MagazinManşet

Ünlü Astrolog Kaan Soyluhan Sarıyer Gazetesi için yorumladı: 2019 TEMMUZ AYINDA BURÇLARI NELER BEKLİYOR?

Astrolog Kaan Soyluhan, “Temmuz ayında burçları neler bekliyor?” Sarıyer Gazetesi okuyucuları için özel olarak yorumladı. Bakalım sizin burcunuzu bu ay neler bekliyor, işte Soyluhan’ın dikkat çeken burç yorumları…

SARİYERGAZETESİ.COM – BURÇ YORUMLARI

KOÇ BURCU

Bu ay aileniz ve işiniz arasında bir denge kurmaya özen göstermelisiniz. Bu ay özel hayatınız ve iş hayatınızdaki gelişmelerde baya hareketlilik olacak. Önce ayın başındaki bir gelişmeden bahsedelim. Keyif aldığınız alanlara yöneleceksiniz. Sanat ve kültür gezileri, eğlenceli ortamlara katılma, bazı ziyaretler yapma gibi aktivitelerde bulunacaksınız. Temmuz ayı boyunca yakın dostların, kardeşlerin, kardeşten de yakın kimselerin yanında olmanın güzelliğini size yaşatacaktır. Küçük dedikodular, fikir alışverişleri sayesinde hayatınız da renklenecek görünüyor. 9 Temmuz günü gerçekleşecek Dolunay, iş hayatınızdaki gelişmeleri de ortaya çıkarıyor. Kariyerinizde bir süredir dönüşüm sürecine girmiş olabilirsiniz. Her türlü sözleşmenin imzalanması için mükemmel zamanda bulunuyorsunuz.  Bazı haberler bekliyor olabilirsiniz. Dolunay, bir iki gün önceden başlayan etkisiyle, her şeyi ortaya çıkaracaktır. Dolunay döneminde, ev ve ailenizle de ilgili bazı konulara efor sarf etmeniz gerekebilir. Taşınma, eşya değişiklikleri, aile düzeninde değişiklikler söz konusu olacağı gibi, tamirat tadilat konularına da yoğunlaşmanız gerekebilir. Aşkta tam anlamıyla başarıya ulaşacağınız bir ay olacak. Yakın bir tanıdığınızın tanıdığıyla iletişim kuracak ve etkileneceksiniz. İlişkisi olan koçlar size mutluluk ve geleceğe dönük planlama aşaması gözüküyor.

BOĞA BURCU

Geçen yaza göre bu yaz çok farklı olacak gözüküyor. Geçtiğimiz sene baya bunaldınız baya darlandınız, şimdi işler beklentileriniz üzerine gelişecek. Maddi ve manevi güvence altında olacağınız bu ay kazancınızda artış bekleyin. Birden fazla yerden gelecek paralar söz konusu olabilir. Yeni bir müşteri, yeni gelir kapıları sizi sevindirecektir. İletişimle bağlantılı işlerden para kazanma eğilimindesiniz. 9 Temmuz günü gerçekleşecek Dolunay, size destek olan kişileri gösteriyor. Kardeşleriniz, yakın çevreniz, bazı yabancı insanlar veya akademisyenlerden gelen destekler hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bu noktada kişisel gelişiminizle ilgili bazı kararlar da alabilirsiniz. Uzaklarla ilgili konular ortaya çıkabilir. Yabancı bir ülkeyle iş yapmak, oraları ziyaret etmek veya yabancılarla temasa geçmek söz konusu. Öğrenme aşkınız alevleniyor. Bir kursa gitmek, yepyeni bir konuyu baştan öğrenmeye başlamak iyi fikir olabilir. Dolunay ışığı altında sözleşmelere imza atmanız, evrak işlerinde ilerleme kaydetmeniz iyi olacaktır. Karar vermenizi kolaylaştıracak olaylar zaten 7 Temmuz sonrası sizi etkileyecektir. 20 Temmuz günü atılım gezegeni Mars’ın burç değiştirmesi kariyerinizi etkileyecek. Sadece kariyeriniz değil, unvanınız, itibarınız, kişisel imajınızı da etkileyecek hareketlilik ve değişim sizi bekliyor. Görev değişiklikler, gözle görülür başarılar sizin çabalarınızın sonucu gelecek. Kısacası sizin de iş hayatınızla ilgili harekete geçmeniz, daha aktif olmanız iyi olur. Kalbi boş olan boğalar siz artık mutlu bir aşkı hakkettiniz, bu ay tamda kriterlerinize uygun bir partner karşınıza çıkıyor.

İKİZLER BURCU

Psikolojik olarak kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz bir dönem başlıyor. Sizler geçen ay çok yoruldunuz. Bazı ikizler etrafındaki insanlara laf anlatmaktan baya sıkıldı. Tüm gelişmeler, para konusunda alacağınız kararlara göre şekillenecek. Venüs’ün olumlu etkileri öncelikle fiziksel anlamda sizi daha çekici hale getirdiğini söyleyebilirim. Bu nedenle her zamankinden daha hoş görünmek için kuaföre gitmek, yeni kıyafetler almak iyi fikir olabilir. Hatta biraz daha ileri gidersek, özel bir fotoğrafçıdan sizi çekmesini isteyebilirsiniz. Venüs’ün hoş etkilerinin altında iletişim yeteneğiniz de artıyor. Düşüncelerinizden, söylediklerinizden başkalarının fazlaca  etkilendiğini, muzip esprilerinizin yerini bulduğunu göreceksiniz. Yeni işi girişimleri için doğru bir takvimdesiniz, girişimleriniz ve adımlarınız çok sağlıklı sonuçlar getirecek. Size gittikçe hayır demek zorlaşıyor. Bir yerden para kazanmanız, gelirinizi artırmanız mümkün. Diğer taraftan ortak bir yatırıma para da koyabilirsiniz. Miras yoluyla size ulaşan paralar veya paylaşımlar da söz konusu. 20 Temmuz sonrası birkaç hafta boyunca kısa geziler için iyi zamanlar.  Hedefinizi belirleyin ve bu yönde her şeyin akmasını sağlayın. Mars, bolca gezmenizi sağlayacak. İlişkisi olan ikizler siz bu aralar bazı konularda alttan alın, sivri ve gereksiz çıkışlar yapmayın.

YENGEÇ BURCU

Tıpkı geçen ay olduğu gibi, bu ayın ilk 15 günü son derece hareketli geçiyor. Daha aktif olduğunuzun sizde farkına varacaksınız. Özel hayat ve ilişkileriniz bir yandan, sizin kişisel istekleriniz diğer taraftan oldukça hareketli günleri getiriyor. 9 Temmuz’da karşıt burcunuzda gerçekleşecek Dolunay etkisini birkaç gün önceden hissettirecektir. Biraz katı kurallı ve fazla otorite sahibi kişilerle iş yapabilirisiniz. Onların baskın tavırları karşısında daha gerçekçi olmaya, mantıkla hareket etmeye çalışın. Yıldızınızın ışığında büyük şirketlerle iş yapmak, yeni bir kariyere başlamak da sizin için mümkün.  Özel hayatınızdaki partneriniz bir değişim  içinde. Onun hayatındaki gelişmelere ayak uydursanız iyi olur. Yalnız Yengeçler bu dönemde uzun soluklu bir ilişkiye de başlayabilir. Özetle 7-11 Temmuz arası Dolunay etkisi ile ilişkilerinizdeki pürüzleri masaya yatırma ve her şeyi açık açık konuşma zamanıdır. Belli kararlar almanız gerekiyor. Gelen iş teklifleri veya ilişkinizin gidişatı seçimlerinize göre netleşecek. Mars Yengeç burcunda. Sizin için hayata asılma, hedeflerinize doğru hareket etme zamanıdır. Spor ve bedensel çalışmaları, dansı, yogayı da hayatınıza katmak iyi olabilir. Yüzme imkanınız varsa değerlendirin. Su, enerjinizi artıracak, hayata olan inancınız da artacaktır. Biraz maddi konular gündeme gelecek,  şimdi paranızı artırmak için yeni gelir modelleri, kazanç kapıları keşfetme zamanı. Birikimleriniz hızla artabilir. Bunun için sizin de harekete geçmeniz çok önemli. Aşkta mevcut ilişkinizde başarıyı sağlayacaksınız fakat ay ortasında ufak krizler yaşanabilir.

ASLAN BURCU

Yılın en önemli günlerine giriyorsunuz, değişime hazırlanın. Kendi içinizde, yapmanız gerekenleri sıralayıp planlarınız dahilinde gerçekleştirebilirsiniz. 5 Temmuzdan itibaren  birkaç hafta boyunca oldukça sosyal olacağınızın bir göstergesi. İş çevresiyle bağlantılı olumlu gelişmeler sizi bekliyor. Hiçbir daveti kaçırmayın. Dostlarla bir arada olmak, gelecek planlarınızı, ileriye dönük emellerinizi de size doğru getirecek. İşyeriyle bağlantılı ama şirket içi olmayan iş yemekleri, konferanslar, davetler başarınızı artıracak, önemli rastlantılar ve tanışıklıklar yaratacak potansiyeller içeriyor. Bu nedenle öğle tatillerinde bile şirketten çıkın ve dışarıyla iletişimi artırın. Bağlantıda olduğunuz klüpler, dernekler, sosyal organizasyonlar varsa bu aralar sık sık uğrayın. 9 Temmuz günü gerçekleşecek Dolunay, bir iki gün önceden etkisini özellikle ofis hayatınızla ilgili olarak gösterecek. Üzerinde çalıştığınız projelerin sonuçları, teslim tarihleri sizi biraz gerebilir. Fiziksel olarak daha güçlü olduğunuz bu dönemde spora, harekete odaklanın. Spor yapmak yaratıcılığınızı ve yaşam enerjinizi de yükseltecektir. Kilo vermek, bir kursa başlamak, yeni bir kariyer, yeni bir ilişki, bir başvuru, yeni projeler, keşifler… Neyi hedeflerseniz 23 Temmuz sonrası birkaç hafta boyunca gerçekleştirmek için yıldızınız, enerjiniz ve dualarınız size destek verecek. Siz aslanlar 2019 yılının en mutlu günlerine ve sürecine adım atıyorsunuz.  Kısmetiniz oldukça açık gözüküyor bu ay. Ayın ikinci haftasında çok güzel bir haber ile harekete geçeceksiniz.

BAŞAK BURCU

Dış dünyanız biraz hareketli olurken, iç dünyanız karışık gözüküyor. Son 15 gündür yaşadığınız endişeleriniz sona eriyor. Korku, kuruntu ve endişenin bir faydasının olmadığını bilin. Sosyal olmak, davetlere katılmak ve iç çevrenizi genişletmek için fırsatlar var. İş ve özel hayatınızdaki gruplar içinde yeni kişilerle tanışmak, ya da tanıdıklarla karşılaşmak sizi mutlu edecek. Bu kadar yoğun kalabalıkların oluştuğu zamanlarda istediğiniz kişilerle tanışmak için ilk adımı siz atın. 5 Temmuzla beraber kariyerinizle ilgili hoş gelişmeler başlıyor. Bu ay itibarınız oldukça artacak. Birkaç hafta boyunca iş teklifleri gelirse şaşırmayın. 7-11 Temmuz tarihlerinde yıldızınızın etkisi ile sosyal gruplar içinde ön plana çıkacaksınız. Özel hayatınızda ilişkilerinizde ilgili gelişmeler de söz konusu. Yeni birinden hoşlanabilir, ya da mevcut ilişkinizin gidişatı üzerine bir karar da verebilirsiniz. Yıldızınız bu ay oldukça yüksek olacak ve bunun etkisi her anlamda göreceksiniz. 22 Temmuz sonrası sosyal çevrenizde ve aile içinde çok fazla kontrol edemeyeceğiniz olaylarla karşılaşabilirsiniz, biraz sessiz kalın. Bazı dedikodular kulağınıza gelecek hiç takmayın.

TERAZİ BURCU

Özel hayatınızda bir süredir değiştirmeniz gereken şeyler var. Birlikte yaşadığınız insanlarında sizi biraz daha anlamasını bekliyorsunuz. Sadece tek taraflı düşünmeyin. Bu ay ilişkileriniz biraz etkilenecek gözüküyor. Mevcut ilişkilerinizde ki sorunları çözmeye odaklanacak ve partnerinizin isteklerinin sizi bunalttığını belirteceksiniz. Kalbi boş olan terazilere ileriye dönük sağlam bir aşk sizi bekliyor olacak. 5 Temmuzdan sonra olumu ve pozitif olaylarla birlikte gerek iş gerek eğitiminizle ilgili bazı kararlar almaya başlayacaksınız. Mali konularda oldukça verimli olacak bu ay birikim yapmanız için size çok iyi ortam hazırlayacak. Yazın gelişi size gereksiz harcamalar yaptıracak dikkat edin. Ay ortası olası bir yolculuk size çok iyi gelecek. Kişisel gelişiminizi de olumlu etkileyecek bu ay içinizdeki sanatçıyı dışarı çıkaracak gözüküyor. Evinizle, aile içindekilerle ilgili değişim dönemine giriyorsunuz. Aslında birkaç zamandır düşündüğünüz, hep aklınızda olan konuların su yüzüne çıkmasıyla başlayacak bu hareketlilik dönüşüm de getirecek. Taşınma, evdeki eşyaların değişikliği gibi fiziksel değişim olabileceği gibi, aile yaşantısına yönelik değişimler de söz konusu. Ne olursa olsun dürüst olup herşeyi açıkça konuşun. Ne istediğinizi karşı taraf da duysun. Hiçbir şeyi ertelemeyin, değişimin olmasına bu sefer izin verin. 22 Temmuz tarihten itibaren çevreniz mucizevi şekilde genişliyor. Sakın evde veya işyerinde masa başında oturmayın. İnsanlarla tanışmak, hatta onlarla bir arada bazı yaratıcı alanlarda projeler yapmak muhteşem zamanlar yaşamanızı sağlayacak. Sizinle aynı bakış açılarına sahip insanlarla tanışmak için büyük fırsatlar var. İlk adımı atan hep siz olun. Aşkta şanslı olacağınız bir ay olacak ve yeni insanlarla tanışıp kalbinize yeni birini alacaksınız.

AKREP BURCU

Geçtiğimiz birkaç aydır fazlasıyla yoruldunuz ve hayata çok farklı bakmaya başladınız. Bu ay asla yalnız kalmayacak sürekli kalabalıklar, davetler gibi ortamlara girebilirsiniz. Bir uyum içinde bu ay yıldızınızın da etkisiyle iş hayatınızda hedefinize çok yaklaşıyorsunuz. Ay ortası çok şahane bir teklif ya da iş alacaksınız. Çevrenizdeki insanların sizi  ne kadar sevdiğine bir bakın.  8-10 Temmuz tarihleri ile birlikte anlaşma, sözleşme konularında rahat olun. Planlı bir şekilde atacağınız bir adım size çok fazla getiri sağlayacak. Ay ortasında hayatınızı kökünden etkileyecek çok güzel bir haber alacaksınız. Çok yoğun olacağınız bu dönemde müşterilerin isteklerini sakın atlamayın. Sahada olmak, masa başında oturmaktan daha çok işe yarayacaktır. Dış dünyada fazlaca iddialı olacaksınız. Sizi tanımayanların bile sizi fark ettiği günler içindesiniz. 23 Temmuz sonrası, tüm bu etkileri hızlandıran yıldızınız sayesinde kariyerinizde yeni bir proje veya yeni bir iş başlayabilir. 23 Temmuz-11 Ağustos tarihleri, kariyerinizde, itibarınızda sıçrama yapacağınız potansiyeller içeriyor. Sizi tanımayanların bile sizi fark ettiği günler içindesiniz. Aşk hayatınızdaki bazı karışıklıklar sona erecek. Eski sevgiliden dönüş var sevgili akrepler. Mevcut ilişkinizde ileriye dönük adımlar atacağınız bir ay olacak. Hayatında kimse olmayan akreplere ise bu ay ortasında aşk gözüküyor.

YAY BURCU

Siz tam rahata erecekken sürekli birileri size nedense negatif enerji veriyor. Bu ay tam anlamıyla üzerinizdeki negatif enerjilerden kurtuluyorsunuz. 5 Temmuzdan itibaren etrafınızda sevdiğiniz insanlarla bir arada olacaksınız. Artık etrafınızda da eleme yapmanın vakti geldi de geçti, biran evvel size mutsuzluk veren insanlardan kurtulun. İşyerinde ve özel hayatınızdaki ilişkileriniz yumuşayıp güzelleşebilir, işbirliği ve yakın dostluklar kurmanız kolaylaşabilir. Diğer taraftan ilk defa tanışacağınız ve çok seveceğiniz kimseler hayatınıza renk katacak. Bu olasılıkların içine iş görüşmeleri veya yeni bir işyerinde tanışacağınız kimseleri de katabilirsiniz. 9 Temmuzdan sonra maddi ilişkilerinizde önemli gelişmeler yaşanacak, ferahlama dönemi başlıyor. Gereksiz harcamalardan kaçının. Bu ay sizin devriniz başlıyor. Yeni bir iş kapısı veya fırsat karşınıza çıkacak. Şans ile birlikte gelen para ve iş kaynaklarınız sizi bir hayli sevindirecek. Hareket geçmenin tam zamanı ve sizi memnun edecek bir dostunuz ile yapacağınız görüşme hayatınızı pozitif enerjiye çevirecek. Bu dönemde kişisel gelişiminiz için harekete geçin. Dünya adeta ayaklarınızın altında. Büyük düşünün ve gerçekleşmesine izin verin. Özellikle 23 Temmuz’daki yeniay sonrası yurt dışı bağlantılı projeler, yeni yabancılarla işbirlikleri, seyahatler size büyük keyif verecek. İletişim işlerinde çalışıyorsanız yeni reklam ve medya projelerini bu tarihten sonra başlatmanız büyük başarılar getirecektir. Aşk hayatınıza yönelik mevcut ilişkinizde biraz daha geleceğe yönelik plan yapılmalı ve adımlar atılmalıdır. Yoruldunuz epeydir. Karşınızdaki kişinin size çok değer verdiğini bilerek hareket edin. İlişkisi olmayan yaylar size sosyal çevreniz sayesinde birini önerecekler bir düşünün derim. Aşk var bu ay size. Evli yaylar para ile ilgili geleceğe yatırım kararı almanın iyi olacağı bir ay olacak. Ay sonun a doğru hanenizde bir kutlama olacak.

OĞLAK BURCU

Bu ay ortasında tüm beklentileriniz gerçekleştiğini göreceksiniz. Kafanızda tasarladığınız işlerin yoluna girecek. Olası bir teklif alacak, işlerinizde büyüme yaşayacaksınız.  Güzel bir kalabalıkta tanışacağınız bir dostluğunuz başlayacak. Sizi kıskanan ya da size karşı hazımsızlık yaşayan insanlara muhteşem ağız payları vereceğiniz bir ay olacak. Gündeminizde hep temasta olduğunuz kişiler var. Hem özel hem de iş hayatındaki kimseler bu ay önem kazanıyor. Birkaç hafta içinde ofis işlerinizde başarılarınız olacak. Sürekliliği olacak bir kazanç yolu gözüküyor.  Ay ortasında olası bir yolculuk yapacaksınız. Üzerinizdeki nazar ve negatif enerjilerden kurtulmak için mutlaka benimle iletişime geçin. 9 Temmuzdan sonra hayatınızla ilgili bazı kararlar alabilirisiniz, çekinmeyin. Özel ve iş hayatınızda pek çok şeyin netleştiği, açıklandığı, görünür hale geldiği bir dönemden geçiyorsunuz. Dolunaydaki etkiler, giderek daha da güçlendiğinizi gösteriyor. Bu Dolunay, aslında güçlenmenizde sadece bir adım. Daha fazla sorumluluk almak, basamakları tırmanmak giderek kolaylaşırken otorite figürü haline geliyorsunuz. Karşınıza çıkan alınganlık ve aşırı duygusal sömürü ile de baş etmeniz gerekebilir. Aşk hayatınızda evlilik gibi konularda yolunuz açık gözüküyor. Kısmetiniz bu ay açılacak. İlişkisi olmayan oğlaklar gayet sabırlısınız. Bu ay ortasında size iki kişi arasında kalacağınızı söyleyebilirim.

KOVA BURCU

Değişime ve dönüşüme hazır olun kovalar. Bu ay hayatınızı biraz sadeleştirin zira fazlasıyla hareketli bir ay olacak, sadece kendinize ve gelecek planlarınıza odaklanın. 5 Temmuz sonrası hayatınız oldukça keyiflenecek. Bu keyifle beraber işiniz ve kazancınız oldukça iyi bir seviyeye yükselecek. Fikir alışverişinde bulunacağınız, değişik fikirlerinizi paylaşacağınız entelektüel ortamlardan besleniyorsunuz. Çevreniz tarafından fazlasıyla seviliyorsunuz. Kafanızdaki planları harekete geçirin başarılı olacaksınız. Bu yılın en çok aşkta kazanacağı burç kova burcu olacak. Kafaca da anlaştığınız, sohbet etmeyi çok sevdiğiniz biriyle yakınlaşabilirsiniz. Bu yakınlık size çok şahane bir aşkı getirecek. İçinizdeki kuruntulardan ve bazı olumsuz düşüncelerden son derece uzak durun. Unutmayın olumsuz enerji sizi bertaraf eder ve söndürür. Bu ay hem iş hem de aşkta başarı diyorken düşüncelerinize olumlu yön verin çünkü bazı konuları kontrol etmeniz zorlaşabilir. Bu durumda kuruntuları bir kenara bırakıp sadece gördüğünüz somut olaylara odaklanın. Kapalı kapılar ardında konuşulanları öğrenmek size bir şey kazandırmayacağı gibi, aklınızı da karıştırabilir. Projeleri zamanında teslim edebilmek için önleyici tedbirler alın.Partnerinizin hayatında canlılık ve değişim de söz konusu olabilir. İşyerinde ise yaptıklarınızın başkaları tarafından daha fazla görüldüğü, incelendiği, değerlendirildiği bir döneme giriyorsunuz. Takdir ve eleştirilere açık olun. Rekabetçi kişilerle birarada olmak, birlikte çalışmak, iş zekanızı güçlendirecek, farklı düşünmenizi de sağlayacaktır. Baskıcı kişileri kendinizden uzak tutmaya çalışın. Bu etkiler Ağustos ayına kadar devam edebilir. Bu ay şans ve ilham sizden yana olacak.

BALIK BURCU

Siz balıkları anlamak bazen gerçekten zor.  Kafanız çok farklı çalışıyor ve bu  çok iyi bir şey. Çünkü bazı sorunlara farklı bakış açılarıyla değerlendirmek kadar iyi bir şey yok. Tek sorun fazlasıyla duygusal yaklaşımlarınız sizi işin içinden çıkılması zor hale getiriyor. Siz iç sesinizle hareket ettiğinizde bazıları ilk başta sizi anlamayabilir. Yine de içinizden geldiği gibi ‘olmaya’ devam edin. Kısacası hayat sizin için giderek güzelleşiyor. Yalnızsanız, ilginizi çeken birileri etrafınızda olabilir. Bu dönemde işlerin angarya taraflarını başkalarına devretmek ve stratejik konularla haşır neşir olmaya ne dersiniz? 5 Temmuz sonrasında aile ilişkilerinde çok çok önemli ve olumlu gelişmeler ile düzene giriyorsunuz. Bu ay çok fazla sosyal ortamlara katılacaksınız. Eğlenceli kişiliğiniz ile dikkat toplayacaksınız. Nazardan korunun. Samimi dostlarınıza ev daveti verebilirsiniz. Yeni bir hobi ya da bir uğraş edineceksiniz. 9 ve 11 Temmuzdan sonra çok sosyal bir dönem başlıyor.  Sosyal çevreniz giderek genişliyor. Gelecek planlarınızı somutlaştırmak, ilerisi için istediğiniz yönde adımlar atmaktan çekinmeyin. Varsa çocuklarınızla ilgili beklediğiniz haberlerin sonuçlarını alabilir, ne yöne doğru gidecekleri üzerinde kafa yorabilirsiniz.  Eforunuzu daha çok günlük işlerinize kanalize edecek, yani kolları sıvayacaksınız. Herkesin tatile çıktığı dönemlerde, siz belki de proje detayları içinde zamanınızı geçireceksiniz. Kalbi boş olan balıklar size aşk var bu ay ortasında. Geçmişe dönük kişi ile ilgili bazı öğreneceğiniz şeyler size şükrettirecek. Feneri geçmişe değil ileriye tutun. İlişkisi olan balıklar ise partnerinizin bazı sorunları ilişkinize çok yansıdı, bu ay sorunlar temizlenecek çok etkili bir iletişim sürecine gireceksiniz. Maddi olanaklarınız bu ay artıyor. Bazı borç yüklerinden hafifliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir