GündemManşet

Sarıyer’de nefes kesen eğitim tatbikatı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri, 376 polisin katılımıyla tatbikat düzenledi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Adile Sadullah Mermerci Polis okulunda ve civarında gerçekleşen eğitim tatbikat kapsamında araziye bırakılan 376 kişilik ekip, arazi taraması, uçak, gemi, metro, operasyonları, helikopterle hedefe atış gibi çalışmaları gerçekleştirdi.

Tatbikatta Havacılık Şube Müdürlüğü, Radyo Tv ve Foto Film Şube Müdürlüğü, Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu ekipleri katıldı. Ekipler, poligonlara atış, zırhlı araç ve helikopterle atış yaptı. Senaryo gereği, araç içerisinde ve arazide rehine kurtarma operasyonu da yapan özel harekatçılar, arazi faaliyeti tatbikatı, havadan helikopterle takip edilen araçtaki suçluların bir noktada aracı bırakarak kaçmaları sonucu iz takibi ve yakalama operasyonu gerçekleştirdi.

“365 gün kesintisiz eğitim yapıyorlar”

Şube müdürleri ve amirleriyle birlikte tatbikatı yakından takip eden ve bilgi alan İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, ”Bu operasyonları yıl içerisinde sık sık yapıyoruz. Bu operasyon biraz daha kapsamlı oldu. Şu anda sizler de takip ediyorsunuz, arkadaşların ne kadar zinde olduğunu ne kadar hazır olduklarını eğitimlerin ne kadar faydalı olduğunu birlikte seyrettik. Bu arkadaşlar Afrin’de, Güneydoğu’da, Türkiye’nin her yerinde devletimiz ne görev verirse görevini başarıyla yapan arkadaşlar. 365 gün kesintisiz eğitim yapıyorlar. Çok iyi eğitilmiş bizim güvenimizi dört dörtlük kazanmış arkadaşlar. Onlarla gurur duyuyoruz. Adı üstünde Özel harekat şubesinin başında ‘Özel’ başlığı bunu açıklıyor, özel insanlar zaten. Gerçekten değerli arkadaşlar, Allah hepsini korusun. Tatbikatta emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan Antalya’da düzenlenen Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası’nda, polis memuru Nurettin Diler’e başarısından dolayı plaket takdim edildi. Başarılı sporcu Diler ise önümüzdeki yıl düzenlenecek olan turnuvada şampiyon olmayı hedeflediğini ifade etti.

Tatbikat sonunda eğitim döneminin bitmesi nedeniyle şehitler için dua edilmesinin kurban kesildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir