Kültür-SanatManşet

“Umay’ın Kaderi” okuyucuyla buluştu

Seherhan Kızmaz’ın kaleme aldığı “Umay’ın Kaderi” okuyucuyla buluştu. İlk kitabını okuyucuyla buluşturmanın heyecanını yaşayan çiçeği burnunda yazar Seherhan Kızmaz Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’yu ziyaret ederek değerlendirmelerde bulundu.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

“Umay’ın Kaderi” kitabıyla sosyal medyadan okuyucularının olumlu paylaşımlarını görmekten oldukça mutluluk duyan Kızmaz, “Kitabım bilim kurgu türünde. Yazarken çok büyük bir heyecan içerisindeydim ve okuyuculara ulaşmasının ardından da ilk kitabımın heyecanını dolu dolu yaşamaya devam ediyorum. Benim için okuyucuların düşünceleri de çok önemli. Çünkü olumlu ya da olumsuz her eleştiri benim kalemime güç katıyor. Umay’ın Kaderi bilim kurgu bir roman olmasının yanı sıra Türk Tarihi ve Mitoloji de içeriyor. Herkesin keyifle okuyacağını söyleyebilirim” dedi.

Bayraktar’a ziyaret

Seherhan Kızmaz, yeni kitabının tanıtım sürecinde Sarıyer’de birçok isimle de bir araya geldi. AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar ile görüşerek imzalı kitabını takdim eden Kızmaz ziyaretlerini sürdürüyor.

Sürükleyici bir dil kullanıldı

“Seatle Üniversitesi’nin ünlü genetik profesörü Türkleri sadece genel kültür seviyesinde tanıyordu. Çalışkan asistanı Seren’in Türk olması da ayrı bir ilgiye sebep olmamıştı. 15 asır önce Atilla’nın oğullarının mücadeleyi kaybetmesinden sonra şimdiki Macaristan denen ülkede kalan bir avuç Hun’un başına gelenler değil onu, uzman tarihçileri bile ilgilendirmeyen bir konuydu. Fakat profesör hayatındaki en önemli olayı bu Hunlarla ilgili olarak yaşayacaktı. Düşünmesi bile zor ama Türklerin ve Almanların ataları Tuna boylarındaki yeşil düzlüklerde cedelleşiyordu. Hayatın öğrettiği şey ise iki taraftan da iyi ve kötü insanların bulunduğuydu. Bir kadın bu kadar kötülükle nasıl başa çıkabilirdi? Peki, 2070’li yıllarda karşımıza nasıl bir İstanbul çıkacaktı? Bilim ve bilgelik bu kitapta ayrılmaz bir ikili olarak kader çizgimizin istikametini takip ediyor.”

 

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı