GündemManşet

Sarıyer Belediyesi’nden 112 kişiye vergi cezası tebliğatı!

Sarıyer Belediyesi aralarında Hacıosman'daki ünlü Uran Otel'in sahibi Nermin Uran'ın da bulunduğu 112 kişiye vergi cezası tebliği gönderdi. Basın yoluyla yapılan ihbarname ile bu kişilerin bir ay içinde yeni adreslerini belediyeye bildirmeleri ve ödeme yapmaları istendi.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER 

Sarıyer Belediyesi, kendisine vergi borcu bulunan 112 kişi ve kuruma basın yoluyla tebliğat yaptı. Mali Hizmetler Müdürlüğü 2014 yılı tahakkuk ilanen tebliği 19 Ekim’de Yeni Söz isimli gazetede yayımlandı. Vergi borcu ve ceza ihbarnamesinde; 213 Sayılı Vergi Usul Kanunu’nun 103 ve 106’ncı maddeleri gereği ilan tarihinden başlamak üzere bir ay içinde bizzat veya vekâleten Belediyemize adreslerini bildirmeleri aksi takdirde iş bu ilanın kendilerine tebliğ yapılmış sayılacağı ilan olunur ifadesi yer aldı.

NERMİN URAN’A 14 BİN 897 TL’LİK BORÇ TEBLİGATI

112 kişinin yer aldığı listedeki isimlerin Sarıyer Belediyesi’ne yaklaşık 1 milyon lira borcu bulunduğu görüldü. Listenin 18 numarasında yer alan isim ise oldukça ilginç. Hacıosman Bayırı’nda 25 yıldır kaba inşaat halinde bekleyen Grand Prestige Otel’in öldürülen sahibi İsmet Uran’ın eşi Nermin Uran da tebliğ edilen isimler arasında yer aldı. Tebliğe göre Uran’ın, Sarıyer Belediyesi’ne 14 bin 897 TL borcu bulunuyor.

PATRON ÖLDÜRÜLDÜ, OTEL İNŞAAT DURDU

Yapı ruhsatları geçtiğimiz yıllarda mahkeme tarafından iptal edilen Cumhuriyet Mahallesi’ndeki otel için yeni imar planlarına uygun olarak ruhsat alması gereken Uran Holding’in 24 kat inşaat hakkı bulunuyor. Temeli 90’lı yıllarda iş adamı İsmet Uran tarafından atılan otel inşaatı, ünlü iş adamının 1995 yılında uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesinin ardından durmuştu. Önceliği Ankara’daki konut projelerine veren Uran Holding’in, 317 odalı beş yıldızlı otel ve 108 rezidansın yer alacağı proje için yakın zamanda adım atması bekleniyor. Uran Holding yetkilileri, şu an için söz konusu inşaatla ilgili net bir takvim bulunmadığını söylüyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler