GündemManşet

Sarıyer’den hafta sonu rotaları

İstanbul'da keyifli hafta sonu kaçış noktalarının birçoğu Sarıyer'de yer alıyor. Şehrin gürültüsü ve stresinden uzak doğaya en yakın noktaları içerisinde barındıran Sarıyer'den sonbaharda keyifle gezilebilecek noktaları sizler için derledik.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Şehrin karmaşası ve iş stresinden uzaklaşıp hafta sonunu keyifle geçirmek isteyenler için Sarıyer’e geldiklerinde gidebilecekleri huzurlu noktalar:

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu

İstanbul’un en çok bitki çeşitliliğine sahip yerlerinden biri olan Atatürk Arboretumu, kesinlikle gelinip görülmesi gereken yerlerinden biri. Zira İstanbul içinde olup böylesine orman havasını solumak, oldukça değerli bir zaman geçirme yöntemi. Hafta sonu ailenizle birlikte buraya gelerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Türkiye’nin sayılı botanik bahçelerinden bir tanesi. Kendinize mutlaka zaman ayırın ve burayı mutlaka ziyaret edin.

Japon Bahçesi

Japon Bahçesi

Sarıyer’de bulunan Japon Bahçesi, isminden de anlaşılacağı üzere Japonya teması üzerine inşa edilmiş. Özellikle bitki türleri ve içerisindeki yapıları ile Japonya’da bir parkı andıran bu yer, eşsiz bir güzelliğe sahip. Herkesin bilmediği İstanbul’daki sayılı botanik bahçelerden olan Japon Bahçesi, aradığınız huzura sizi götürecek, şehir keşmekeşinden uzaklaşmanızı sağlayacak.

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu denince akla Lale bahçeleri, Köşkleri ve Boğaz manzarası geliyor. Her yıl geleneksel olarak nisan aylarında düzenlenen Lale Festivali sayesinde şehrin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğruyor. İstanbul’da gezilecek yerler listemizde de yer verdiğimiz Emirgan Korusu, Temiz havası ve muhteşem atmosferi sayesinde yerleşkeye yakın olan ziyaretçilerine Boğaz manzarasında piknik, 3 köşkten birinde sabah kahvaltısı, Yürüyüş parkurlarında koşu sporları yapma olanağı sunuyor.

Garipçe

Garipçe

Sarıyer ilçesinde İstanbul’a 43 kilometre uzaklıktaki Garipçe, İstanbulluların en çok bildiği ve ziyaret ettiği köylerden biridir. Yakın olması nedeniyle gidilmesi en kolay köylerden olan Garipçe’nin, deniz kenarındaki salaş balıkçılarında Yavuz Sultan Selim Köprüsü manzarasına karşı hem deniz havası hem de köy havası alıp dinlenebilirsiniz.

Rumeli Feneri

Rumeli Feneri

İstanbul’un çokça gezilen yerlerinden olan Sarıyer’de bulunan bu boğaz köyü, adını Türkeli Feneri’nden almaktadır. Hafta sonu kahvaltısı için şehrin kalabalığından uzakta yerler arayanlar için sıkça tercih edilmektedir. Eşsiz manzarası eşliğinde ruhunuzu dinlendirebileceğiniz Rumeli Feneri’nde 4. Murad Dönemi’nde inşa edilen tarihi Topçu Kalesi’ni de ziyaret ederek güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler