MagazinManşet

AĞUSTOS ve EYLÜL AYINDA BURÇLARI NELER BEKLİYOR?

Uzman Yaşam Koçu Hatice Ersöz, Sarıyer Olay Gazetesi okuyucuları için özel olarak hazırlayıp yazdığı yorumlarında 2019 Ağustos – Eylül ayında burçları neler bekliyor anlattı. İşte her ay okuyucularımızın büyük bir keyifle takip ettiği Hatice Ersöz’ün dikkat çeken yorumları…

SARİYERGAZETESİ.COM – HATİCE ERSÖZ – BURÇ YORUMLARI

KOÇ BURCU:  Koç Burcu Ağustos ve Eylül ayında oldukça hareketli ve gergin görünüyor. Sabırsız olan Koç’lar uzun zamandır halledemedikleri ve bazen bir muamma haline gelen problemlerini için yeni arayışlar halinde olacaklardır. Zorlu ve yorucu mücadelelerden geçen Koç’lar gerek maddi ve gerek manevi bir çok konuda tıkanmalar yaşasalar da özelikle Eylül ayı ciddi rahatlamalar yaşanacak.15 Eylül Ay Koç’ta olacağından bu dönem Koç’larda sorgulama ve şüphe aynı zamanda duygusallık ve beklenmeyen sürpriz gelişmelerin gölgesinde ruhsal yalnızlık, memnuniyetsizlik ve hırsın ön planda olacağı mücadele gücü sağlarken daha duygusal kararları hiç çekinmeden uygulayacaklar. Hane değişiklikleri gündemde olacak ve iş konularında, alternatif çözümler üretecekler. Genelde hayatta sağlam ve dik durmayı iyi bilen Koç burçları nakdi rahatlamalarının yanı sıra maddi sorunlarını ve ödemelerini de rahatlıkla sağlayacaklardır.

BOĞA BURCU: 15 Ağustos’ta başlayacak Kova burcundaki dolunay ve 21 Ağustos ve 17 Eylül Boğada Ay’ın etkisi olacağından, Boğa burçlarını çok dikkatli ve uyanık olmalarını ve hislerine yenik düşmemelerini, ruhsal bir karışıklığın beklediğini önemle uyarmış olayım. İçe kapanık olan Boğa’lar fazla basınç altında kalırlarsa sinirli ve agresif tavırlar sergileyerek çevrelerinde gözden düşmelerine neden olacaktır. Prestijlerine düşkün olan Boğa burçları yönetmeyi kendilerine ilke etmişlerdir ve son derece idealist bir kişilik sergilemekten kaçınmazlar. Yalnız uzun zamandır mülk alım ve satımı bekledikleri konular çözüme ulaşacak ve finans konularını kontrolde tutmayı ve krizleri kabiliyetleriyle üst yöneltmeyi başaran Boğa’lar en çok da bu dönemler duygusal açlık yaşayacaklardır. Bu aralar oldukça yaşam çizgilerinin dışına çıkacaklar ve sanırım sağ, gösterip sol vuracaklardır. Yeni anlaşmalar, ilişki ve yeni iş girişimlerine dikkatli karar vermelerini önererek, araştırmadan ve analiz etmeden kararlar almamalarını tavsiye ediyorum. Evli Boğa burçları sıkıcı ve rutin buluyor evliliklerini, heyecan yaratın ve monotonluğun sizi yok etmesine izin vermeyin diyorum.

İKİZLER BURCU: Ağustos ve Eylül ayı İkizler de moral depolayacaklar. Birçok sorundan kendilerini bir dönemlik de olsa uzak tutacaklar. Aşk hayatları oldukça hareketli ve çevrelerine enerji saçacaklar. Eğer bir ortamda İkizler varsa orada kimsenin canı sıkılmaz çünkü ciddi duruşlarının yanında oldukça eğlenceli yönleri de çok kuvvetlidir. Hiç bir fırsatı kaçırmayacaklar çünkü geçmişten yeterli dersleri aldılar ve kolay kolay kimseye güvenmezler ve kendi bildiği doğrudan ayrılmazlar. Hayatları bu dönem hızlı ve hareketli olacak. Psikolojileri oldukça kuvvetli bedensel gücü ve ruhsal gücü oldukça yoğun hissedecekler. Öncesinde küstükleri ve aralarına mesafe koydukları kişilerle beklenmeyen uzlaşmalar ve barışmalar gündemde. Kış aylarını pek sevmeyen İkizler tam bir yaz insanıdır, bu dönemde dikkati ve algısı çok yoğun olacaktır. Çevresine de özen gösterecek ve centilmen yanları gün yüzüne çıkacaktır.

YENGEÇ BURCU: Evet, Ağustos ve Eylül ayı Yengeç burçları ciddi içe dönük bir dönemden geçecekler ama morallerini düzeltecek hiç beklemediği kişilerden ya da sürüncemeli iş konularından olumlu ve kalıcı çözümler yaşayacaklar. Peşin hükümlü olup morallerini bozmakta üstüne olmayan Yengeç’lere pozitif düşünmelerini öneririm çünkü boğucu, sıkıcı veya yıkıcı birçok sorunla boğuşuyorlar. İlişkilerinde ciddi sorunların yanı sıra yalnız Yengeç’lerde kendilerine uygun partner bulamamaktan yakınıyorlar. Ani kararları ve negatif düşünceleri hata yapmalarına neden olurken oldukça baskıcı yönleri de bu dönem gün yüzüne çıkacaktır. Ailesine çok düşkün olan Yengeç’ler, geleneksel kurallara da oldukça bağlı bir hayat sürmeyi tarz edinmişlerdir. Bu aralar kendilerini değersiz ve işe yaramaz hissetseler de aslında ne kadar önemli işler başaracaklarını özelikle Eylül ayında anlayacaklardır. Naif ve ince ruhlu ve oldukça merhametli olan Yengeç’ler hiçbir konuda yeterince değer göremediklerini iyice hissettiler. Ağustos ve Eylül öncelikle iş ve eğitim ön planda olup bu konularda üstün çaba sarf edeceklerdir. Yıldızı oldukça parlak olan Yengeç’ler, senenin son aylarında çok daha kuvvetli bir hale bürünecekler ve monotonluktan çıkacaklardır.

ASLAN BURCU: 28 Ağustos’ta Ay, Aslan burcunda olacağından duygusal ve ince eleyip sık dokuyan bir Aslan ruhu gündemde olacaktır. Her şey üst üste gelirken Aslan burcunun çemberi daralıyor ve bu da Aslan burcunu huzursuz ve rahatsız ediyor. Zevke, aşka ve tutkuya aşık bir burç olan Aslan’lar bu dönem oldukça kararsız ve sanki her şeyden vazgeçmiş haldeler. Maddiyat onlar için her şeydir ve rahatlıklarından ödün vermezler. Ağustos özelikle seyahat ve ziyaretler Eylül temposu yüksek ve son derece aktif bir çalışma dönemini gösteriyor. İyi niyetli ve yapıcı olmalarını tavsiye ederken Aslan’lara bu dönemde çok duygusal olacaklarını ve alınganlıkları hat safhada görev ve iş değişiklikleri gündemde olacak. İletişimleri kişiye göre değişse de bazı konularda net tavır ve kararlı yaklaşımlarda bulunacaklar. İlgisizlik Aslan burcunun tüm özgüvenini zedelediği için bazı aslan burçları içe kapanık tavırlar sergilemesi normaldir. Hane içi anlaşmazlık ve huzursuzluklar gündemde, sorumluluk sahibi olmaktan ayriyeten ara ara yoruldular ama şansları yaver gidecek yeter ki yıkıcı değil yapıcı davransınlar.

BAŞAK BURCU: 30 Ağustos yeni ay Başak burcunda olmasından dolayı, Başak burçları canlı ve hareketli oldukça aktif olacaklar. Kendilerini mutlu etmeyi iyi bilen Başak’lar Ağustos ve Eylül’de oldukça relaks ve iyimser olacaklar. Marka ve kaliteye özen gösteren başaklar göz dolduracak değişimler yaşayacaklar ve uzun süreli flörtlükler nikâhla taçlanabilir ve evli Başak’larda, tatil ve tur planları Ağustos’ta gündem konusu olacak çünkü çok çalıştılar ve tatil onların vazgeçilmezidir. Ayriyeten Başak yöneticiler paralarını faiz getirisi olan yatırımlarda kullanacaklar ve alternatif yöntemlerle herhangi bir maddi sıkıntı yaşamayacaklardır. Genelde üst yöneticiler Başak gurubundan çıkarlar çünkü onların hamleleri ve hareketleri dahi stratejik ve tamamen akla ve mantığa uygundur. İş konularında asla duygusal davranmazlar ve kurnazlıkta bir numara olan Başaklar kaz gelen yerden tavuk esirgemezler. Yine oldukça verimli bir Ağustos ve Eylül ayındalar.

TERAZİ BURCU: Ağustos ve Eylül ayı Terazi burcu için oldukça derin ve sert bir o kadar macera dolu geçecektir. Bunun nedeni 23 Eylül güneş Terazi’de ve 28 Eylül yeni ay Terazi burcunda olacağından oldukça olumlu dönemler yaşayacak olan teraziler biraz gel git durumlar yaşasalar da şans onlardan yana olacaktır. Oldukça canlı ve karma bir dönem yaşayacak olan Terazi’ler zevk ve sefa sürecekler. Motivasyonları yüksek, sorunlara bakış açısı sakin ve ileriye yönelik planlar yapacakları ve sağlık konularından biraz muzdarip olmalarının dışında olağanüstü bir sorun yaşamayacakları görünüyor. Net ve bazen de sert konuşmaktan kaçınmayan Terazi’ler istem dışı tartışmalara girebilirler. Ama uzun vadeli küs kalamazlar çünkü onlar da plan dahi yapsalar hayat akışları tamamen spontane gelişecektir. Ah bir de dalgın ve dikkat dağınıklığından kaynaklanan sakarlıkları olmasa. Genelde tutumlu olmadıkları için maddi tıkanmalar çok yaşasalar da sevdiklerini mutlu edecek hediyeler ve sürprizler yapacaklardır. Takıntılı, tutkulu ve maceracı olan her konunun başında Terazi’ler vardır. İstedikleri ne varsa var gücüyle uğraşıp alacakları bir dönemdeler. Ağustos ve Eylül Terazi’ler için oldukça akıcı ve keyifli geçecektir.

AKREP BURCU: Evet, Ağustos ve Eylül ayında Akrep’ler gerginliği ve öfkesiyle tanınsalar da aslında huyuna gittiğiniz zaman oldukça ılımlı ve sevecen bir burçtur. Sevdiklerini yarı yolda koymayacak kadar cesur, güvenilir ve adaleti temsil ederler. Akrep inanışında suç varsa ceza da şarttır. Belki de sinirlerine hakim olamamalarının en büyük nedeni budur. Yanlışa gelemezler çünkü akrepler ciddiye aldıkları insanlara oldukça net ve dürüst davranırlar. Bu iki ay ruh halleri oldukça değişken görünse de, çoğu konularda başarı ve beklemedikleri ticari gelişmeler yaşayacaklar. Ev ya da araç değişikliği ve çevrelerinde duyacakları kayıp haberleri vücutlarında strese bağlı kronik ağrılar ya da uyuşmalar olabilir. Çünkü hep kontrollüymüş gibi duran Akrep burçları kendilerini birçok konuda bastırmaya çalıştığı için sinir sistemleri hassaslaşıyor. Akraba ziyaretleri yoğun gündemlerinde olacak ve aceleci değil kararlı hareket edecekler. İlişkilerinde aşk ve tutku giderse o zaman Akrep burcunu himaye etmek çok zordur. gizli ve kaçamak ilişkiler de hayatlarına renk katacaktır.

YAY BURCU: Evet benim de burcum olan Yay’lar oldukça verimli bir dönemde olacaklar. Yoğun tempoları ve çevresine yaydıkları enerjiyi algılamamak mümkün değil. İş ve kariyer konularında kararlı ve istikrarlı olurken duygusal konularda sorunlarını erteleyecekler. Yeterince yalnız kalan ve kimseye yük olmayan Yay’larda aşk ve parasal dengelerde sürpriz gelişmeler var. 15 Ağustos kova burcundaki dolunay, Yay’ların ruh halleri duygularını ve bilinçaltını hareketlendirecek ve kördüğüm olan konuları ciddi anlamda masaya yatıracak, önlemler ve alternatifler üretecekler. Yeni arkadaşlıklar ve uzun zamandır düşündükleri ve yapamadıkları planlarında başarı sağlamaya çalışacaklar. İçsel huzura kavuşacaklar. Yeni ve olumlu gelişmeler morallerini yerine getirecek. Oldukça istikrarlı ve göz dolduran çalışmalarla Yay’lar gündemde görünüyor. Mistik enerjisi ve ruhsal algıları güçlü olan Yay’lar özgürlüğüne çok düşkün olup, çevresel baskıları asla kabul etmezler… Aşka önem verip maddi güç takıntıları olmayan Yay burçları Ağustos ve Eylül’de de yine farkını gösterecektir.

OĞLAK BURCU: Oğlak burcu Ağustos ve Eylül ayında en çok ayın etkisinde olacak ve fevri, gergin tavırlar sergileyecek. Oldukça inatçı ve bir o kadar gücü elinde tutmayı seven Oğlak’lar yeni ortaklık ve iş ya da hane değişikliği gibi konuları bu dönemler yaşayacaklardır. Geceleri ruhsal huzursuzluk ya da uykusuzluk gibi durumlar Oğlak burcunun birçok konuda tedirgin olduğunun göstergesidir. Uyum sağlayamadıkları yerde asla durmayı sevmezler ya da inanmadıkları bir işe asla girişmezler, başarı onların egolarını doyuran en kuvvetli etkendir. Statü ve kaliteli bir çevre onların güven olduğunu temsil eder bu yüzden çevre edinirken oldukça seçicidir. Aşk ve ilişki konuları Oğlak’ların yönetiminde olması gerekiyor aksi takdirde geçimsiz ve huysuz biri olup çıkarlar. Çevrelerine kayıtsız kalmaz ve iyi bir gözlemleyicidirler ve sorun yaşadığı konularda tartışmaya ve baskın çıkmaya çabalarlar. Kendilerinden sıkılan Oğlak’larda gerek görsel gerek düşüncelerinde değişim olacak ve stratejik görevler ya da pozisyonlarında değişiklikler olacak.

KOVA BURCU: 15 Ağustos Kova burçlarında dolunay başlayacak ve bu süreç Kova’larda özelikle iş konularında tekrar sorunları inceleyecek ve uzun zamandır olumsuz giden ticari konularda yeni arayışlarda bulunacaklar. Tedbiri seven Kova’lar aldığı önlemler sayesinde olumlu dönüşler yaşarken, ilişki ve hane ya da evlilikleri işin, içinden çıkılmaz bir hal alsa da sene sonuna kadar birçok olumsuz konuyu halletmiş olacaklardır. Ruh halleri ciddi çöküntüye uğrayan ve en sevdiklerinden nankörlük gören Kovalar oldukça zeki ve acımasız hamlelerle çevresindeki işe yaramaz ve problem yaşadığı kişileri bertaraf edeceklerdir. Adli konular Eylül ayında gündemde olacak ya da hukuk mücadeleleri gündemde görünüyor. Ama şansları yaver gidecek ve alacakları sürpriz haberlerle moral ve motivasyonları artacak. Çok daha güçlü bir dönemin simgesi haline geleceklerdir. Dost canlısı olan kovalar emeklerinin karşılığını özelikle eylül ayından itibaren almaya başlayacaklardır.

BALIK BURCU: Sayın Yayın Yönetmenim ve ayriyeten büyük patron Bekir Batu’nun da burcu olan Balık burçları sizi Ağustos ve Eylül ayında sürpriz gelişmeler bekliyor ve şansınız çok açıkken karar mekanizmanız maalesef çok zayıf. Sürekli ikilem yaşamanız ve duygusal boşluklar yaşamanız size sürekli hata yaptırıyor. Hedeflerinize gereken özeni göstermenizin tamda zamanı… 16 Ağustos ay Balık’ta bu size duygusal güç ve tecrübelerinizi dikkate alacağınız bir dönemi simgeliyor. 14 Eylül dolunay Balık’ta olacağından sizde yeni arayışların başlangıcı olurken yeni bir birliktelik ve beklenmeyen size iyi gelecek parasal akışın yoğunlaşması sizi mutlu edecektir. Olağan ilişkileriniz size sıkıcı geliyor ve heyecandan hareketten uzak bir hayat sizi despot bir hale getiriyor. Ne kadar sosyal olursanız o kadar şansınızın açık olacağını göreceksiniz. Hane içi alacağınız kararlar ve gündeme gelecek zorlu harcamalar sizi yorsa da merak etmeyin ciddi bir mali sıkıntı yaşamayacaksınız. Merak edilen bir hayatınız var ve siz kıvrak zekânız sayesinde tüm zorluklardan rahatlıkla çıkacaksınız. Seyahat ve ziyaretlerle dolu yoğun bir dönemdesiniz. Sağlığınıza dikkat etmenizi önemle uyarırken, göz dolduran projelerle ya da atılımlarla gündemde olacaksınız.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler