ManşetSektörel

Türkiye’nin en meşhur tatları Gülce Yöresel Ürünler’de

Gülce Yöresel Ürünler, 2015 yılından bu yana taptaze yöresel lezzetleriyle Tarabya’da hizmet veriyor. Her yörenin en meşhur tatlarını bu şirin dükkanda bulabilirsiniz.

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER 

Ürünleri Hatay’da 25 yıllık bir butik işletmede geleneksel yöntemlere sadık kalınarak doğal olarak üretilen Gülce Yöresel Ürünler’in sahibi Gülşah Tun Tekinşen Sarıyer Gazetesi’ne konuştu. Türkiye’nin dört bir yanından özenle üretilen lezzet dolu ürünlerinin Tarabya’daki şirin dükkanında müşterilerine ulaşma serüvenini anlatan Tekinşen; “Gülce Yöresel Ürünler olarak misyonumuz kendi soframızda yer alan lezzetleri en taze ve doğal haliyle tüketiciyle buluşturmaktır. Mahalle bakkalı gibi düşünün, bu buluşma sırasında hem sohbet ederiz hem de bir kahve içer dost oluruz. Turunç, ceviz, çilek, patlıcan, yeşil incir, ahududu, kuşburnu marmelatı ve birçok çeşit reçellerimiz zamanında toplanan meyvelerin şekerle buluşmasıyla, sofralarınızı renklendirir” dedi.

“Salçalarımız vazgeçilmez tatlar arasında yer alıyor”

Yöresel lezzetleri Tarabya’da bir araya getirerek müşterilerine keyifle ulaştıran Gülşah Tun Tekinşen sözlerine şöyle devam etti; “Salçalarımız güneşte kurutma yöntemiyle yapılır, domates, tatlı biber ve acı biber vazgeçemeyeceğiniz tatlar arasında yerini alır, ekmeğinizin üzerine sürdüğünüzde sizi çocukluğunuza taşıyacak kadar iz bırakır. Siyah zeytin, yeşil zeytin ve soğuk sıkım zeytinyağımız Bursa Orhangazi’de üç kuşak zeytinci bir ailenin ellerinden çıkıp sofralarınızla buluşur. Peynirlerimiz Edirne’de butik bir işletmede yapılır, İnek Ezine peyniri, keçi Ezine peyniri, inek eski kaşarı, mihaliç, sepet ve Bergama tulumu her daim aynı lezzetiyle sizlere sunulmaktadır. En az 10 ay olgunlaşma sürecinden geçen peynirlerimiz kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmez tatları arasında yer alır. Hatay denildiğinde künefe olmazsa olmaz lezzetler arasına girer ki onu da hazır bir şekilde müşterilerimize sunmaktayız. Onlara sadece pişirmesi ve sıcak sıcak yemesi kalıyor. Tereyağımız, sütümüz ve ekşi mayalı ekmeğimiz haftada bir gün yerel üreticiden taze taze gelmektedir.”

Gülce Yöresel Ürünler’in Tarabya’daki dükkanda satışının yanı sıra internet sitesinden satışı da var. Siz de sağlıklı beslenmenize katkı sunacak bu tatlara mutfağınızda yer açın…

Adres: Tarabya Mah. Dereiçi Sk. No: 41

Tarabya / Sarıyer

Tel: 0212 299 16 00

Gsm: 0542 484 49 30

www.gulceyoresel.com

 

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir