ManşetRöportaj

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç: “BEKA İÇİN MİLLİ KARAR CUMHUR İÇİN İSTİKRAR”

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Cumhur ittifakı olarak Sarıyer’de seçime nasıl hazırlandıklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL RÖPORTAJ

Sarıyer Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Bilgiç; “Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin olduğu gibi Sarıyer’in yerel idarede sigortası konumunda, yolsuzlukların, yozlaşmaların ve yoksullaşmanın insanımızın kendi tercih ve kaderi olmadığını millet adına irade beyanını ortaya koyacak ehliyet, liyakat, sadakat ve samimiyeti esas alan kadroları ile yenilmez güçte, geçilmez kararlılıkta ve yönetim anlayışında hareket edecektir” dedi.

  • Cumhur ittifakı olarak Sarıyer’de seçime nasıl hazırlanıyorsunuz?

Milliyetçi Hareket Partisi 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizi bölmeye, devletimizi yıkmaya yönelik (FETÖ) terör örgütü tarafından yapılan ihanet teşebbüsünün ardından milli birlik ve beraberlik ruhunun sarsılmaz kalesi olmuş 1. adımı 17 Nisan 2017 Referandumu Anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanı Hükümet sistemi 2. adımı “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” nin hayata geçmesi noktasında “Cumhur ittifakı Millet Aklı” diyerek değişen anayasamıza uygun hukuki bir yönetim biçimini uygulayacak tarafta ittifak ile 24 Haziran 2018 Genel seçimlerine girmiştir. Şimdi ise 3. adım olarak Yerel Yönetimler ve mahalli idareler seçimlerinde bu sürecin siyasi bir sekteye uğramaması, yeni sistemin dizaynı ve sağlıklı şekilde devletimizin tüm organlarında temellendirilmesi için ülkemiz genelinde Adalet Kalkınma Partisi ile birlikte karşılıklı ittifak halinde yerel seçimlere girmeye, her iki siyasi partinin liderleri olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey ve Sayın Devlet Bahçeli başta olmak üzere diğer yetkili üst organları tarafından karşılıklı mutabakat sağlanmıştır. İlçemiz Sarıyer’de Cumhur ittifakı kapsamında MHP’nin seçimlere ittifakla girdiği diğer seçim çevrelerinde olduğu gibi MHP Sarıyer’de İl Genel, İlçe Meclis üyeleri ve aday kontenjanın yazılı olacağı şekliyle başkan adaysız fakat kendi “Meclis” listesi ile yerel seçimlere katılacaktır. Partimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nin yerel seçim sürecinde uygulaması gereken siyasi duruş ve kararları il ve ilçe başkanlıklarımıza resmi genelge ile tebliğ etmekte bizler de bu karar ve doğrultuda hareket etmekteyiz. Siyasi ve ahlaki sorumluluğumuz olan Sarıyer’i yönetmeye yakışır nitelikte bir meclis aday listesi çıkarmak için seçimler öncesi başvuruları kabul etmekteyiz. Seçim takvimine göre saha çalışmalarımızı meclis adaylarımızla beraber projelerimizle sahada uygulamaya koyacağız. Kurumsal işleyişimizi titizlikle sürdürmekte resmi sandık üyeleri, müşahit, okul ve kat sorumlularını tespit ederek, partimiz Milliyetçi Hareket Partisi’ni edilmesi, bulunması gereken her yerde ve mecrada elimizden geldiği gücümüzün yettiği ölçü ve siyasi disiplin içinde temsil etmekteyiz.

  • Sarıyer’de HDP, İYİ Parti ve CHP’nin ittifak yapması söz konusu. Peki, sizce bu ittifak başarılı olabilir mi? Böyle bir ittifakın Sarıyer’in sorunlarını çözmede bir etkisi olur mu?

CHP – HDP ve İYİ Parti diye tabir ettiğimiz, içi zillet sözde millet ittifakı bahsiniz uzun vadeli bir proje maksatlı ve gizli içeriklidir. Biz MHP olarak bu süreçte gayemiz tam da bu ilkesiz ve ülküsüzlerin günü birlik siyasi çıkar amaçlı oluşturdukları, ülkemizi bir bilinmeze sürüklemeyi amaçlayan bu şer birlikteliğinin karşısında lideri ve parti mensuplarımızla çelikten siyasi irade beyanı sergilemektir. Sorunuzda adı geçen uzantılı ve okyanus ötesi bağlantılı ittifak ihtimali Sarıyer’in milli ve manevi dokusuyla kesinlikle uyuşmaz. Seçmenimizin tercihi noktasında bu minvaldeki oluşum sandıkta asla karşılık bulmaz. Hasbel kader olduğunu varsayalım bir beş yıl daha aralarında duvar pası oynarlar. Üretkenlikten uzak tüketime dayalı Sarıyer’i telafisi zor hatta imkansız bir zaman kaybına maruz bırakırlar.

  • Sarıyer Belediyesi’nin 10 yılını artısıyla eksisiyle değerlendirir misiniz?

Artıları tüm iyi niyetleri, belediyecilikteki yöneticilik görevleri gereği Sarıyer için israfsız şekilde yaptıkları tüm hizmetler için teşekkür ederiz. Eksileri ise 10 yılda yapılması gereken ve yapacağız dediklerinin ne kadarını yapmışlar bunu samimiyetle önce kendilerinin öz eleştiri kültürünün oluşması adına yerine getirmelerini isterdim. Tek cümle ile ifade etmek isterim ki; bu yönetim Sarıyer’in kıymetlerini olması ve yapılması gerektiği gibi ortaya çıkaramadı ya da çıkarmakta yetersiz kaldı. Belediyecilik yerinde yönetim demektir, sokakta başkalarına yaptıkları eleştirilerini kendi kulakları duymadı, belki de yüzlerini yıkarken bakacak bir ayna bulamadılar kim bilir. Kendi siyasi ifadeleri ile cevap vermek gerekirse “Tamam” buraya kadar.

  • Sarıyer Belediyesi’nin yaklaşık 520 milyon borcu var. Sizce bu borç nasıl ödenecek? Belediyenin mali sıkıntısı nasıl aşılabilir?

Bu konularla ilgili yaptırdığımız çalışmalarımız oldu. 139 milyon borç nasıl 520 milyon oldu, millete hesap verebilirlik bunun neresinde sormak, cevabını borçlandıranlardan duymak lazım. Sarıyer’in eşsiz ve büyük kıymetleri var bunları ortaya çıkarmak, sadece Sarıyerlilerin değil metropol haline dönüşen 16 milyon İstanbullunun hizmetine sunmaktan geçer. Mali bütçesinde açık veren bir belediye değil, insanımıza sosyal hizmet amaçlı var olan hizmet birimleri hariç, Sarıyerliye ayrıcalık katacak yatırım imkan ve bütçesi oluşturacak bir belediye istiyor, hedefliyor ve insanca hayal ediyoruz.

  • Sarıyer’i Cumhur ittifakı kazanması durumunda ilçede ne gibi olumlu değişiklikler olacak?

Mayası milli birlik ve beraberlik hamuru ile yoğrulmuş “CUMHUR” ittifakımız başta devletimizin bütün kurumlarının gözle göremediği ve ulaşılması mümkün kılınmayan sorunlara geç de olsa umut ve tek çare olacaktır. Güçlü bir meclis iradesi oluşturabilirsek Sarıyer Belediye başkanının makam odasının kapanmayacağı, kapatılamayacağı bir anlayışı yerleştireceğiz. Partimizin milletin takdiriyle yerel mecliste olması demek, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülkemizin yönetim şeklinde her türlü yapıcı ve kalıcı kararlarların alınmasında sergilediği ve aldığı kararlı duruşunun Sarıyer’deki yansıması olacaktır. Milliyetçi Hareket Partili Ülkücüler Belediye Meclis’inde mazlumun sesi ve sözü daima şefkatle yanında, zalimlerin çıkar odaklarının da tereddütsüz karşısında dimdik duracaktır. Yerel yönetimde denge ve yönetimde adaletin kalemi ve kılıcı görevini ifa edecektir. Sarıyer’e hak ettiği itibarı ve değeri kurum ve kuruluşları ile her türlü kadro kalitesini getirebilmek için etkinliğimizi ve yapıcı yaptırım için siyasi tavrımızı açık şekilde ortaya koyacağız.

“ÜLKÜCÜLER YEREL MECLİSE”

  • Sarıyer’le ilgili projeleriniz neler?

Başlıklar halinde kısaca değinirsek,

Eğitimde ilk, orta ve üniversite olmak üzere adeta örnek ve öncü ilçe olabilmesi için bir bilim merkezi oluşumuna alt yapı ve imkan hazırlamak, coğrafi konum ve uygun şartları olması sebebiyle sporun tüm dallarında gençlerimize imkan oluşturarak Türkiye’nin olimpiyat evi şeklini alabilir duruma getirmek.

Geleneksel ve Çağdaş Sanat faaliyetlerin icra edildiği ve sergilendiği gözde sanat merkezleri, başta İstanbulluların ve Dünyanın çeşitli noktalarından konuk olacak insanların ihtiyaçlarını karşılayacak turistik tesisler ve turizm aktivite alanları, ülke insanımızın ve dünya milletlerinin tercihte önceliği haline gelecek sağlık kuruluşlarımızın kazandırılacağı huzurun ve güvenli yaşam alanlarına gıpta edildiği bir şehir inşa edilmesini arzuluyor ve istiyoruz.

Bunları yaparken mimaride sonrası düşünülmemiş dikey biçimde olan ikinci bir Maslak mahalle örneğine müsaade edilmemeli, doğayı ve çevreyi koruyarak tüm canlıların yaşam haklarına saygı gösteren bir yapılaşma önceliklerimiz olmalıdır.

Mülkiyet hakkından doğan vatandaşımızın tüm haklarının öncelikli olarak elde edeceği çalışmalarda yapıcı ve iyileştirme yönünde siyasi yaptırımlarımızı sonuna kadar insanımızdan yana kullanacağız.

2981’den doğan haklardan kaynaklı tapuların kısa zamanda verilmesi için etkin olacağız.

  • Sarıyer Belediyesi’yle ilgili en çok aldığınız eleştiriler neler?

Birincisi, belediye bünyesindeki kadro istihdamında tercih ve önceliğin Sarıyerlilerden olmaması. İkincisi, belediyenin vatandaşa hızlı biçimde yeterli teknik hizmet vermedeki eksikliği. Üçüncüsü, siyasetten şekillenen yöneticilerinin kayırmacı ve taraflı bakış açısı, bir kaç yönetici hariç vatandaşa insan odaklı tarafsız yaklaşım sergilenmemesi. Dördüncüsü, hizmete sunulan sosyal alanların yapımı ve inşasının yeteri kadar araştırma ve fizibilite yapılmadan gelişi güzel konumlandırılması gibi muhatap kaldığımız önemli şikayetler arasında. Beşincisi; alt yapı hizmetlerine yeterli seviyede önem, ileriye dönük çalışmalar yapılmaması.

  • Cumhur ittifakı olarak belediyeyi almanız durumunda belediye içinde nasıl bir yönetim anlayışı sergileyeceksiniz?

Sormuş olduğunuz soru Sarıyer’in geldiği bir zafiyet ve çöküşün gözle görülür sağır sultanın dahi duymuş olduğu noktada bir durum veya ihtimal değil ilçemiz için adeta bir zarurettir. Herkes şundan emin olsun partimiz yerel mecliste temsil edildiği taktirde, Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin olduğu gibi Sarıyer’in yerel idarede sigortası konumunda, yolsuzlukların, yozlaşmaların ve yoksullaşmanın insanımızın kendi tercih ve kaderi olmadığını millet adına irade beyanını ortaya koyacak ehliyet, liyakat, sadakat ve samimiyeti esas alan kadroları ile yenilmez güçte, geçilmez kararlılıkta ve yönetim anlayışında hareket edecektir. Milliyetçi-Ülkücüler her alanda tarihi ve kültürel değerlerine bağlı biçimde milli şuuru muhafaza etmek suretiyle, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucu iradesi ışığında ilke ve ülkülerinden taviz vermeden 2023 lider ülke Türkiye olma yolunda ve hedefinde muasır medeniyet seviyesine çıkarmakta kararlı ve muktedirdir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Lider Devlet Bahçeli bizlere ifade ettiği gibi “Milliyetçi-Ülkücüler yalnızca Allah’ın huzurunda eğilir, yalnızca milletten talimat alır, yalnızca Allah’ın rızasını kazanmak için millete hizmet eder.”

  • Sarıyer halkına mesajınız nedir?

31 Mart yerel yönetimler ve mahalli idareler seçimlerinin ülkemizin huzur ve refahı için Sarıyer’imizde de bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesini, kutup ve çamur at izi kalsın kolaycı siyaset anlayışı yerine vatandaşa hizmet vaatleri olan, projelerin yarıştığı böylelikle tek kazananın yine insanımız olacağı bir yerel yönetimler ve mahalli idareler seçimi geçirmemizi dilek ve umut ediyorum. Tüm Sarıyerli hemşerilerime en kalbi saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir