GündemManşet

Serdal Doğan: “Muhtarlık gönlümdeki en değerli makamdır”

Kocataş Mahallesi’nin sevilen isimlerinden muhtar adayı Serdal Doğan, Sarıyer Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Doğan; “Muhtarlık benim gönlümde yatan en değerli makamdır. Kocataş Mahallesi’ne hizmet gelecek” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Kocataş Mahallesi’ne muhtar olmaya nasıl karar verdiniz?

1978 Sivas Suşehri doğumluyum. Evliyim ve 2 çocuk babasıyım. 1986 yılından bu yana Kocataş Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. Çocukluğum ve gençliğim Kocataş’ta geçti. Kendi çocuklarım da o semtte doğdu ve büyüdü.

Kocataş Mahallesi’nde bir muhtar adayı olarak gözlemlediğiniz sorunlar neler?

Herkes “Sen muhtar olursan Kocataş Mahallesi kazanacak ve Kocataş’a hizmet gelecek” dedi. Ben de mahallenin muhtar adayı oldum. Mahallemizdeki eksiklikler anlamında serzenişler oluyordu. Çevremdeki insanlar buranın hizmet alamadığını ve artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini sık sık ifade etmeye başladı.  Kocataş Mahallesi Sarıyer bölgesinde hizmet anlamında çok az hizmet alan mahallelerden bir tanesidir.

31 Mart yerel seçim sürecine mahallenizde hangi çalışmaları yaparak hazırlanıyorsunuz?

Mahalle halkıma en iyi şekilde hizmet sunabilmek için sorunları dinliyorum. Kocataş Mahallesi’nde herkese ulaşabilmek için ekibimle birlikte çok çalışıyoruz. Muhtarlığa aday olmaya karar verdiğim günden bu yana mahalle halkım çok olumlu karşıladı. Kocataş Mahallesi, Sarıyer bölgesinde hizmet anlamında çok az hizmet alan mahallelerden bir tanesidir. Manzarasıyla da çok güzel bir konumdadır. Bizim bölgemizde Zekeriyaköy’e açılan yürüyüş yapılabilecek bir yol var. Ama mahalleli yürüyüş yapamıyor. Kocataş’ın ulaşım sıkıntısı var. Otobüsler var ama hem çok geç geliyor hem de her noktaya da ulaşamıyor. Kocataş Mahallesi kış şartları çok zor geçen bir yerdir. Vatandaşlar bu durumdan muzdarip durumdalar. Otobüs seferleri arttırılarak bu sorunun çözümüne katkı sağlanabilir.

Kocataş Mahallesi için öncelikli hedefleriniz neler? Seçimi kazanırsanız Kocataş’ta neler değişecek?

Seçimi kazanırsam Kocataş Mahallesi’ne hiçbir hizmeti esirgemeyeceğim. Kocataş’ın çehresini güzelleştireceğiz. Mahallemizde ATM yok. Bunun yanı sıra mahallemizde vatandaşların faturalarını yatıracağı ve havale gibi işlemlerini yapabileceği bir PTT şubesi de yok. Tüm bu işlemleri yapmak için Kocataş’tan başka yerlere giden vatandaşlarımız zaman kaybı da yaşıyor. Kocataş Sarıyer’in en güzel mahallesidir. Park düzenlemeleri ve yürüyüş yollarının düzenlenmesiyle birlikte daha da güzelleştirmeyi hedefliyorum. Mahalle halkının belediye ve kaymakamlıktan istediği talepleri muhtarın elçi olarak iletmesi gerekiyor. Tüm bu çalışmaların yapılması için gayret göstereceğiz. Kocataş’ta yapılacak çok iş var. Hepsini inşallah başarıyla yapacağım. Kocataş için sadece elimizi taşın altına koymayacağız. Kocataş’ı güzelleştirebilmek ve daha yaşanılır bir yer haline getirebilmek için çok sıkı mesai yapacağız. Kocataş’ın 20 senede alamadığı hizmeti biz bir dönemde yerine getirmeyi hedefliyoruz diyebilirim.

Kocataş Mahallesi muhtar adayı olarak mahalle sakinlerine bir mesajınız var mı?

Muhtarlık bir elçilik görevidir. İnsanların talebini yerine getirmek için var gücünüzle çalışmanız gereken bir yerdir. Çünkü mahalle sakinlerinin tüm talep ve beklentileri ilk olarak muhtarlık makamına iletilir. Muhtarlık makamı hizmet makamıdır. Kocataş’ta birçok ilden vatandaşlarımız güzel bir mozaik halinde ve uyum içerisinde yaşıyor. Hakkaniyetli davranarak herkesin muhtarı olacağım. Muhtar olarak Kocataş sokaklarında ayakkabılarımızı aşındıracağız. Bütün sokaklarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek bütün hizmetleri üst düzeyde alacağız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir