GündemManşet

Sarıyer’de on binlerce kişiye tapu verilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 26 Aralık 2019'da Resmi Gazete'de yayınlanan tebliğine göre, Hazine arazisi üzerinde yapılan ve İmar Barışı'na müracaat edilen evlerin bulunduğu araziler hak sahiplerine resmen satılabilecek. Tebliğden Sarıyer'de on binlerce vatandaş da yararlanıp, tapularına sorunsuz bir şekilde kavuşabilecek.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

AK Parti Sarıyer Eski İlçe Başkanı Salih Bayraktar‘ın yoğun girişimi sayesinde çıkarılan İmar Barışı, tapu mücadelesinde ilk meyvelerini vermeye başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, 26 Aralık’ta Resmi Gazete’de yayınladığı tebliğe göre, Hazine arazisi üzerinde yapılan ve İmar Barışı’na müracaat edilen evlerin bulunduğu araziler hak sahiplerine satılabilecek. Bu tebliğ ile Türkiye genelindeki yüz binlerce kişinin yüzü gülecek. Resmen yürürlüğe giren tebliğe göre Sarıyer’de de on binlerce kişi evlerinin tapularını sorunsuz bir şekilde alabilecek.

SARIYER’E MÜJDEYİ SAİM KADIOĞLU DUYURDU

Sarıyer halkına tapu yolunu açan sürpriz gelişmeyi AK Parti Sarıyer ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Saim Kadıoğlu duyurdu. Kadıoğlu; Hazine arazisi üzerinde evi bulunan ve Tapu Kayıt Belgesi alınan yerlerin satışının yapılması için yasal sürecin başladığını ve bu konuda hak sahiplerinin yapacakları müracaat dilekçesini paylaştı. “Sarıyerimize hayırlı olsun” diyen Kadıoğlu, bu durumdaki tüm vatandaşların müracaatlarını en kısa sürede yapmaları uyarısında bulundu.

2 yorumlar

  1. İmar barışı adı altında getirilen düzenleme taa 2003 den beri gündemde olan ancak bir türlü getirilmeyen bir düzenleme ve konu idi. Deniz bitim yani hazine maliye para sıkıntısı çekmeye başlayınca gündeme geldi. Neyi çözüm neyi çözmediği de erbabı tarafından çok iyi bilinmekte veya bu konu hakkında yazdığımız önceki yazılara muracaat edilebilir… 2960 eklenmedi…. buna rağmen tamda Sn Salih Bayraktar devreye girdi ve olağanüstü gayretlerle boğaziçinde bir ekli kroki getirilidi sadece sarıyeri kapsayan…. sonra diğer beykoz ve üsküdar da ilave edildi bu krokiye…. Ancak görüyorum ki bu fevkalede çaba boşa gitmiş… Çünkü Çevre ve Şehircilik bakanlığı milli emlak tebliğinde bu alan satış dışı bırakılmış… Maalesef…. Hayaller boş… Bu arkadaşlar kanun ve mevzuat bilmedikleri gibi okuma lütfünda da bulunmuyorlar…. maalesef…… Kaldık diğer yerler içinde binbir türlü sorun var…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir