ManşetSağlık

ARZU YURTER’DEN YAZ MAKYAJI TÜYOLARI

Makyaj Sanatçısı ve Uzman Estetisyen Arzu Yurter, Sarıyer Olay Gazetesi okuyucuları için yaz aylarında makyaj yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Dikkat çekici makyaj tüyoları veren Yurter, “Yaz aylarında da aylık cilt bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz. Makyaj 4 mevsim uygulanabilmektedir. Ancak mevsimsel olarak terleme yaşayacağımız ya da bronz olunacağı için fondöten seçimine dikkat etmek gerekmektedir” diye konuştu.

 Yaz aylarında makyaj yapılmalı mı? Eğer yapılıyorsa nelere dikkat edilmeli?

Makyaj 4 mevsim uygulanabilmektedir. Tabi ki yazın da makyajımızı yapabiliriz, mevsimsel olarak terleme yaşayacağımız ya da bronz olunacağı için fondöten seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Likit fondötenler bu hususta bizim için kurtarıcı olsa da ben günlük kullanımda renkli güneş koruyucu krem kullanmayı tercih ediyorum. Hem cildimi güneşin zararlı etkilerinden koruyor, hem de fondöten olarak kurtarıcım oluyor.

Peki, yaz makyajının püf noktaları nelerdir?

Yaz makyajların da daha alternatif renkleri kullanabildiğimiz gibi renkli rimelleri de tercih edebiliriz. Bronzlaşmışsak fondöteni kaldırıp highlighter ile ışıl ışıl görünmemizi sağlayıp, renkli ışıltılı parlatıcı tercihimizle de çekici dudaklarımızla son vuruşu tamamlayabiliriz.

Makyaj sonrası cilde nasıl bir temizlik uygulanmalı?

Her cildin kendi yapısına uygun olan jel ya da temizleme sütü ile iyice temizleyip, tonik olarak gül suyuyla kalanı arındırmalıyız. Yaz aylarında da aylık cilt bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz. Böylece oluşabilecek cilt lekelenmelerinin de önüne geçilmiş olur.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler