GündemManşet

Sarıyer’de çifte operasyon!

Sarıyer’de 16 yaşındaki kız çocuğunu uyuşturucuya alıştırıp uygunsuz görüntülerini çekip, tehdit ve şantajla çocuğu istismar eden 8 kişi gözaltına alındı. Öte yandan Sarıyer'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 20 şüpheliden 14'ü tutuklandı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

16 yaşındaki lise öğrencisi, bir çete tarafından önce uyuşturucuya alıştırıldı ardından da uygunsuz görüntüleri çekildi. İstismara uğrayan çocuk karakola başvurdu. İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, bir psikolog eşliğinde çocuğun ifadesini aldı. 16 yaşındaki çocuk başına gelen tüm olayları polise anlattı. Kendisini istismar edenlerin gerçek isimlerini bilmiyordu.

Polis takma isimlerden o şüphelilere ulaştı. 8 kişi gözaltına alındı. Uyuşturucu satma, yaralama ve cinayet suçlarından suç kayıtları bulunduğu belirlendi. Çocuk, devlet korumasına alınırken, adliyeye sevk edilen zanlılardan 4’ü tutuklandı. 4’ü ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Sarıyer’de uyuşturucu operasyonu yapıldı

Sarıyer’de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 20 şüpheliden 14’ü tutuklandı. 18 Ekim’de 11 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 20 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, çeşitli türlerde 4 kilo 192 gram uyuşturucu ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 14’ü tutuklanırken, 4’ü adli kontrol tedbirleri uygulanarak, 2’si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler