Gündem

SASİDER’den açıklama

Sarıyer Sivaslılar Derneği, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER)’den yapılan basın açıklaması şöyle:

Barış Pınarı Harekâtı, 9 Ekim 2019 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Ulusal Ordusu grupları tarafından Suriye’nin kuzeyinde tek taraflı özerklik ilan eden Pkk/Pyd /Deaş/ Sdg gibi silahlı terör örgütlerine karşı Türkiye’nin başlattığı sınır ötesi askerî harekâttır.

3,6 milyon Suriyeli mülteciye kapılarımızı ülke olarak açtık. Dünyada bu kadar çok mülteci kabul eden başka bir ülke yokken devletimiz 40 milyar dolar harcadı. Mültecilere eğitim, sağlık hizmetleri ve barınma imkanını hiç bir ülke sunmak iken bizim devletimiz sundu.

Uluslar arası arenada bu çocuk katili teröristlerle memleket olarak baş başa kalınca Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde Fırat’ın doğusunda PKK/YPG ve Deaş vs terör örgütleri tarafından oluşturulan terör korudoruna karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır.

Ülkemizin amacı güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir.

Barış Pınarı Harekatı ile, ülkemize yönelik terör tehdidi bertaraf edilecektir. Ülkemizin Oluşturacağı GÜVENLİ BÖLGE sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlanacaktır. Suriye’nin toprak bütünlüğünü korunacak, tüm bölge halkı terörün pençesinden kurtarılacaktır.

Bu vesile ile SASİDER ailesi olarak başta ülkemizin ve ordumuzun yanında olduğumuzun herkes tarafından bilinmesi gereklidir.

Bu terörden kurtulmak için yapılan Barış Pınarı Hareketi’nde başta Sivil ve Asker şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize de acil şifalar dileklerimizi sunar devletimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzu bildiririz.

Saygılarımızla

Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç

Yönetim kurulu adına

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir