ManşetSiyaset

Şükrü Genç’in Başkan Yardımcısı yapmak için İYİ Parti’den istediği isim: TAYLAN YILDIZ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İYİ Parti kurucularından Taylan Yıldız'ı şayet yeniden seçilirse Belediye Başkan Yardımcısı yapmak istiyor. Kendisine yakın bir isim olan eski googel çalışanı Yıldız'ı, İBB Meclis üyesi yapabilmek için liste başı yazmayı planladığı konuşulan Genç, İYİ Parti'ye ise meclis üyesi listesi sıralamasında 21 ve 25. sırayı önerdi.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL DOSYA (1)

İYİ Parti ile CHP’nin Sarıyer’deki seçim ittifakı görüşmelerinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. İYİ Parti ile CHP’nin Sarıyer’de yürüttüğü liste pazarlığının detaylarını yine ilk kez Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu açıklıyor. Haftalardır dalgalı ve fırtınalı bir şekilde devam eden görüşmelerde adeta çok başlılık yaşanıyor. Genel Merkez ve İl Başkanlığı’ndaki isimler ile Sarıyer’den bu sürece dahil olmak isteyen isimler arasında zaman zaman koordinasyon sorunu yaşanıyor. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın sürecin dışında tutularak görüşmelerin sürdürülmesi amaçlanırken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in İYİ Parti’ye yaptığı teklif partide kafa karışıklığına neden oldu.

TAYLAN YILDIZ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI OLACAK

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya özel açıklamalar yapan parti içindeki üst düzey isimler, Belediye Başkanı Şükrü Genç’in İYİ Parti’den özellikle Taylan Yıldız‘ı istediği ve bu ismin 31 Mart seçimlerinin kazanılması halinde Belediye Başkan Yardımcısı yapılmak istendiğini söyledi. İletişim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Taylan Yıldız ile Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yakın bir dostluğu olduğuna dikkat çeken kaynaklar, Başkan Genç’in zaten başkan yardımcısı yapmayı kafasına koyduğu Taylan Yıldız’ı sanki İYİ Parti kontenjanından alıyormuş gibi göstermeye çalışmasının kendilerini rahatsız ettiğini ifade ettiler. Yıldız’ın aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olabilmesi için liste başı yazılacağına dikkat çeken kaynaklar, İYİ Parti’ye teklif edilen 21 ve 25. sıra meclis üyeliği kontenjanının da asla kabul edilemeyeceğini ifade ettiler. CHP ile İYİ Parti arasındaki görüşmelerin Sarıyer’de halen devam ettiği ve belirsizliğin henüz aşılamadığı öğrenildi. İYİ Parti içinde bazı isimlerin resmi bir açıklama yapmadan Sarıyer’deki ittifakı fiilen bozmayı bile düşündükleri konuşuluyor.

TAYLAN YILDIZ KİMDİR?

Meral Akşener’e partideki en yakın isimlerden Vedat Taylan Yıldız, İYİ Parti kurucuları arasındadır. 1980 yılında Ankara doğdu. Babası doktor, annesi röntgen teknisyeni olan Taylan Yıldız orta sınıf bir aileden geldiğini özgür büyütüldüğünü ve ailesi tarafından öz güven aşılandığını belirtmektedir. Halen İYİ Parti’de İletişim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan Taylan Yıldız, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yıldız yüksek lisansını ABD’de Massachusetts Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yaptı, 2003’te Stanford Üniversitesi’ndeki işletme doktorası pazarlama programına tam burslu olarak girdi. Taylan Yıldız bir süre Google’da çalıştı. İYİ Parti kuruluşu sırasında Google’daki görevini bırakıp Türkiye’ye geldi, siyasete girdi.

* CHP’NİN SARIYER’DE HDP İLE İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ NE DURUMDA?

* KİM NE İSTİYOR, İYİ PARTİ İÇİNDEKİ MİLLİYETÇİLER BU İTTİFAK’A NE DİYOR?

* PAZARLIK SÜRECİ NASIL VE KİMLERLE YÜRÜTÜLÜYOR?

* SEÇİMDE KENDİ ADAYINI ÇIKARMAYAN SARIYER’İN 3. PARTİSİ HDP SARIYER’DE NE İSTİYOR, CHP NEYİ TEKLİF EDİYOR?

– GÜN YÜZÜNE ÇIKMAMIŞ ÇOK ÇARPICI GERÇEKLER YİNE İLK KEZ VE SADECE SARİYERGAZETESİ.COM’DA OLACAK…

BİZİ TAKİP EDİN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir