ManşetSiyaset

Salih Bayraktar; “Mazeret değil, çözüm üreteceğiz”

Cumhur İttifakı'nın Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, "Sarıyer'de değişime az kaldı. Biz geldiğimizde Sarıyer'de artık mazeret üreten değil, çözüm üreten vefalı bir belediye başkanı olacak" diye konuştu.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Cumhur İttifakı’nın Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Sarıyer’de değişime sayılı günler kaldığını ve gelecek 5 yılda Sarıyer’e çağ atlatacak projeleri hayata geçirmeye hazırlandıklarını söyledi. “Salih Bayraktar mazeret üretmez, söz verdiyse mutlaka yapar” anlayışının Sarıyer’de vicdanlara yerleştiğine dikkat çeken Bayraktar; “Biz bu sözün ve güvenin ağırlığının farkındayız.Kimse benden yapmacık ve samimiyetsiz gülüşler beklemesin. Benim amacım sadece Sarıyer’e hizmet edebilmek, kişisel makam ve hırs peşinde asla değilim. Ben birileri gibi koltuktan ne alabilirim derdinde değil ne verebilirimin derdindeyim. 31 Mart’ta görevi aldığımızda Sarıyer’de bugüne kadar yapılmayan projeleri hep beraber hayata geçirmeye başlayacağız. Bunları hep birlikte yaşayıp göreceğiz” dedi.

“SIRT SIVAZLAYIP YALAN SÖYLEYEN BAŞKAN OLMAYACAĞIM”

Sarıyer’de kendisi hakkında kirli algı operasyonu yapılmaya çalışıldığına dikkat çeken Bayraktar; ” Sarıyer’de birileri kirli propagandaya devam ededursun vatandaşlarımız bizim ne olduğumuzu biliyor. Ben bunlara sadece gülüp geçiyorum. Bugüne kadar Sarıyer sokaklarında binlerce vatandaşımızla yüz yüze görüştük, onlarla iç içe olduk. Bizim ne kadar samimi olduğumuzu artık herkes biliyor. Asıl onların samimiyetsizliklerini, kibirlerini ve vefasızlıklarını tüm Sarıyer gördü. Ellerinde Sarıyer için projesi olmayanlar, belediyenin dağ gibi yığılan borçlarını gizlemeye çalışanlar ve insanların bugüne kadar sadece sırtlarını sıvazlayıp arkasından gülenlerin kirli propagandalarına kimse kanmıyor. Ben asla; etrafa sahte gülücükler dağıtan yalancı bir belediye başkanı olmayacağım. Bizim gülüşümüz gözlerimizin içinde olacak. Bizim samimiyetimiz gözlerimizde, yüreğimizde olacak. Elini sıktığımız herkes bunu gördü, henüz sıkamadıklarımız da bunu mutlaka  görecek, yaşayacak. Onlar önce kendi vefasızlıklarına ve hayırsızlıklarına baksınlar. Yıllardır mazeret üretenler bugüne kadarki beceriksizliklerini hep engelleniyoruz yalanlarıyla gizlemeye çalıştılar. Ancak iş belediye imkanlarını kendi çıkarlarına kullanmaya gelince nedense hiç kimse Sarıyer’de onları durduramıyor, engelleyemiyor” diye konuştu.

BUGÜNE KADAR HEP VATANDAŞIN AKLIYLA ALAY EDİLMİŞ

Mülkiyet meselesinin çözümünün “tribünlere” oynanarak gerçekleşemeyeceğini söyleyen Bayraktar; “Bu sorunu kökten çözmek inşaallah bize nasip olacak. İmar Barışı’yla ilk aşamayı tamamladık. Şimdi artık sıra Binali Bey’in de teminatını verdiği tapuları vermekte.  Allah’ın izniyle tüm Sarıyer’e tapularını vermek bize nasip olacak. Tapu meselesini kimsenin istismar etmesine de izin vermeyeceğiz. “Belediyeyi kazanırsam 3 ayda tapularınızı vereceğim” diye ev ev mektup gönderenler geride bıraktıkları 10 yılda sözlerini tutmadıkları gibi şimdi de kalkmışlar milletin bir 5 yılını daha alıp heba etmek istiyorlar. Sarıyer’in artık bir 5 yılı daha heba etmeye lüksü yok. Biz kayıp 10 yılın derdindeyiz. Onlar insanların aklıyla adeta alay etmeye kalkıyorlar. Artık bugüne kadar beslendikleri korku dağları yıkıldı, “evlerinizi yıkacaklar sizi sokağa atacaklar” yalanları boşa çıktı. Sarıyer halkı Sarıyer’de yaşayacak. Sarıyer’in kahrını çekenler, çamurunu çilesini yaşayanlar tapularına mutlaka kavuşacak. Makul ve vatandaşın ödeyebileceği bir fiyattan taksitle ödeyerek herkes tapusunu alacak. Artık bu işi kökünden çözüp bu meseleyi ilçenin ana gündemi olmaktan çıkaracağız. Artık tapu meselesi üzerinden oy hesabı yapanların oyunları tutmaz. Sarıyer’in daha çözüm bekleyen bir çok sorunu var. Gençlerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız, annelerimiz ve yaşlılarımız var. Onlar için yapacağımız çok güzel çalışmalarımız olacak. Sarıyer’deki tüm tapu meselesini kökünden çözüp artık bundan sonraki enerjimizi diğer sorunlara ayıracağız” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir