MagazinManşet

EKİM ve KASIM AYINDA BURÇLARI NELER BEKLİYOR?

Uzman Yaşam Koçu Hatice Ersöz, okuyucularımız için özel olarak hazırlayıp yazdığı yorumlarında 2019 Ekim – Kasım ayında burçları neler bekliyor anlattı. İşte her ay okuyucularımızın büyük bir keyifle takip ettiği Hatice Ersöz’ün dikkat çeken yorumları…

SARİYERGAZETESİ.COM – HATİCE ERSÖZ – BURÇ YORUM

KOÇ BURCU: Evet, Koç burçlarında 14 Ekim’den beri dolunay etkisi devam ederken, oldukça duygusal, kendilerini biraz da hayatta yalnız ve bazı konularda çaresiz ve yılgın hissetmeleri normal. Çünkü genelde güçlü bir burç olan Koç’lar çok fazla derecede mücadele yaşadılar ve birçok sorunla uğraştılar. Çok çalışkan ve aktif olan Koç’lar hayatta takdir görebilecekleri işlerde olmayı her zaman ön planda tutuklarından idealist bir yapıya sahiptirler. Ekim ve Kasım ayı birçok konuda katı kararlar alacaklar. Gereksiz ve hayatlarına eksi enerji yayan dostluklardan, ilişkilerden sıyrılmak için ataklarda bulunurken, evli Koç’lar ilişkilerinin sıkıcı bir hale gelmesinden oldukça şikayetçi olacaklardır. Ayrılık kararları gündemde olabilir ve yeni iş, kariyer arayışları sonuca erecek. Şanslı da bir Ekim sonu ve Kasım ayı yaşayacaklardır. Sinirleri yeterince harap olan Koç burçları, seyahat ve eğlence gibi sosyal yönlerini ön plana alırken, verimli bir dönüşüm sayesinde en riskli durumlardan kıvrak zekası sayesinde feraha ereceklerdir. Koç’lara tavsiyem empati yapmaktan kaçınmamalı ve kanaatkar olmaları yönündedir. Asabi bir burç olan Koç’lar Ekim ve Kasım ayı kendilerini çok daha verimli ve başarılı işlerde bulacaklar, bekledikleri ödemeler konusunda oldukça akıcı bir dönemde olacaklar. Ev ya da araç alım satımı gündemde. Bu konularda aceleci davranmamalarını önemle tavsiye ederim. Aşk konusunda oldukça yalnız bırakılmış bir dönemde de olsalar da, hayır demeyi önemsemeleri gerekiyor, çünkü en çok kırılan yine onlar oluyor.

BOĞA BURCU: Evet Boğa burcu Ekim ve Kasım ayı sanırım biraz bencil olacaklardır. Çünkü hak etmeyene iyilik yapmayı sevmezler ve bu konularda oldukça katı olacaklar. Eğer ortak işleri varsa ayrılma kararları gündemde olacaktır. Çünkü hataları çok da kolay affetmezler. Geçinilmesi ve anlaşılması oldukça zor bir burçtur Boğa’lar çünkü içine kapanık ve kendi duygularını dışarı pek konuşmayarak ve surat asarak ifade etmeye çalışır. Sabit ve risksiz işleri sevdiklerinden genelde yöneticiler ve idareciler bu burca mensuptur. Romantik ve duygusal ve özverili bir burç olsa da kırıldıklarında onlar kendilerine yapılanı kolay kolay affetmezler. Kilolar başlarına dert olurken, hormonları oldukça bozulmaya elverişli bir burçtur. Sağlıklarına önemle dikkat etmelidirler. Tutku ve lüks konularında oldukça bencildirler. Kariyer onların uzmanlık alanıdır çünkü zoru severler. Görsel olarak kendilerini beğenmiş gibi görünseler de sürekli fiziksel şikayetleri hiç bitmez. Ekim ve Kasım yoğun iş kanalizeli bir dönemde ve tatil planlarını daha çok yaz aylarına saklayacaklar ve ilişkileri konusunda seçici olacaklar. Mideleri yorgun, omuz ve baş bölgelerinde, bacaklar ve dizlerde kronik hastalıklar ve yorgunluklar mevcut olup dinlenmeye de önem vermelerini tavsiye ediyorum…

İKİZLER BURCU: Evet; İkizler burcu çok da dolunayın verdiği duygusal bir yoğunlukta değil ve oldukça canlı ve eğlenceli. Her şeyi ben bilir ve yaparım egosunda. İstemediği ilişkiler ve arkadaşlıklar konusunda dur demeyi ve bitirmeyi beceremiyor ve maalesef çoğu kez kendinden ödün veriyor. Normalde aşka düşkün İkizler burcu Ekim ve Kasım ayı ilişkileri daha çok duygusal noktalardan uzak, tamamen cinsel dürtülerin yoğunluğunda yaşayacaklardır. Karşı cinse oldukça zor güvenen İkizler Ekim ve Kasım ayı birçok konuyu uğraşmaktansa zamana bırakıp hayatın akışına kendilerini bırakacaklardır. Geçen yaz oldukça kaliteli tatiller ve seyahatler yapmanın avantajını bu dönemler verimli ve kararlı çalışmalarla ortaya güzel ve başarılı işler koyacaklar. Geçmişin gölgesinden pek kurtulamasalar da hayatları oldukça muazzam ve huzurlu olacak ve yeni tekliflere ya da uzun zamandır düşünüp alamadıkları iş planlarına odaklanıp başarı sağlayacaklardır. Ailesinden de olumlu yardım ve destekler görebilirler maddi konularda. Bağımsız işlerin burcu olan İkizler’in Ekim ve Kasım şansları duygusal çöküntülere rağmen çok açık olacaklardır. Yine de dikkatli olmalarında yarar vardır. Yeni ilişkiler kapılarında ve güzel birliktelikler kış aylarında başlayacaktır. Bu ilişkiler ileriki aylarda evlilik kararlarına neden olacaktır. Oldukça cömert ve yardımsever bir burç olan İkizler burcu hayatında tadını çıkarmakta geri kalmayacak ve anı yaşayarak mutlu olacaklardır.

YENGEÇ BURCU: Yengeç burçları Ekim ayı oldukça yorgun bir psikolojide olsalar da ticari konularda bir nebze de olsa nefes alacaklar. Problemlerini gizlemeyi iyi bilen genç gurubu  28 Ekim Akrep’te olan yeni ay dönemi ve Kasım ayı itibari ile oldukça sürpriz ve sevindirici haberlerle moral ve motivasyonları yerinde olacak. Genelde gereksiz ilişkiler yaşamayı sevmeyen Yengeç burçlarında sürpriz aşk ve macera dolu iki ay bekliyor. İşlerinde ve gündelik hayatlarında oldukça titiz olan Yengeç’ler çok fazla haksızlığa uğrasalar da kimseye kin beslemezler. Kapalı alanlarda enerjileri çabuk düşerken, kalabalık yerlerde kendilerini çok daha rahat hissederler ve geçmişten kaynaklanan borç ya da problemler bugünlerinde sıkıntı olarak gündemlerinde olsa da çok rahat bir şekilde sorunları bertaraf edeceklerdir. Platonik sevgilerin insanı olan Yengeç’ler istediklerinde vazgeçmeyi de çok iyi becerirler. Maddi bir birikim yapmakta zorlanmaları çok normal, çünkü sürekli ekstra masraf ve problemlerle yıl boyu savaş verip, yorgun düştüler. Günü geldi ağladılar ve çaresiz de kaldılar ama yılmadan mücadelede ettiler. Hane düzenlerine düşkün olan Yengeç’ler maalesef duygusal çöküntü hallerinde panik atak gibi ya da psikolojik nefes almakta zorlanan bir burçtur. Çünkü çevresel olaylara karşı aşırı hassas ve tabi olarak da çok duyarlı bir burçtur. Ekim-Kasım ayı gezegen geçişlerinden oldukça güçlü etkileşim yaşayacak ve çözüme ulaşmamış konularda olumlu sürprizler yaşayacaklardır. Yeni işler kapıda ve sorunlu işlerinde de çözüm yaşayarak rahatlayacaklar. Yurtdışı planları gündemde olacak ve çevresel maddi destek görecekler.

ASLAN BURCU: Aslan burçlarını dolunay ciddi etkiliyor Ekim ayında. 28 Ekim’le beraber kördüğüm olmuş bazı konularda karar mekanizması pasifleşmiş olan Aslan burçlarının çok daha net kararlar alıp uygulamaya geçeceklerini göreceğiz. Detayları gözden kaçırmayacak ve hisleri ile hareket edeceklerdir. Şu günlerde kimi önemsedilerse yalnız bırakıldılar, bunun nedeni güçlü iletişim kurmak konusunda ya da net olma konusunda korkak ve cesaretsiz kalmalarından kaynaklanmaktadır. Hâlbuki sevdi mi çok kuvvetli bağlanırlar. Yalnız ön yargıları hayatlarını ve ilişkilerini olumsuz etkilemekte olup, sağduyu sağlamakta sorun yaşamaktadırlar. Ailesel çok sorunlar yaşasalar da dış hayata karşı dik durmayı bilen romantik ve duygusal kişilerdir. Aldatmazlar ve oldukça sevgilerine sahip çıksalar da aynı değeri hissetmediklerinde çok kolay saçmalarlar ve özgüvensiz hissederek yalnızlığa mahkum ederler kendilerini. Ekim-Kasım ayı tüm olumsuz sorunların yanı sıra işlerinde başarı ve yanı sıra farklı konulara da merak salacaklardır. Konum ve statü çok önemlidir Aslan burçları için ve yenilenme dönemi yaşayacaklar. İç huzurları Ekim ve Kasım ayında çok güçlü olacak ve nakit sorunları gündemde olacağından bilinçli ve dikkatli alışverişler ya da harcamalar yapmalarını öneririm. Kendileri duygusal konularda ümitsiz hissederek sevdiklerini kırmayı değil ve şanslarını zorlamalarını tavsiye ederim. Uzun süre yalnız kalırlarsa depresif bir hal aldıklarından, iletişime önem vermelerini ve bunun her konuda kendilerine avantaj sağlayacağını da unutmamalarını tavsiye ederim. Hayat boyu hak ettiği duygusal huzuru bulmakta evlenseler de kolay sağlayamasalar da, hayat Aslan’lar için genelde iniş ve çıkışlarla doludur. Aslan burçları inatçı ve idealist duruş sayesinde her konuda eninde sonunda hep başarı sağlamıştır ve sağlayacaktır.

BAŞAK BURCU: Başak burçlarını Ekim ve Kasım ayları da oldukça yoğun ve tempolu göreceğiz. İşlerini ve randevularını asla ertelemezler ve dakik ayriyeten oldukça disiplinlidirler. Özel hayatları ne kadar sorunlu olursa olsun iş hayatlarını her daim başarılı bir grafikte tutmakta üstün çaba göstereceklerdir. Vücut dili kuvvetli ve duruşları dik, mağrur ama dünyalık zevklere de düşkün ama kontrol her daim ellerinde olmalıdır. Geçmişe takılıp üzülmek yerine çok daha mantıklı kararlar alıp ve hayata geçirmek için var güçleri ile savaşırlar. Duygusal konularda öncelik kendi istekleridir ve kolay kolay aşık olmazlar ve olduklarında da sevdiklerini dünyanın merkezi yapmazlar. Uzun zamandır satmak istedikleri ev ya da araç konuları Ekim ve Kasım ayında da muallâkta görünse de, tüm performanslarını işlerine harcayacaklar ve teftiş ya da kontrollere uğramak canlarını sıksa da çevresel bir sorun yaşamadan gayet olumlu atlatacaklar. Genelde masa başı işlerin insanıdır Başak’lar ve oldukça problemli bir iş hayatları vardır. Özel hayatlarında sevdikleri ile bile çok konuşmayı sevmezler. Susarak ve sessizlik ortamı yaratarak zihinlerini temizlerler. Kendileri söz konusu ise hiçbir masraftan kaçınmaz ve hastalıklardan oldukça korkarlar. Vizyonu geniş olmasından Ekim ve Kasım ayı yeni projeler gündemlerinde ya da ortaklık teklifleri gibi, hayata geçirmelerinde de bir sorun olmayacak ve başarıları göz doldururken beklenmedik güzel ve olumlu sürprizler Başak’ları hırs konusunda kamçılayacaktır. Partnerleri ile uyumlu bir çift olmasalar da çoğu kez bu konuları Ekim ve Kasım ayı çok da gündemlerine taşımayacaklardır.

TERAZİ BURCU: Terazi burçları Ekim ve Kasım ayı sizler için oldukça iş ve kariyer konularında başarılı bir dönem olacak. Bu dönem sizin için ayriyeten çok istikrarlı davranmanızı sağlayacaktır. Tutarsız ve kararsız tavırlarınız yerini tutumlu ve kararlı bir döneme bırakırken, çözüm sağlayamadığınız konuları akışına bırakmamın tamda zamanı olacak çünkü yeterince yoruldunuz üstelemekten ve çabalamaktan. Sekizinci eviniz olan Akrep burcunda 28 Ekim’deki yeni ay, siz Terazi burçlarını, ölüm ve yaşam kavramını daha iyi anlayacağınız ve kendinize itina göstereceğiniz bir dönemi simgelerken sizi hak etmeyen kişileri çevrenizden uzaklaştıracak ve çoğu iletişimlerinizi askıya alacak ve içsel huzura ulaşacaksınız. Yeni ay döneminde Mars ve Plüton etkisinde olacaksınız ve keskin bitişleriniz ve başlangıçlarınız olurken gezme ve seksüel duygularınızda yoğunluk hissedeceksiniz. Genç yaşta dahi çabuk hayattan yorulan Terazi burçları genelde sevecen ve hareketli bir burç olup, dayanışma ve yardımsever yönü çok kuvvetlidir ve duygusal ilişkilerde ilgi odağı olmazsa genelde sarsılır ve tüm hevesi de kaçıp kenara çekilir. Ev ve araç, önemli ihtiyaçlar planlarında olacak ve tutumlu davranmaları gerektiğinin önemini anlayacakları bir dönemden geçecekler. Sosyal bir burç olan Terazi gurubu gizlenmeyi ve saklanmayı değil hayatın içinde var olmayı tercih edeceğinden bu dönem yine oldukça sosyal yönü kuvvetli olacaktır.

AKREP BURCU: Evet, Akrep burcunda 28 Ekim yeni ay başlayacak ve bu yeni ay dönemi Akrep’ler için oldukça hareketli ve verimli geçecektir. Akrep burçları sekse düşkün olurken bu dönem cinsellik ve duygusal iletişime önem verecekler ve gücü seven ve bu gücü çevresine de iyi hissettiren Akrep’ler oldukça yoğun bir tempoda olurken, fevri çıkışları çevresindeki insanları da tedirgin edecektir. Baştan savma işleri sevmeyen Akrep’ler, işlerinde oldukça titizdir. Anlaştığı burçlar, Yay, Balık, Oğlak ve Yengeç’tir. Anlaşamadığı ise Kova, Boğa ve Aslan burçlarıdır. Dik durmayı seven Akrep burçları çoğu kez ukala bir tavır sergileyebilir bunun nedeni ilgilendiği konularda işlerine hakim olmasından kaynaklanır ve söz hakkını karşı tarafa değil kendine tanır. Ani sinir patlamaları olsa da Ekim ve Kasım ayı akrep burçları için gayet rahat bir dönem olacaktır. Hayatlarına renk katmayı da ihmal etmeyen Akrep’ler biraz seksüel organlardan ve fonksiyonlarından sıkıntı yaşayabilirler. Aman dikkat diyoruz ve yeni ay Akrep’lerin göz dolduracağı bir dönemde oldukça başarılı ve takdir toplayacaklarını görüyoruz. Klişeleşmiş ilişkilerine son vermenin de tam zamanı olacak ve hukuksal ve yargı olaylarında güzel haberler ve sonuçlar alacaktır.

YAY BURCU: Benim de burcum olan Yay’lar sekizinci evindeki yeni ay döngüsünde oldukça verimli ve çalışkan, ılımlı ve sevecen ve her zamanki gibi kıvrak zekaları sayesinde riskli kararlardan başarıyla çıkacaklardır. Ayriyeten yükseleni Akrep olan Yay’lar Ekim ve Kasım dönemini avantaja çevirecekler. Özelikle nakdi konularda ciddi rahatlamalar yaşayacaklardır. Duygusal konularda iyi niyeti yeterince suiistimal edilen Yay burçları bu konuları ciddi ele alıp hayatları için radikal değişim kararları alacaktır. Tam bir aşk tutkunu olan yaylar hayatta tanıyabileceğiniz en enerjik ve muzip ve eğlenceli burçtur. Felsefeye aşırı düşkün olan Yay’larla savaşmayın ve sevin anlamaya çalışın derim. Jüpiter tüm canlılığını Yay burcuna katarken 28 Ekim Mars ve Plüton etkisinde olacak Yay burçları içsel huzursuzluklarda yaşasalar bununla baş etmeyi bilecek çok yenilikçi ve güçlü bir psikolojiye sahiptirler. İyilik yapmaktan bıkmasalar da artık hak etmeyen insanlarında yanında olmama kararları alacaklardır. Çok üzüntüler yaşadılar ve artık ilk defa duygularını bir kenara bırakıp iş ve kariyer yönlerini güçlendireceklerdir. Aslında çok da çapkın bilenen Yay’lar sevdiği takdirde sadık ve sahiplenme duygularını kuvvetli yaşarken Ekim ve Kasım ayı duygusal yalnızlıkla baş etmek zorunda kalacaklardır. Yay’lar için yaşadığı yerlerin konforundan önce doğal, sıcak ve samimi ortamlarda yaşamaya önem verdiklerinden, onlar her şartta şikayet etmeden yaşayabilen göçebe kuşlar misali hiç sorun yapmazlar. Madde ikinci planda olduğundan genelde duygusal sınavlar çok yaşarlar ve içsel yalnızlığını kimselere belli etmezler. Cesur kahkahaların insanı olan Yay burçları Ekim ve Kasım kazanacağınız savaşların ve kararların tam da ortasındasınız.

OĞLAK BURCU: Evet Oğlak burçlarını ticari önemler ve sürekli istişareler, ani toplantılar halinde göreceğiz Ekim ve Kasım ayları çünkü olası krizleri çok zor atlattılar. İş ve kariyer kaynaklı konular Oğlak’lar için hayati önem taşıyacak. Çünkü statü her şeyidir Oğlak’ların ve kendilerine saygıyı duyduğu en büyük alanları iş ve idari alanlardan geçer. Amaçlar ve hedefler önem kazanacak, toplumsal hayattaki rolleri başarı ve yükselme olacağından Oğlak burçları başarı için kendinden çokça da ödün verirler onlar için bu pekte sorun olmaz. Ekim ve Kasım döneni yeni ortaklık ve yeni işler hayata geçerken iş kanalizeli seyahatler gündemlerinde olacak ve arı misali süratli, çabuk ve enerjik davranacaklardır. İlişki ve evliliklerini iyi yönetemezler, iş hayatlarındaki nezaketi sevdiklerine gösteremez, yansıtamazlar ve öfkelenirlerse şiddet eğilimi gösterebilecek kadar sinirli olmaları genelde kendi istekleri oluşmamasından kaynaklanır. Çünkü iş hayatında lider olmaya alışkın Oğlak’lar hanelerinde de lider olmayı tercih ederler. Görselliğe dikkat ederken şık olmak Oğlak’lar için bir yaşam tarzıdır. Ne zaman kendilerini güçsüz hissetseler sesleri yükselir ve haksız da olsalar üsteleyecek kadar inatçı da olurlar. Evet, biriken ödemeler hallolacak ve yeni parasal kaynaklar çözümler oluşacak. Oğlak’lar için ve yeni kişilerle tanışma ve kaynaşma dönemi yaşarken, kemikler ve dizler ve diş ağrılarına dikkat diyoruz.

KOVA BURCU: 11’inci evi temsil eden Kova 8’nci evdeki yeni ay dönemini olumlu yaşayacak ve uzun zamandır işin içinden çıkamadığı sorunları hem masaya yatıracak hem de muhataplarıyla gergin ve sonuç odaklı görüşmeler yapacaktır. Hayallerine önem veren ve dost canlısı olan Kova’lar çok haksızlığa da uğrasalar kararları konularında net olmayı bildiler ve devam da edecekler. Boşanma ve mahkeme ve ayrılık kararları, yargı süreçleri Ekim ve Kasım ayında çok daha kuvvetli gündemlerinde olacak. Hayatın her evresinde de sıfırdan başlamaktan korkmayacak kadar cesur davranacaklardır. Aşk ve ilişki konularında eski partnerlerin yerini, yenileri alacak ve artık huzur ve yalnızlık istiyorum diyen Kova burçlarının kapısını aşk çalacaktır. İki senedir çok zorlu sınavlar veren Kova’lar merak etmesinler artık çözüm yaşayacağınız dönemde ve oldukça kuvvetli ve güçlü ataktasınız. Metabolizmanız zayıf olmasından ve kronik hastalıklardan, hormon rahatsızlıklarından muzdarip olmamak için beslenmenize dikkat edin ve hava şartlarına karşı kendinizi koruyun derim. Herkese sırt döndüğünüz bu dönemde aslında ne kadar da güçlü bir ruhsal dengeye sahip olduğunuzu görüyorsunuz. İyi konulara inat etmeniz sizi çoğu konularda zafere ulaştıracaktır. Maddi belirsizlikler bitecek yeni teklifler ve iş kapıları açılacaktır.

BALIK BURCU: Evet, on ikinci evimiz olan Balık burçları Ekim ve Kasım ayı sizler için iş ve eğitim alanlarında yoğun, stresli bir dönemi simgelemiş olsa da bu sizin başarı zeminini hazırlayacak bir faktör olduğunu da hatırlatmak isterim. Daha çok kestirmeden gitmeyi de seven yönünüz kuvvetli olsa da unutmayın ki zahmete girmeniz tecrübelerinizi artıracaktır. Sekizinci evde, Akrep burcunda olacak yeni ay sizi çok fark edilir ve enerjik yönlerde etkileyecek ve hiç ummadığınız yerlerden ve kişilerden destek göreceksiniz. Bilinçaltı en çok hareketli olan burç Balık burçlarıdır. Neptün sizin sis gezegeniz olmasından dolayı üzerinizde yoğun duygusallık ve hayalperestlik ve sıkışmış duygular ile mücadele etmenize neden olsa da, diğer yönetici gezegeniniz Jüpiter sayesinde daha net ve kalıcı başarılar sağlayacaksınız. Balık burçları evlilik ve birliktelik içerisinde enerjilerini kaybetseler de partnerlerini kolay kolay bırakmazlar çünkü düzen onlar için vazgeçilmezdir. Anlaştığınız burçlar, Yengeç ve Akrep’tir ve iletişim sağlamakta zorlandığınız burçlar ise İkizler, Başak ve Yay burçlarıdır. Toprak ve gayrimenkul en birinci yatırım aracınız olurken, araçlar genelde üçüncü sıradadır. Ekim ve Kasım ayı aşk hayatınızda kaçamaklar, kıvrak ve inandırıcı yalanlar ve duygusal kararsızlıklar haklı çıkacağınız ön yargılar hayatınızın rutin temposunu artırırken, en çok dedikodusu yapılan sizler olacaksınız. Şansınız sizinle ve göğüste gitmeyen inatçı öksürükler akciğerlerinizin çok hassas olduğunu ve zararlı alışkanlıklara da ayriyeten ara vermeniz gerektiğini önemle uyarırım. Stres sizi kendi içinize kapatsa da siz pek iş yapmadan oturmayı sevmez ve sorumluluklarınızı da asla unutmazsınız. Politik yönünüz gündemde olurken iş konularında bunu en iyi şekilde idare edecek pratik bir zekaya da sahipsiniz. Aşkı kaybettiğiniz partnerlerle yaşamak sizi oldukça yorsa da macera yanınız sayesinde oldukça arayış içerisinde de olacak ve çapkınlık yaparken de dikkatli olun derim. Yalnız belirtmek isterim ki şans ve kısmet yollarınız açık ve siz her işin üstesinden gelirsiniz ve kuyunuzu kazmaya çalışan insanlar için enerjinizi bozmayın çünkü çok önemli teklif ve fırsatlar ayağınıza kadar gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir