MagazinManşet

TEMMUZ AYINDA BURÇLARI NELER BEKLİYOR?

Uzman Yaşam Koçu Hatice Ersöz, Sarıyer Olay Gazetesi okuyucuları için özel olarak hazırlayıp yazdığı yorumlarında 2019 Temmuz ayında burçları neler bekliyor anlattı. İşte her ay okuyucularımızın büyük bir keyifle takip ettiği Ersöz’ün dikkat çeken yorumları…

SARİYERGAZETESİ.COM – HATİCE ERSÖZ – BURÇ YORUMLARI

KOÇ BURCU: Evet, 2 Temmuz güneş tutulması Koç burçlarında keskin kararların oluşması ve cesur adımlar atılmasında büyük faktör olacak. Sinirlerine hakim olmalarını da ayrıca tavsiye eder bol iletişimli ve beklenmeyen olumlu gelişmelerin yanında uzun zamandır alışkanlık haline getirdikleri rutin bazı konularda oldukça ciddi bir değişime gireceklerdir. 16 Temmuz’daki Ay tutulması da cabası olacağından Koç’lar çok aktif olurken çabuk sinirlenen agresif bir ruh haline bürüneceklerdir. Kolay, kolay kimseye güvenmeyen ama sevmekten de geri kalmayan Koç burçlarında bol seyahatli bir dönemde olacaklarını ve bitişler ve başlangıçların ummadıkları bu zamanda daha kuvvetli olacağını göreceğiz. Yükseleni Koç olanlar da aynı süreçlerden geçeceğini ve çevresel olumsuz haberlerde alabileceklerini bildirirken Koçların her şeyden önce uzun zamandır erteledikleri konularda yüksek derecede kararlı ve aldıkları kararlarında başarıyla sonuçlanacağını ilerleyen dönemlerde göreceklerdir.

BOĞA BURCU: Kendilerine ve konforlarına oldukça düşkün olan Boğa burçları güneş tutulmasından ikinci etkilenen burç olacakken, sağlıkla alakalı konular Boğa gurubunu yoracaktır. Uzun zamandır sağlık problemlerini geçiştiren bu konuyu bu dönem ciddi ele alacaklardır. Hayatta aradığını bulamadığına inanan Boğalar kendilerini her zaman birinci olarak görürken sert mizaçları yüzünden çoğu kez itici bulunabilmesi normaldir. Birikim yapmakta ya da çıta yükseltmekte ve lükse de düşkün olan Boğalar bol tatil de yapacaklardır. En çok kilo ya da dizler ve bacaklardan biraz muzdarip olacaklar. Ayriyeten dostlarına alınganlık ve küsmeler yaşayabilir, ya da uzun zamandır içlerinde sakladıkları kırgınlıklarını daha fazla sesiz kalmayarak gösterirken gerekirse kılıçlarını çekmekten de kaçınmayacaklardır. Her şeyden önce Boğalar bu dönem en çok da kendilerine değer verip ve yalnız kalmak isteyeceklerdir.

İKİZLER BURCU: İkizler burcu güneş ve yakında gelişecek ay tutulması ile biraz kavram kargaşasına düşecekler ve eski ilişkiler ve aşklar depreşebilir ya da uğradıkları haksızlıkları tekrar gündemlerine alabilir ve ilerleyen dönemleri için olumlu adımlar atabilirler. Yardımsever ve centilmen ve iletişimde oldukça kuvvetli olan İkizler en çok da kendileriyle mücadele ederken sağlık olarak da kronik hastalıklar akciğerlerinde ufak çaplı sorunlara neden olurken kötü ve olumsuz alışkanlıkların azaltılması konusunda uyarı alacaklardır. İnatçı öksürükler yaşabilirler dikkat. İlişkilerinde oldukça kararsız ve karışık olurken inançları tükenirse terki diyar edecekler. Maddi konulara bağlı sorunlar için kalıcı çözümler bulacaklar ya da çevrelerinden destek alacaklardır. Yeni işler ve girişimler gündeme gelecek ticari konularda çok daha cesur davranacaklardır.

YENGEÇ BURCU: Yengeç burçlarının her şeyden önce yalnız kanamalarını ve psikolojik bir zayıflık durumunda olduklarını ve kendilerini güçsüz ve yalnız hissettiklerini uzun zamandır gözlemlerken, özelikle her sorunla aslında ustalıkla savaşacak kadar zeki ve yapıcı olduklarını bilmelerini unutmamalarını umuyorum. Oldukça hassas ve duygusal olan Yengeçler müjdeli ve ani haberler ile heyecanlanacaklar ve birikmiş ödemelerden kurtulacaklar. Ama ikili ilişkilerde hep kandırılan olan Yengeç burçları gerçeklerle yüzleşirken hayatlarına farklı yönler çizecekler ve kamu gibi kurumlara olan borçları morallerini bozsa da sonunda tüm borçlarından ilerleyen dönemlerde sorunsuz şekilde kurtulacaklardır. Yalnız Yengeçler sosyalleşecekler ve işleri ile ilgili güzel gelişmeler yaşayacaklar. Ellerinde pek para tutmayı beceremeyen ya da giderlerin yoğun olmasından nakit sorunu yaşayan yengeçler olumlu ticari gelişmeler sayesinde ciddi nefes alacaklar. Göğüs ve sindirim sorunları olabilir.

ASLAN BURCU: Zevklerine düşkün olan Aslan burçları Temmuz’da oldukça sakin gözükürken iç dünyalarında sürekli bir kargaşa yaşayacaklar ve bir türlü önemli konularda karar almakta ikilem ve kararsızlık yaşayacaklardır. İkili ilişkilerde bir çuval inciri berbat edebilir ya da çok daha net ve olumlu kararlar alabilir. Geçmişten bugüne getirdikleri psikolojik travmalar ve üzüntülerden sıyrılacaklar ve artık değişmeleri gerektiğini anlayacaklardır. Aşk tutkunu olan aslan burçları yanlışa gelemezler ve bu konularda acımasız olabilirler. Ekonomik yetersizlik yaşadıklarını düşünebilir ve gelecek ile ilgili kaygı yaşayacaklardır. Halbuki Aslan burcu oldukça zeki olup imkanları ve durumları lehlerine çevireceklerdir. Sevdiklerini ön yargıları yüzünden kırabilir ve kendilerine iyi niyetli olmayan kişileri gözden kaçırabilirler dikkat diyoruz. Giyim ve kuşam, tarz değişikliği yapabilir ve cazibesi yüksek olan aslanlar şıklığı ile göz doldurabilirler.

BAŞAK BURCU: Başak burçları Temmuz’da oldukça verimli bir dönemin zaferini yaşayacaklar ve bol dinlenme ve tatil onları beklerken bencil yönleri çok fazla ortaya çıkacaktır. Kimseyi beğenmeme gibi bir özelliğe sahip bu gurup oldukça kendine aşık bir halde kendilerini Kaf dağında hissetmeleri normaldir. Ev ya da araç ya da arsa yatırımları gündemde olurken özel hayatlarında aynı başarıyı bir dönem sağlayamayacaklardır. Yalnızlığı da seven başak burçları kısa dönemli ilişkiler yaşayacaklar ve uzun dönemli ilişkilerden bir kalemde sıyrılacaklar ve bu konularda da her zamanki gibi dediğim dedik olacaktır. Vücut dili kontrollü olsa da ruh halleri oldukça depresif olacaktır. Başaklar güneş ve ay tutulması olacak Temmuz’da gayet net, cesur ve katı olacaklardır.

TERAZİ BURCU: Evet tabiatı gereği çok meraklı ve çılgın burçlardan olan Teraziler Temmuz ayındaki ay ve Güneş tutulmasından 7’nci evde bulunmalarından ötürü herhangi bir olumsuzluk yaşamasalar da, algı, dikkat dağınıklığı ve unutkanlık gibi şikayetlerinde artış olacaktır. İlişki yönetmekte çok da başarılı olamayan Terazi burçları genelde konuları anlamak istediği gibi anlayacaklar ve gereksiz tartışmalara zemin hazırlayacaklardır. Finans konularında da istikrarı bir türlü yakalamakta zorlanan Terazi’lerin gereksiz harcamaları yüzünden maddi sıkışıklık yaşasalar da çevrelerinden alacağı destekler sayesinde rahatlamalar yaşayacaklardır. Dünya vizyonu geniş olan ve seyahat ve yolculuklar yapacaklar ve olumsuz etkilerden bir nevi Temmuz ayında kaçmak için alternatif çözümler üreteceklerdir. Böbrek ve idrar yolları enfeksiyonu bu ay çok sık olabilir ve hijyenlerine dikkat etmelerini öneririm. Serüven dolu bir Temmuz Terazi burcunu beklediğini söyleyebilir aman sinirlere de dikkat diyorum.

AKREP BURCU: Temmuz’da ev ya da evlilik hayatları oldukça sorunlu olan Akrep burçları şu aralar ve özelikle Temmuz ayında ruhsal ve sinirsel oldukça zorlu dönemler yaşarken gündemlerinde ayrılıklar ve ev değişiklikleri görünmektedir. Mars ve Plüton gezegenin yönettiği Akrep burçları değişken duygusallık ve şehvet arzuları yoğunlaşabilir. Kendilerine bu konuda öncelik sağlayabileceklerdir. Genelde seksüel organlarda sıkıntılar da yaşayabilirler ve hayatı çoğu kez çiftleşme üzerine kurduklarından istedikleri olmadığında ve kabul görmediğinde agresif, sinirli ve çekilmez bir hal alacaklardır ve gerekirse tüm gemileri yakmaktan kaçınmayacaklardır. Maddi konularda her hangi bir problem yaşanmasa da Plüto’nun etkisinde hane karışıklıkları ön planda kesinlikle olacaktır ayriyeten beklenmeyen davalar ya da mahkemeler gündeminde olacaktır.

YAY BURCU: Evet, gelelim benim de burcum olan ve hiçbir şey yapmadan dahi kendini sevdirmekte üstüne olmayan burcumuz. Temmuz ayı mantık ön planda olacak ve duygusallığa yer bırakmayacak. Oldukça sert kararlar alacak ve evlilik konularında bekar Yay’lar olumlu bakarken yapmacık ilişkilere gelemeyen evli yaylarda ayrılık ve boşanmalar ya da kavgalar ve kargaşalar gündemde olacaktır. Maddi konularda uzun zamandır sorun ve aksilikler yaşayan yaylar maddi konularda oldukça şansları açık olup toparlanma sürecine gireceklerdir. Ayriyeten dolunayların Yay burçlarını çok fazla etkilemesi ayrı bir konu iken Temmuz’daki Güneş ve Ay tutulması yayları oldukça tavır ve düşünce konularında dengesizleşecekler. Çevrelerinde anlaşılmakta sorun yaşasalar da Yaylar genelde kimseye göre tavırlarını ayarlayamayacak kadar çılgın, neşeli ve sabit bir burçtur.

OĞLAK BURCU: Evet, gel gelelim oğlak burçlarına, zenginlik ve ekonomik konfor gündemde. Yeni ortaklık girişimleri ya da alınmış iş tekliflerini değerlendirme ya da olağanüstü çaba tam da Oğlak gurubunun istediği konularda olacak ve ciddi rahatlamalar yaşayacaklar. Gerekirse acımasız ve sert olacaklar çünkü emir vermeyi çok seven Oğlaklar ayriyeten gösterişi de çok severler. Yalnız dikkat etmeleri gereken sağlık sorunları gündeme gelebilir ve deri, dişler, kemikler ve dizler sorun yaratabilir ve statü düşkünü olan Oğlak’lar Temmuz’da oldukça verimli olacaklardır. Aşk konuları bir dönem askıya alınacaktır ve Temmuz ayı maddi başarıların verdiği haz da olacaktır.

KOVA BURCU: Evet, Kova burçları Temmuz’da aşk, para ve yer değişikliği konularında olacaklar. Birçok olumsuz saldırılarla ve maddi olumsuzluklarla yıkılmadan mücadele vermeye devam ederken Temmuz ayı Güneş ve Ay tutulması Kova’ları hem olumlu hem de duygusal yalnızlığa sokarken en azından maddi sorunları ciddi ölçüde halletmiş olacaklardır. Çok çalışkan ve verimli bir burç olan Kova’lara asla gereksiz direktifler vermeyin çünkü yapmazlar. İlişki konularında şu sıralar yalnız kalmayı isteyecekler ve partnerlerinden ciddi uzaklaşmalar yaşayacaklardır. Kova kadınları, kadınsal hastalıklar yaşasalar da bunlar kalıcı değil geçici problemler olacaktır. Satürn ve Uranüs gezegenin yönettiği Kova’ların iyi niyetini test etmeyin. Çünkü dolduğu anda şiddetli patlayacaklar ve hiç bir hukuk tanımayıp güvenmediklerine asla dönmeyeceklerdir. Evli Kova burçlarında ayrılık ve huzursuzluklar gündemde olurken bekar Kova’lar eski partnerlerine karşı katı ve reddedici olacaklardır. Zayıflığını göstermeyi sevmeyen kovalar aslında en çok da ta şefkate ihtiyaç duyacaklardır. Yeni ilişki teklifleri gündemlerinde olacak gerekirse değerlendireceklerdir. Ama en çok da maddi belirsizlik gidecek ve Kova’lar maddi konularda iyileşme yaşayacaklardır. Ayak bileklerine dikkat etmelerini tavsiye eder mutlu bir Temmuz dilerim.

BALIK BURCU: Ah, Balık burçları tek ciddi sorununuz aslında bilinçaltınızın temizlenmesi olacaktır. Her şeyi abartmakta üstünüze yokken sevdiklerinizi üzüyor ve bunu yaparken sanki her şeyin nedeni karşınızdaki insanmış gibi davranmaktan vazgeçin. Artist ya da çekici ruhlu olmayı hedef yapan Balık gurubu ya her şeyi içinde gizleyerek yaşarken ya da yaşadığı ve sıkıldığı ilişkileri sırf yalnız kalmamak için sürdürürken aslında en çok da kendilerine dürüst olamayabiliyorlar. Çok da çabalayarak değil de kendiliğinden gelebilecek maddi konuların ekseninde olacaklardır. Temmuz ayı balıklar için oldukça hareketli ve pozitif yönleri de kuvvetli oluşacak. Aşk konularında yanıltıcı değil gerçekçi olma konusunda kararlar alacaklar. İşlerine gelmeyen konularla haşır neşir olmayı bırakıp sevdikleri konularda başarı sağlayacaklardır. Sabırsız olan Balık’ların Temmuz ayında her konuda sabır testinden geçeceklerini de önemle bildirirken acele etmemelerini tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir