Köşe YazılarıManşet

Yerel seçim heyecanı her yeri sardı

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Dostlarım; günler geçiyor sanki kanatlanmış gibi hızlı ve acımasız, acımasız diyorum çünkü göz açıp kapatana kadar ay başı geliyor ve gene elektrik su ve doğalgaz ödemelerinin sıkıntıları halkın üzerine çöküyor.

Temennim yeni yıl mesajımda da dediğim gibi biran önce sıkıntısız günlerin gelmesidir.

Yerel seçim heyecanı her yeri sarmış durumda. Halkımız yerel yöneticilerini seçmek için tercihlerini yapmaya çalışıyor. CHP’nin Büyükşehir adayı genç dinamik bir insan çalışıp güzel şeyler yapmak için çok hızlı girdi seçim çalışmalarına ve kısa zamanda İstanbulluların düşüncelerine girdi, gönüllerine girmeye çalışıyor. (Ekrem İmamoğlu.)

Ak Parti adayı ise çok bilinen çok deneyimli şu anda TBMM’nin Başkanı tanınmaya ihtiyacı yok gibi…(Binali Yıldırım)

Gelelim Sarıyer’imize… AK Parti Adayı Salih Bayraktar oldu. Meclis üyelerini de yakında açıklarlar. Salih Bayraktar Sarıyer’i çok istediğini her fırsatta anlatıyor, iktidar olmanın gücünü kullanabiliyor, vaatlerde bulunabiliyor.

CHP’nin adayı henüz belli değil ama mevcut belediye başkanımız Şükrü Genç’in devam edeceğini düşünüyorum.

Meclis üyelerini temayül yoklamasıyla seçeceğiz diye biliyorduk ama hala gerçekleşmedi. Bu yazıyı yazarken durum hala böyleydi.

Seçim kazanma konusunda CHP birkaç adım önde görünüyor. Sebebine gelince Şükrü Genç’in Sarıyer halkı tarafından çok sevilmesi ve halkla beraber olması diyebiliriz.

İsteğimiz adil ve herhangi bir şüphe uyandıracak hiçbir hareketin olmayacağı seçim olmasıdır.

Hepimiz aynı havayı soluyoruz aynı suyu içiyoruz aynı güneşte ısınıyor aynı yağmurlu havada ıslanıyoruz güzel Türkiye’mizde bunu hissederek kardeşçe yaşamanın yollarını muhakkak bulmalıyız.

Yerel seçimler o ilde o ilçede yaşayan halkımızın hayatını kolaylaştırmak için yapılıyor. Bütün düşünceler buna odaklanmalı ve yapılacak yatırımların ve hizmetlerin halkın parasıyla yapıldığını hiç unutmadan en ekonomik ve en faydalı hizmetin yapılabilmesini sağlamak için uğraşılmalıdır.

Bir sonraki yazımda çok daha detay yazabileceğimi düşünüyorum.

CHP’den belediye başkan aday adayı olan kardeşimiz sevgili Cengiz Çelebi talihsiz şekilde beyin kanaması geçirmişti halen uyutulmaya devam ediliyor Allah’tan şifalar diliyorum. İnşallah iyileşip bir an önce aramıza dönecektir. Diğer bir Başkan aday adayımız Süreyya Cinik hanımın annesi de yoğun bakım tedavisi görüyor şifalar diliyorum.

Her kim sağlığıyla ilgili sorun yaşıyorsa hepsine şifalar dileriz.

Hoşça kalın sevgiyle kalın sevgili dostlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir