ManşetSiyaset

CHP İlçe Başkan Yardımcısı Deniz Çakıl’dan liste resti!

CHP Sarıyer'de Örgütten Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Deniz Çakıl'ın meclis üyesi listesine sosyal medyadan paylaştığı ilginç bir mesajla tepki göstermesi, ilçe gündemine oturdu. Çakıl'ın haksızlığın düzeltilmemesi halinde istifa edeceği öğrenildi.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

CHP’nin 31 Mart belediye seçimleri öncesinde açıkladığı meclis üyesi adaylığı listesi partide krize neden oldu. CHP listesinde adını göremeyince istifa edip DSP’den meclis üyeliği müracaatı yapan Hacı Bektaşı Veli Anadolu Kültür Derneği Ayazağa Şubesi Başkanı Celal Özer ve listede adaletsizlik yapıldığını savunarak istifa eden İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Kalkan’dan sonra bu kez de Örgütten Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Deniz Çakıl istifa resti çekti.

DEVEYE DİKEN YARIYOR DEDİ REST ÇEKTİ

CHP’nin Sarıyer İlçe Teşkilatı’ndaki iki numaralı ismi Örgütten Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Deniz Çakıl, listenin örgütü dışladığına dikkat çekerek tepkisini çok sert bir mesajla gösterdi. Deniz Çakıl sosyal medya hesabından ” SARIYER’DE ÇIKAN MECLİS ÜYESİ LİSTESİNE GÖRE BİR KERE DAHA BU KANUN TESCİLLENDİ. DEVEYE DİKEN İNSANA S……. YARANIR NOKTA” şeklinde paylaşımda bulundu. Çakıl’ın mesajına parti içinden çok sayıda isimden de destek yorumları geldi. Deniz’in bu tepkisi, aynı zamanda örgütün de meclis üyeliği listesini kabul edemediğinin göstergesi oldu.

Öte yandan Deniz Çakıl’ın haksızlığın düzeltilmemesi durumunda partiden istifa edeceği ifade edildi. Çakıl’ı istifadan döndürmek için de partideki kimi isimlerin yakın markaj yaptıkları öğrenildi.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı