GündemManşet

Sarıyer sallandı!

İstanbul'da saat 14:00'te Silivri açıklarında meydana gelen şiddetli bir deprem oldu. Sarıyer’de hissedilen ve paniğe neden olan depremin büyüklüğünü AFAD 5.8 olarak açıkladı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer’de esnaf sokağa döküldü. Deprem sonrası okullar tatil edildi. Öğrenciler büyük panik yaşadı. Veliler çocuklarını almak için okullara koştu. Sarıyer’de bazı dükkanlarda tabak ve bardaklar düşerken herhangi bir hasar meydana gelmedi. İnternet kesildi, herkes yakınlarını aramak için telefonlara sarılınca operatörler kilitlendi. İstanbul Valiliği kentte meydana gelen 5.8’lik deprem nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi de depremin büyüklüğünü 5.7 olarak açıkladı.

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

İstanbul Valiliği kentte meydana gelen 5.8’lik deprem nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini açıkladı. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada ”Deprem nedeniyle ilimizdeki ilk ve orta dereceli okullarımızda tedbiren bugün eğitimin geçici olarak tatil edilmesine karar verilmiştir” denildi.

MASLAK’TA BÜYÜK PANİK

İstanbul’da iş merkezlerinin kalbi olan Maslak’ta hissedilen deprem büyük paniğe neden oldu. Gökdelenlerdeki tüm çalışanlar sokağa çıkarken mesaiye erken son verildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler