GündemManşet

Yenimahalle ve Ferahevler İSMEK kapatılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Sarıyer Yenimahalle ve Ferahevler’deki İSMEK’leri kapatıyor. İSMEK'lerin kapatılmasına kursiyerler büyük tepki gösteriyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer halkının severek gittiği ve çok sayıda kursiyere sahip olan Yenimahalle ve Ferahevler’deki İSMEK’ler kapatılıyor. Yeni eğitim-öğretim döneminde kayıt almayacak olan kurs merkezlerindeki kursiyerler tepki gösterdi.

İstanbul genelinde 45 İSMEK’in kapatıldığı öğrenildi. Sarıyer’de ise Yenimahalle ve Ferahevler’deki İSMEK’lerin kapatılmasıyla birlikte ilçede hiç kurs merkezi kalmamış oldu. Yenimahalle’deki İSMEK’in kapatılmasında gerekçe olarak binada yangın merdiveni bulunmaması gösterilirken Ferahevler’deki kurs merkezinde de deprem riski olduğu öne sürüldü.

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan İSMEK Kursiyeri Füsun Cihan konuyla ilgili şunları söyledi; “Biz İSMEK kursiyerleri olarak imza toplayarak 153’e ilettik. İmzalarımız artarak devam ediyor. Birçok kursiyer Yenimahalle ve Ferahevler’deki İSMEK kurs merkezlerini artık kursiyer almayacağını ve kapatılacağını kayıt almaya geldiklerinde öğreniyorlar. Ben 12 senedir Yenimahalle’deki İSMEK’te çok sayıda kursa katılan bir kursiyerdim. Öğretmenlerimizden de eğitiminden de çok memnundum. Yenimahalle İSMEK’i evim gibi çok seviyordum. Kapatılmasına tepki gösteriyorum. Sarıyerli olarak Sarıyer’deki kurs merkezlerimizi istiyoruz.”

Öte yandan gazetemize konuşan kaynaklardan kapatılan Yenimahalle ve Ferahevler İSMEK’lerde görev alan öğretmenlerin yaşadıkları yerlerden çok uzaktaki İSMEK’lere gönderildiği ve bunu kabul etmediklerinde de başka alternatif sunulmadan işten çıkarıldıkları öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir