ManşetSektörel

Boyasız Göçük Düzeltme nedir?

Boyasız göçük düzeltme, araçların metal karoseri aksamlarında dış etkenlerden (dolu hasarlı göçükler, kapı vurukları, top çarpmaları, vb. ezik ve göçükler) dolayı oluşan göçüklerin, özel geliştirilmiş el aletleri kullanılarak, içerden dışarıya doğru masaj yöntemi ve çubukların ulaşamadığı yerlerde de yapıştırmalı çektirme yöntemi ile düzeltilmesi işidir.

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER

Bu hizmetle, geleneksel metotların aksine, aracın hasarlı bölgesine hiçbir boya uygulaması tatbik edilmez, böylelikle araçların orijinalliği korunmuş ve ikinci el satışlarında değer kaybı minimize edilmiş olur. Bu iş kolunun gelişmesi sürecinde, kullanılan el aletleri de hemen her aracın her bölgesine ulaşarak onarım yapacak şekilde geliştirilmiştir. El aletleri ile beraber yapıştırmalı çektirme tekniğiyle göçük ve hasarlı bölge alttan itme, masaj, öpücük ile çektirme ve hassas çakma hareketlerinin harmanlanması ve deneyimli teknisyenin estetik cerrah hassasiyetiyle çalışmasıyla düzeltilerek, sac, metalin fabrika çıkışlı hafızasındaki orijinal haline getirilir.

Türkiye’de hızlı bir gelişme gösterdi

Boyasız göçük düzeltme Türkiye’de özellikle son 15 yılda hızlı bir gelişme göstermiş ve yeni bir iş kolu olarak ortaya çıkmıştır. Geleneksel araç karoseri onarım hizmetlerine alternatif olarak, kaporta ve boya malzemesi ve işçiliği gerektirmeden uygulanır, bu sayede malzeme ve zaman tasarrufu sağladığı gibi, yedek parça gerektirmemesi ile de ülke ekonomisine katkı sağlar ayrıca, aracın yeniden değerlendirme süreçlerinde de değer kaybını önler.

MTC olarak on iki yıldır bu mesleği tek iş kolu olarak yürüten firmamız sektöre öncülük ederek, gurur verecek şekilde güçlü ve sağlıklı bir büyüme gerçekleştirmiştir. Yıllardır özverili ve dürüst esnaf mantığıyla çalışan firmamız yaklaşık 30.000 adedin üzerinde araca modern bir ortamda gelişmiş ekipman ve teknisyenlerle üstün kalitede hizmet vermiştir. Zor zamanlarda bile sürekli kendi işine yatırım yapan firmamız dikey bir büyüme gerçekleştirerek ve bir ilham kaynağı olarak sektöre ufuk ve vizyon kazandırmıştır. MTC Oto sahip olduğu, bu bilgi birikim ve deneyimi sektöre aktarmak ve Türk ekonomisine katkı sağlamak amacıyla 26 Mart 2018 günü “MTC Akademi” yi kurarak mesleki eğitim sınıflarını açmıştır.

MTC Akademinin amacı nedir?

PDR olarak bilinen Boyasız Göçük Düzeltme işi, Avrupa ve Amerika’da yaklaşık olarak 35 yıl Türkiye’de ise 15 yıllık bir geçmişe sahiptir. Özellikle 2017 yılı İstanbul dolu yağışından sonra, hem araç sahiplerine sağladığı faydalar hem de Göçük düzeltme ustalarına sağladığı yüksek kazanç sayesinde popüler olmuş ve herkesin dikkatini çekmiştir. 2017 yılı dolu yağışı ve 2018 yılı Kastamonu dolu yağışları bize yeterli sayıda yerli teknisyen olmadığını gösterdi, MTC Oto öncelikli olarak;

  • Yerli ve milli iş gücü oluşturarak yurt dışına döviz çıkışını önlemek
  • Uluslararası arenada Türkiye’yi en iyi derecede temsil edebilecek master düzeyde teknisyenler yetiştirmek
  • Ortak iş yapabileceği partner gruplar oluşturmak amacıyla,

MTC Akademi’yi kurmaya karar vermiştir.

Kursiyerlerimiz için sadece bir kurs değil, adeta bir kişisel gelişim merkezi fonksiyonu da üstlenmiş olan MTC Akademi, Nezih bir ortamda, kaliteli ve modern araçlar ve yoğunlaştırılmış bir müfredat yanında, eğitmenlerin samimi gayreti ile etkili bir eğitim ortamı sağlamıştır. MTC Oto kursiyerleri bu verimli ortamda 8 hafta süren eğitim sonucu hızlı bir gelişme göstermiş ve atölye ortamında master ustaların nezaretinde göçük onarımı yapmaya başlayarak mesleğe giriş yapmışlardır.

Her türlü soru ve onarım fiyat teklifi için 0531 704 3737 whatsapp hattımızdan ve 0532 211 9958 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir