GündemManşet

Şükrü Genç’e 6 milyon 922 bin liralık yeni borçlanma yetkisi

Göreve geldiği 2009 yılında 140 milyon ile devraldığı belediye borçlarını 650 milyona çıkaran Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'e belediye meclisinden 6 milyon 922 bin lira daha yeniden borçlanabilme yetkisi verildi.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU / ÖZEL HABER

Sarıyer Belediye Meclisi, Ekim ayında aldığı bir kararla Belediye Başkanı Şükrü Genç’e 2020 yılında 6 milyon 922 bin lira daha iç borçlanma yapabilmesi için yetki verdi. 2019/71 karar numarası ile alınan karara CHP’li meclis üyeleri “evet” oyu verirken, MHP ve AK Parti meclis üyeleri ise red oyu kullandı. Pınar Mahallesi’ndeki belediye binasında 11 Ekim tarihinde gerçekleştirilen meclis toplantısında Bütçe – Hukuk – Kültür ve Turizm Komisyonu Müşterek raporunda belirtilen borçlanma yetkisi meclisten oy çokluğu ile geçti. 22 kabul, 12 ret oyuyla geçen meclis kararına göre, Şükrü Genç gelecek yıl bankalardan belediye adına 6 milyon 922 bin lira daha kredi çekip borçlanacak. Bu arada Sarıyer Belediyesi’nin halen bankalara yaklaşık 90 milyon lira borcunun bulunduğu belirtiliyor.

140 MİLYON BORCU 650 MİLYONA ÇIKARDI

Öte yandan kendinden önceki 4 belediye başkanından toplam 140 milyon borçla devraldığı belediyenin borçlarını 650 milyona çıkaran Şükrü Genç’e bir kez daha borçlanma yetkisi verilmesi belediyenin içinde bulunduğu içler acısı mali durumu gözler önüne serdi. Sarıyer Belediyesi bir yandan borçlanmaya aralıksız devam ederken diğer yandan da israf ihaleleri yapmayı sürdürüyor. Belediye 8 Ağustos‘ta düzenlediği araç kiralama ihalesini 98 milyon lira bedelle SÖZKUR isimli şirkete vermişti. 2019 yılı gelirlerinin büyük kısmını araç kiralama şirketine ve eleman maaşlarına harcayan belediye, içine düştüğü mali sıkıntı yüzünden zorunlu olan belediye hizmetlerini bile yapmakta zorlanıyor.

İŞTE ŞÜKRÜ GENÇ’E VERİLEN BORÇLANMA YETKİSİ

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler