ManşetSektörel

Çocukların mutlu dünyası Tostiko açıldı

Tostiko, “Mutlu çocuklar, mutlu aileler” sloganıyla Maden Mahallesi’nde kapılarını açtı. Renkli açılışa oldukça yoğun katılım oldu. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan mekanın işletmecisi Yıldız Didem Aykut; “Tostiko içerisinde yer alan üç konseptle çocuklara mutluluk dolu bir kapı açıyor” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Çocukların aileleriyle keyifli vakit geçirmelerini hedefleyen ve içerisinde üç konsepti barındıran Tostiko açıldı. Açılışa AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Gamze Demirtaş ve çok sayıda davetli katıldı. Tostiko isminin ve mekanın ortaya çıkışında fikir anneleri olan işletmecileri Yıldız Didem Aykut ile Gönül Turnagöl Sarıyer’de benzeri bulunmayan bir konsept yarattılar. Tostiko’ya gelen aileler çocuklarıyla birlikte etkinliklere katılabiliyor, tekstil alanında alışveriş yapabiliyor ve cafe alanının çok lezzetli menüsünden dilediklerini yiyebiliyor.

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Yıldız Didem Aykut, Tostiko isminin nereden geldiğini de şöyle anlattı; “Tostiko el yapımı peluş bir oyuncak ayı. Tostiko ailemizde çok kullandığımız bir kelimedir. Tostiko aslında çocukları olan ve onlarla keyifli vakit geçirmek isteyen aileler ortaya çıktı. İki çocuk annesiyim ve çocuklarımızla hangi alanlarda keyifli oluyoruz düşündük. Annem Gönül Turnagöl ile hayalimizdeki Tostiko’yu açarak işletmeye karar verdik.”

“HEDEFİMİZ MUTLU AİLELER VE MUTLU ÇOCUKLAR”

Çocukları çok sevdiğini belirten Aykut Tostiko’yla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü; “Burada hedefimiz mutlu çocuklar ve mutlu ailelerdir. Sarıyer’de hem annelerin hem çocukların birlikte zaman geçirebilecekleri güvenli bir ortam ihtiyacından doğdu diyebilirim. Burada çocuklar aileleriyle yemek yiyerek, etkinliklere katılıp eğlenerek kendilerini adeta evde hissedecekler. Tostiko kendi içerisinde 3 konsepti barındırıyor. Haftanın belirli günlerinde ilgili yaş gruplarına göre çocuk etkinliklerinin yapılacağı bir oyun alanımız var. Diğer bir alanımız ise shop, burada oyuncak, ev tekstili ve anne çocuk konseptli kıyafetlerin satıldığı bir alan var. Tekstil alanımızda satılan her şey el yapımıdır. By turnagöl markasıyla sunuyoruz. Ayrıca resim sanatıyla ilgilenen annem Gönül Turnagöl’ün yağlı boya tabloları da burada sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Cafe alanımızda yemeklerimiz ev yapımıdır. Menümüzü çocukların damak tadına göre hazırlandı. Menüye ek olarak haftanın belirli bir günü yöresel lezzetler olacak. Çocuk dostu cafemizde doğum günü kutlamaları da yapılacak” dedi.

Adres: Maden Mahallesi Edip Sokak No: 2 Sarıyer / İstanbul

Gsm: 0542 387 37 22 – 0532 252 07 23

www.tostiko.com

instagram: tostikolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir