GündemManşet

Sarıyerli hangi meclis üyesi iflas etti, konkordato ilan etti?

Sarıyer'de meclise intihar restiyle giren meclis üyesini yazmışken, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız iflas edip konkordato ilan eden diğer meclis üyesini atlamak şık olmaz. İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin kararıyla iflasını açıklayan Sarıyerli meclis üyesinin tüm alacaklılarına alacaklarını Konkordato Komiserliği'ne bildirmeleri için 15 gün süre verildi.

GÖLGE ADAM yazdı;

Siyaset her zaman insanı zengin etmez, bazen de işler ters gidebilir. Buna en yeni örnek yine Sarıyer belediye meclisinden. Sarıyer’de herkesin tanıdığı bir iş adamı belediye meclis üyesi geçtiğimiz ay sessiz sedasız resmen konkordato ilan etti ve iflasını açıkladı. 21 Eylül’de konkordato ilan eden ve halen görevde bulunan bu meclis üyesi, söz konusu kararı İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2019/82 Esas Sayılı Dosyası ile aldırdı. Siyasette çok yeni olmayan ve halen Zekeriyaköy’de yaşayan bu meclis üyesi, işlerinin kötü gitmesi nedeniyle böyle üzücü bir karar almak zorunda kaldı. Mahkeme tarafından bu meclis üyesinin alacaklılarına, 5 Ekim 2019 tarihine kadar alacaklarını Bakırköy’deki konkordato geçici komiserliğine bildirmeleri için 15 gün süre verildi. Süre bitti, bu süre içinde başvuru yapmayanlar artık soğuk su içmek zorunda kalacak. Çünkü 5 Ekim’den sonra yapılacak müracaatlar geçersiz sayılacak. Biraz daha detay verelim, konkordato geçici komiser heyeti olarak da Prof. Dr. Ali Cem Budak, S.M.M.M Oral Öktü, S.M.M.M Meryem Tüfekçi’den oluşan heyet görevlendirildi.

Peki kim bu meclis üyesi? AK Partili mi CHP’li mi? İşleri kötü gittiği için iflasını açıklayan ve konkordato ilan etmek zorunda kalan bu kişi kim? Gölge Adam‘ın kitabında “Düşene vurmak olmaz” Bu yüzden o ismi, tıpkı intiharcı meclis üyesi gibi deşifre etmiyoruz. Ne diyelim Allah yardımcısı olsun, en kısa zamanda işlerini yoluna koyup bu süreci atlatır… Umarız bu konkordato hadisesi düzmece bir iflas senaryosu değildir. Malum bu devirde siyasetçilere de pek fazla güvenilmiyor. İşin içinde iş olabilir. Yine de küçük bir ip ucu verelim. Bu ve daha önceki yazımda ismini açıklamadığım meclis üyelerinin birisi CHP’li diğeri AK Partili… Birisi kadın birisi erkek… Anlayan için bu kadar ipucu yeter…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir