GündemManşet

Şişli Eski Belediye Başkan Yardımcısı Yorgun Sarıyer’de!

Şişli Belediyesi'nde Hayri İnönü döneminde belediyenin 2 numarası olarak bilinen ve belediye başkan yardımcılığı görevi yürüten Uğur Gazi Yorgun, Sarıyer Belediyesi'nde Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL DOSYA

Sarıyer Belediyesi’nde sürpriz gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz dönem Şişli’de belediye başkanlığı yapan Hayri İnönü döneminde belediyenin ikinci ismi olarak bilinen Uğur Gazi Yorgun, Sarıyer Belediyesi’nde mesaiye başladı. Şişli’de 28 Aralık 2016’da Hayri İnönü tarafından Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttüğü sırada Belediye Başkan Yardımcılığı’na atanan Yorgun, hem başkan yardımcısı hem de özel kalem müdürü olarak iki görevi birden yürütmüştü. Belediyedeki hızlı yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken ve İnönü’nün sağ kolu olarak tanınan Yorgun; Fen İşleri, Ulaşım Hizmetleri, Destek Hizmetleri ve Dış İlişkiler gibi çok önemli birimlerden sorumluydu.

ŞİŞLİ’NİN VE İNÖNÜ’NÜN 2 NUMARASIYDI

Şişli’nin 31 Mart seçimlerinden sonraki Belediye Başkanı Muammer Keskin döneminde de kısa süre başkan yardımcılığına devam eden Yorgun, Mayıs 2019’da görevinden alınmıştı. Yorgun’un, Şişli’den sonraki yeni adresi ise CHP’li Sarıyer Belediyesi oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun‘un referansıyla Sarıyer Belediyesi’ne alındığı öğrenilen Yorgun’un Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde Hatice Yazlık‘ın yardımcısı olarak mesaiye başlatıldığı belirtildi. Adı Muhtarlar Müdürlüğü ve Sosyal İşler Müdürlüğü gibi birimlerde de geçen Yorgun, son adres olarak Halkla İlişkiler’de iş başı yaptı. Siyasi kulislerde konuşulanlara göre Yorgun’a belediyede çok daha önemli bir görev verilebileceği ancak Sarıyer’deki siyasi atmosfere göre hareket edileceği belirtildi.

Daha fazla göster

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler