ManşetSektörel

Doğadan mutfağınıza açılan kapı: MER’S no:26

MER’S no:26, yerel, organik ve ev yapımı lezzetlerin en doğalını mutfaklara taşıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER 

Yeniköy’de müşterilerine doğanın taptaze lezzetlerinden her birini kendi yörelerinden getiren MER’S no:26 sağlıklı yaşamın kapılarını açan tüm anahtar ürünleri bir arada sunan çok şirin bir dükkan. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Necdet Mert Kayhan; “2010 senesinde Çanakkale’de bir tarla alarak çiftliğe dönüştürdük. Uzun yıllar meyve-sebze yetiştirerek ürünlerimizden yakın çevremize tedarik etmeye başladık. Organik ürünlerimize talep artmaya başlayınca bu konsepte bir yer açmaya karar verdik. Dükkanımızda ürünlerimize yönelenler genellikle küçük bebeği olan anneler ve formuna dikkat eden yetişkin bireyler oluyor. Bu konsepti ben ve eşim Merve Kayhan’la birlikte oluşturduk. Eylül ayı itibariyle başlayacağımız workshoplar için küçük bir mutfağımız da var. Bazı workshoplarımız ücretli bazılarıysa ücretsiz olarak gerçekleşecek. Burada doğal ürünlerle tatlılar ve atıştırmalık öğünler hazırlanacak. “Her Çocuk Ispanak Sevmez” kitabının yazarı Yasemin Üstay da bu çalışmalarımızda yanımızda olacak” dedi.

“Ürünlerimiz kendi yörelerinden geliyor”

MER’S no:26’da satılan her bir ürünün toprakta yetişmeye başladığı andan sofralara gelene kadar tüm öyküsünü bildiğini söyleyen Kayhan; “Her Pazartesi Çanakkale’den çiğ inek sütü ve çiğ manda sütü geliyor. Feriköy Organik Pazarı’ndan sebze meyve getirtiyoruz. Edremit’ten 20 çeşit meyveden yapılan sirkelerimiz geliyor. Arı sütü, polen ve arı yumurtası gibi çok özel ürünlerimiz var. Balıkesir Burhaniye’den gelen tuz oranı çok dengeli ve doğal fermente yoluyla üretilen zeytinimiz var. Zeytinyağımız Ege’den geliyor. Mağazadaki tüm ürünlerin üreticilerini tanıyor ayrıca tesislerini de biliyorum. Bizden alışveriş yapan müşterilerimize ürünleri doğru ve iyi tanıtmanın çok önemli olduğunu vurgulamak bu sektörün en önemli özelliği. Her bir ürünümüzle ilgili tüm detaylı bilgileri biliyoruz. Müşterilerimize eksik bilgi aktarmamak adına üreticilerle de sürekli irtibat halindeyiz. Ürünlerimiz organik olduğu için belli bir üretim hacmi kapasitesi var. Mesela bir baldan yüz kavanoz ürün alınabiliyorsa daha fazlası olmuyor. Bu durumda müşterilerimizin aynı ürün için bir dahaki sezonu beklemesi gerekiyor. Dolayısıyla ürünlerin bilinçli bir şekilde tüketilmesi gerekiyor” diye konuştu.

MER’S no:26’da ürün yelpazesi oldukça geniş

MER’S no:26’nın doğal, yerel ve ev yapımı yelpazesinde organik ve doğal ürünlerin bulunduğu bakliyatlar, zeytinyağları, salçalar, soslar, yöresel baharatlar, kahvaltılık ürünler, süt ürünleri, bal ve reçeller ve çok özel apiterapi ürünleri ile birlikte çok çeşitli meyve sirkeleri yer alıyor.

Eylül ayı itibariyle internet satışı da başlayacak olan MER’S no:26, ilk kez alışveriş yapan tüm müşterilere Kazdağı’ndan toplanan bir demet kekik hediye ediyor.

Adres: Yeniköy Mahallesi Adnan Kahveci Cd. No: 146 Sarıyer

Tel: 0212 262 26 23

İnstagram: mersno26

Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, sıhhat ve afiyet dileriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir