GündemManşet

Sarıyer hastaneleri 3 ay açık kalsın diye 426 bin liralık ihale

Sağlık Bakanlığı, olası afet dönemlerinde Sarıyer'deki İsmail Akgün ve Şişli Etfal Hamidiye Hastanesi'nin 3 ay boyunca sorunsuz bir şekilde açık kalması için ihale düzenledi. İhaleyi 426 bin liraya ortaklaşa kazanan şirketler YÜKSELEN ve ANKATES Mühendislik ; 1 Ekim 2019'dan başlayarak bu yıl sonuna kadar hastanelerin açık kalmasını sağlayacak.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

Sarıyer’de ilginç gelişme. Acil Servisi kapatılan ve adeta atıl duruma düşürülen İsmail Akgün Devlet Hastanesi ile Kozdere’deki Şişli Hamidiye Etfal Hastaneleri’nin 3 ay boyunca açık tutulması için ihale düzenlendi. “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı tarafından açılan ihaleyi, YÜKSELEN Proje Mühendislik İnşaat Emlak ve Ticaret Limited Şirketi ile ANKATES Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı.

3 AY İÇİN 426 BİN LİRA ÖDENECEK

26 Eylül’de düzenlenen “Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine Bağlı Sarıyer ve İsmail Akgün Binalarının 3 Aylık Arızaya Müdahale Ve İşletmeye Hazır Halde Tutulması Hizmet Alımı İhalesi”ni kazanan Yükselen ve Ankates Şirketi’yle 426 bin liralık sözleşme imzalandı. 30 Eylül’de imzalanan sözleşmeye göre işin süresi 1 Ekim 2019’da başlıyor ve bu yıl sonuna 31 Aralık 2019’a kadar devam ediyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler