GündemManşet

Seçmen Bilgi Kağıtları muhtarlıklara geldi

31 Mart yerel seçimleri için seçmen bilgi kağıtları muhtarlıklara geldi. Sarıyer'de mahalle mahalle dağıtılan seçmen bilgi kağıtlarını vatandaşlar mahalle muhtarlıklarından da alabilirler.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Yerel seçimlerde oy kullanacak vatandaşlar için güncellenen listeler ve seçmen bilgi kağıtları muhtarlıklara geldi. Oy kullanacak seçmenlerin bilgi kağıtları dağıtılmaya başlandı. 31 Mart yerel seçimlerine çok az bir süre kala muhtarlıklarda da yoğunluk yaşanıyor.

İlgili Makaleler

NEREDE OY KULLANACAĞIM?

Seçmenlerin öncelikle “https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp” adresine giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonra açılan ekranda gerek eski tip nüfus cüzdanı gerekse yeni kimlik kartı ile sorgulama işlemleri gerçekleştirilebiliyor. İlgili bilgilerle “sorgula” butonuna tıkladıktan sonra hangi okulda ve sandıkta oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

YSK MOBİL UYGULAMA SİSTEMİ

Bir başka seçmen sorgulama sistemi ise mobil uygulamalar. YSK seçmen sorgulama işlemleri için mobil uygulamaları da devreye soktu. Android ve İOS için hazırlanan mobil uygulamaları telefonunuza indirerek seçmen kaydınız ile ilgili gelişmeleri ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>