ManşetSektörel

Masalların sihirli dünyasına açılan kapı: Annemio

“Türkiye’nin Masal Kitapları&Kukla Dükkanı” konseptiyle adını duyuran Annemio’nun Tarabya şubesi açıldı. Kitap ve kukla satışının yanı sıra atölye faaliyetleriyle de dikkat çeken bu sevimli çocuk mekanının sahibi Merve Baybuğa Sarıyer Gazetesi’ne konuştu.

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL

Uzun yıllar Satış & Saha Operasyonları ve Pazarlama alanlarında kurumsal deneyimler elde etmiş ve bu deneyimlerini girişimcilikle sürdürmeyi tercih eden Annemio Tarabya’nın kurucusu Merve Baybuğa, “Çocukların dijital çağın ve tüketim kültürünün dezavantajlarından korunması için; kitapların, masalların, kuklaların, sanatsal aktivitelerin bol olduğu bir yaşantıya ihtiyaç var. Ben ve bana tüm süreçlerde destek olan eşim bu dükkânı böyle bir ideal ile açtık. Sattığımız her kitapta, her kuklada ve gerçekleştirdiğimiz her çocuk atölyesinde bu ideale katkı sunduğumuz için mutlu oluyoruz. Dükkanımızın bir kısmında belirli yaş gruplarına göre hazırlanmış içeriklerle saatlik atölye faaliyetleri yapıyoruz. Her bir atölyeyi kendi konusunda deneyimli olan bir eğitmenle gerçekleştiriyoruz. Çocukların yaşlarına göre gruplar oluştururken pedagojik formasyon almış eğitmenlerin öngörülerini dikkate alıyoruz. Bir atölye grubu için 20 çocukluk kapasitemiz var” dedi.

Baybuğa; “Annemio Tarabya’ya gelen çocuklar dükkandan çıkmak istemiyor”

Annemio’da düzenlenen atölyelerin içerikleriyle ilgili de bilgi veren Annemio Tarabya’nın kurucusu Baybuğa; “Farklı temalarda hazırlanan atölye faaliyetlerimizde genel olarak çocukların hayal dünyasını geliştirebilecekleri bir ortam oluşturmayı, yeteneklerini yaparak – yaşayarak ortaya çıkarabilmeleri ve özgüven kazanımları için olumlu etkiler yaratmayı amaçlıyoruz. Atölye içerikleri, çocukların ritim becerileri kazanmasına, el-göz koordinasyonlarının ve küçük kas becerilerinin güçlenmesine, dokunsal duyularının zenginleşmesine yarayacak şekilde hazırlanıyor. İçeriklerde doğal, içinde zararlı hiçbir içerik bulunmayan, mümkünse geri dönüştürülebilir, sürdürülebilir, evde bile hazırlanabilir kolaylıkta malzemeler kullanılıyor.

Bunun yanı sıra anne-bebek grupları için hareketli etkinliklerimiz de var. Bu etkinliklerde annelerle, bebeklerinin bireyselliklerini nasıl gözlemleyebilecekleri ve bu anların keyfini hissetmeleri konusunda pratikler yapılıyor. Masal saatimiz, yaratıcı drama etkinliğimiz, ses – nefes teknikleri ve diksiyon atölyelerimiz, kukla yapımı atölyelerimiz de tiyatro kökenli eğitmenlerimiz eşliğinde belirli yaş grubu çocuklar için kazanımları olan etkinlikler olarak planlanıyor. Mis gibi ahşap kokan dükkanımıza gelip atölyelerimize katılan çocuklar, atölye bitiminden sonra dükkândan çıkmak istemiyor. Çocukların favori mekânı olmak bizi çok mutlu ediyor.”

Atölyelere kayıt için

TEL: 0212 223 91 92 – 0532 286 52 08

Adres: Tarabya Mahallesi Han Çayırı Yolu Sokak 44/H Blok 5-E Sanatçılar Sitesi, Sarıyer/İstanbul

İnstagram: annemiotarabya

Facebook: annemiotarabya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir