GündemManşet

Sarıyer Gazetesi 14 yaşında!

Gazeteci Bekir Batu tarafından kurulan Sarıyer Gazetesi 14 yaşına girdi.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

2005 yılı Mayıs ayında kurulan Sarıyer Gazetesi, 14. yaşına girdi. Deneyimli Gazeteci Bekir Batu tarafından kurulan gazetemiz sadece Sarıyer’in değil tüm Türkiye’nin yakından takip ettiği bir gazeteyi olmayı başardı. Gazetemiz gururla ve onurla gerçekleri yazmaya devam edecek. Bugüne kadar pek çok belgeli haberi Türkiye gündemine taşıyan Sarıyer Gazetesi, haberciliğe getirdiği kalite ile herkese örnek oldu. Haberleri ulusal ve uluslararası basın kuruluşlarına da kaynak olan gazetemiz, yerel gazete değil ulusal gazete kalitesine sahip.  Aylık 40 sayfa olarak kuşe kağıda basılan ve tüm Sarıyer’e ücretsiz dağıtılan Sarıyer Gazetesi, her sayısında binlerce kişiye hitap ediyor. Haberleri ses getiren, reklamları da esnafa dönüş sağlayan Sarıyer Gazetesi tamamen profesyonel bir ekip tarafından hazırlanıyor. sariyergazetesi.com resmi internet sitemizle de günlük ortalama 10 bin civarındaki tekil ziyaretçiye ulaşıyoruz. Sarıyer Gazetesi, yaşamdan sağlığa, spordan siyasete, magazinden emlaka kadar her alanda yayınladığı haberlerle gündemi yakından takip ediyor. Gazetemiz eğitimli kadrosu ve ekibiyle herkesin beğenisini kazanıyor.

Gazetemizin kurucusu, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Mezunu olan Bekir Batu, uzun yıllar ulusal gazetelerde görevler aldı. Milliyet, TRT, SABAH ve çeşitli basın kuruluşlarında muhabirlik yapan Batu, gazetecilik alanında pek çok ödüle layık görüldü.

MİLYARLARCA DOLARLIK RANT HESABINI BOZDUK

Sarıyer Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu; “Sarıyer’in böyle kaliteli ve güçlü bir yerel gazeteye ihtiyacı olduğunu 2000’li yıllarda fark etmiştim. 2005 yılında kendi işimi kurmak için SABAH”tan istifa edince SARIYER GAZETESİ’ni hayata geçirdim. Sarıyer Gazetesi sayesinde bugüne kadar binlerce sorun çözüldü, sayısız haksızlık giderildi, vatandaşın çok sayıda derdi ve sıkıntısı giderildi. Öyle ki yaptığımız kimi haberlerle devlet ve belediyeler milyonlarca lira kar elde etti. Çünkü bir çok usulsüzlük ve yolsuzluğu deşifre ettiğimiz için devleti soyanların önüne geçmiş olduk. Yolsuzluklar deşifre olunca da aradaki rant birilerinin cebine değil devletin kasasına girdi. Ancak vatandaşlar daha çok çevresel ve siyasi haberlere dikkat ettiği için kimi haberlerimizin kamuya neler kazandırdığını göremiyor. Sarıyer’de bugüne kadar milyarlarca dolarlık rant hesaplarını bozduk. Bir yerel gazete için bunları yapmak büyük başarı ve cesaret. Bu yüzden tüm baskılara rağmen mücadelemize devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde de Sarıyer’den yeni dosyalar açarak Türkiye gündemini belirleyeceğiz” diye konuştu. Kendilerine gazeteci süsü veren eğitimsiz ve ahlaksız çevreler tarafından yerel basının imajının kirletilmeye çalışıldığını söyleyen Batu, Sarıyer Gazetesi’nin sadece ilçenin en güçlü basın kuruluşu olmakla kalmadığını İstanbul’un da en büyük yerel gazetelerinin başında geldiğini hatırlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu