ManşetSektörel

Sarıyer Sürücü Kursu’yla yola çıkmaya hazırsınız

Sarıyer Sürücü Kursu Kurucu Müdürü İbrahim Serter, Sarıyer Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Serter, “Ehliyet kursunda eğitimin kalitesi çok önemlidir. Sarıyer Sürücü Kursu olarak en etkin eğitimi veriyoruz ” dedi.

  • SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER

Ehliyet almak isteyen bir sürücü adayının dikkat etmesi gereken noktalar nelerdir?

Dikkat edilmesi gereken konuların en başında eğitimin kalitesi geliyor. Çünkü birçok kurumda gerçekten kalitesiz bir ehliyet eğitimi veriliyor. Araba kullanmak ciddi bir iştir. Sadece fiyat bazında bakarak kurs tercihi yapılmamalıdır. Ehliyet kursunda eğitimin gerçekten iyi verilmesi gerekir. Kurumlarla konuşarak kendilerine en yakın gelen kursu araştırabilirler. Tanıdıklarına ve çevrelerine de sorabilirler. Sarıyer Sürücü Kursu olarak direksiyon derslerini eğitmenlerimiz öğrencilere teknik anlamda oldukça donanımlı olan yeni araçlarımızda bire bir veriyor. Araçta ikinci öğrenci olmuyor.

Ehliyet almak için gelen bir öğrenciyi nasıl yetiştiriyorsunuz?

Sarıyer Sürücü Kursu olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim veriyoruz. Yönetmelik gereği 14 saat pratik eğitim ve artı 2 saat de simülatör eğitimimiz var. Onun haricinde eğer öğrenci yetersiz görürse ek ders talebinde de bulunabiliyor. Ehliyet eğitimini uzmanından almaları çok önemlidir. Ayrıca hiç bilmeden değil de yanlış bilerek gelen öğrenciye öğretmek daha zordur. Bir öğrenci sınıf derslerinden geçtikten sonra e-sınav sistemiyle sınavını oluyor. Daha sonra direksiyon dersi veriyoruz. Öte yandan diyelim ki bir öğrenci Ocak ayında kayıt oldu ve ay sonunda sınav var. Biz o sınava yetişmeye çalışmasınlar diyoruz. Önce direksiyon dersi alsınlar ve sınava hazır olsunlar. Zaten her 15 günde bir sınav var. Kesinlikle aceleye getirmesinler.

Sarıyer Sürücü Kursu olarak kaç kişilik bir ekibiniz var?

Sarıyer Sürücü Kursu olarak 10 kişilik profesyonel bir ekiple eğitim vermekteyiz. Ben kurucu müdürüm, kursumuzun şu anki müdürü Coşkun Serter’dir. Derslerimizi yoğun istek üzerine hafta içi akşam saatlerinde veriyoruz. Sınıflarımız 17 kişiliktir.

Ehliyeti alma sürecini tamamlayan bir öğrencinin araç kullanırken dikkat etmesi gerekiyor?

Ehliyeti yeni alan bir kişinin kendisini hemen yoğun bir trafiğe atması doğru değildir. Trafiğe çıkmadan önce saatlere ve günlere dikkat etmesi gerekiyor. Örneğin ilk zamanlarda aracına binip Sarıyer’den Eminönü’ne gitmesin de daha yakın bir yere Sarıyer’den Kilyos’a gitsin. Trafiğin yoğun saatleri geçtikten sonra çıksın. Özellikle büyük bir yoğunluk yaşanan sabah ve akşam trafiğine kalmamaya da dikkat etsinler. Zaten trafiğe çıkarken bunlara dikkat edince bir süre sonra alışacaktır. İlk zamanlarda saatlere dikkat etmelidir. Tek başına bir yere gidince ilk zamanlarda yanında bilen bir dostu ve arkadaşı olabilir. Kullandığı aracını da tanıması gerekiyor.

Adres: Şehit Mithat Yılmaz Caddesi Sarı Hüseyin Sokak No: 4 (PTT Sokağı) Sarıyer

Tel: (0212) 278 60 60 – (0553) 753 60 40

 

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir