GündemManşet

Sarıyer Kaymakamlığı’ndan iftar

Sarıyer Kaymakamlığı’nın şehit ve gazi aileleri için düzenlediği iftar yemeği Korupark’ta gerçekleşti. Sarıyer'le birlikte İstanbul'un tüm ilçelerinde de kaymakamlıklarca verilen iftar yemekleri eş zamanlı olarak gerçekleşti.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Ramazan aynın başlamasıyla Sarıyer Kaymakamlığı’nca Sarıyer’deki şehit ve gazilerin ailelerine iftar yemeği verildi. Korupark’ta düzenlenen iftar yemeğine Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve eşi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı ve Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, Kocataş Muhtarı Serdal Doğan, Ferahevler Muhtarı Turan Öztürk, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Sarıyer’deki şehit ve gazilerin aileleri katıldı.

“Sarıyer ailesi olarak iftarımızı açtık”

Ramazan ayının ilk iftarında bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ve tüm masaları tek tek dolaşarak herkesi sevgiyle selamlayan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin yaptığı selamlama konuşmasında; “Ramazan’ı Şerif’in ilk gününde ve ilk iftarımızda bizimle olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Normalde hepimize ilk günde ailelerimizle iftarımızı açarız. Bugün de Sarıyer ailesi olarak şehit ailelerimiz ve gazilerimizle ilk iftarımızı açtık. Cumhuriyet’imizin kuruluşundan bu yana bu vatan için şahadet şerbetini içmiş bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler burada huzur içerisinde ve güvenli bir ortamda yaşayabiliyorsak şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesindedir. Şehitlerinize ve gazilerimize minnet duygularımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu vatan toprağını kutsal yapan şehitlerimizin kanıdır. Ramazan paylaşma, dayanışma, kendimizi başkasının yerine koyma ayıdır. Allah ibadetlerimizi kabul etsin” dedi.

Ezanın okunmasıyla ilk oruçlar açıldı. Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Ramazan’ı Şerif’in hayırlara vesile olmasını dileyerek iftarın ardından dua etti. Korupark’ta gerçekleşen iftarda Sarıyerli şehit ve gazi aileleri bir arada olmanın gururunu yaşadı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir