ManşetSiyaset

“Tapular makul ve adil bir parayla vatandaşa verilecek”

İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ziyaretinde tapu müjdesi verdi; " İmar Barışı'nda birinci aşama tamam artık sıra ikinci aşamada. Tapuları makul ve adil bir parayla vereceğiz."

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU- RUKİYE AY

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ziyaretinde Sarıyer’in yıllardır beklediği tapular hakkında önemli mesajlar verdi.Yıldırım tapular konusunda ” İmar Barışı’nda birinci aşama tamam artık sıra ikinci aşamada. Herkes tapusunu alıp yastığının altına koyacak. Onu da yapacağız. Yalanları tutmayanlar tapuları fahiş fiyatlarla verecekler dediler. Bu yerlerin sahibi olan ve çilesini çeken insanlar üzerinden rant elde etmeye asla müsaade etmeyeceğiz. Makul ve adil bir parayla verilecektir. Esas olan buradan para kazanmak değil bu fiili durumu düzeltmek” diye konuştu.

Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi sırasında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin verdiği destekle başladığını anlatan Yıldırım, Bahçeli’nin o gece kendisine söylediği bir sözü hiç unutmadığını söyledi. “Sonuna kadar arkanızdayız. Bayrak için toprak için millet için devlet için ölümüne varız.”

YILDIRIM: “TAPULAR MAKUL VE ADİL BİR PARAYLA VERİLECEK”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, toplantıda şunları söyledi; ” Cumhur İttifakı yeni düşünülmüş bir şey değildir. Ben evveliyatını yaşayan bir kardeşinizim. Sayın Devlet Bahçeli’nin 15 Temmuz gecesi telefonda bana söylediklerini asla unutamam. “Sonuna kadar arkanızdayız. Bayrak için toprak için millet için devlet için ölümüne varız.” Esasen Cumhur İttifakı’nın başladığı andır. Siyasette üç önemli mevki vardır, meclis, cumhurbaşkanlığı makamı ama üçüncü önemli yer İstanbul. İstanbul niye önemli her şeyden Türkiye’nin bir özeti, her yerinden gelen vatandaşlarımızın gelecek istikbalini hazırladığı yerdir. Bu şehre borcumuz var bizi biz yapan bu şehirdir. Unutmayın İstanbul müjdelenmiştir, peygamberimizin müjdesine mazhar olmuştur. Fatih Sultan Mehmet fethetmiş, Yavuz Sultan Selim minarelerle kubbelerle süslemiş ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Geldikleri gibi gidecekler” diyerek de işgalden kurtarmıştır. Aynı şehri Recep Tayyip Erdoğan da ayağa kaldırmıştır. (İmar Barışı) Birinci aşama tamam artık ikinci aşamada herkes tapusunu alıp yastığının altına koyacak. Onu da yapacağız. Yalanları tutmayanlar tapuları fahiş fiyatlarla verecekler dedi. Bu yerlerin sahibi olan ve çilesini çeken insanlar üzerinden rant elde etmeye asla müsaade etmeyeceğiz. Makul ve adil bir parayla verilecektir. Esas olan buradan para kazanmak değil bu durumu düzeltmektir. İnsanlar yaşadıkları yer benim desin ve kafasını yastığa koyduğunda rahatça uyusun. Hiç endişeniz olmasın”

BAYRAKTAR; “SARIYER’İN GİDİŞATINI İYİ GÖRMÜYORUZ”

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar da, bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söylediği MHP İlçe Başkanlığı’ndaki toplantıda şu konuşmayı gerçekleştirdi; “Sarıyer çok farklı bir coğrafyadır. Sarıyer’de çok renkli bir kültür var ama son zamanlarda bunun yok olma tehlikesindedir. Bizim mücadelemiz medeniyetimizi ihya ve inşa etme mücadelesi birleştirici ve kaynaştırıcı olabilmektir. Sarıyer’in gidişatını hiç iyi görmüyoruz. Bu gidişata dur demek için buradayız. Bu tarihi mirası bizden sonra gelen nesillere aktarma çabasındayız. 4 senedir Sarıyer için gece gündüz demeden çalıştık. Sarıyer’e önem verdiğimiz için çalıştık, makam sevdası için değil. Bugün huzurunuzda belediye başkan adayı olarak karşınızdayım. Sağıma bakıyorum Yavuz Sultan Selim Köprüsü, soluma bakıyorum Avrasya Tüneli, denize doğru bakayım diyorum Marmaray’ı görüyorum, ufka doğru bakayım diyorum Osman Gazi Köprüsü, arkama bakıyorum 3. Havalimanı’nı görüyorum. Salona bakıyorum samimiyeti görüyorum. Bu samimiyetin sandığa da yansıması hedefimiz, idealimiz ve hayalimizdir. Sarıyer’de bir başarı hikayesini hep birlikte yazacağımıza inanıyorum.”

BİLGİÇ; “SALİH BAYRAKTAR SARIYER’DE ORTAK ADAYIMIZ”

Ev sahini MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç de toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Anadolu Yaylası’ndan İstanbul’a göç eden, okuyan ve yetişen kentin sosyal dokusunu, kültürünü ve değişen sosyolojisini bilen, okuyan, tanıyan ve anlayan Sayın Binali Yıldırım Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümeti döneminde Bakanlık ve Başbakanlığı döneminde ülkemiz adına 17 yılda kazandırmış olduğu eserler vardır. İstanbul’un tarihi dokusunu ve doğasını bozmadan geliştirerek güzelleştireceğine inanıyorum, İstanbul’da ulaşım ve trafik sorununa çözümler getireceğini bekliyoruz. Türk dünyasının lideri Devlet Bahçeli’nin emirleri ile 2023 “Lider Ülke Türkiye” hedefleri için Cumhur İttifakı’ını Sarıyer ve İstanbul’daki başarısı için her türlü gayret ve çabayı sarf edeceğiz. Sayın Devlet Bahçeli’nin bize buyurduğu üzere Cumhur İttifakı’yla birlikte AK Parti ve Sarıyer adaylarımız ortak adaylarımızdır. İstanbul sosyoloji ve kültürüyle değişime gitmektedir. İstanbul’un karşı karşıya olduğu sorunlara çok önemli çalışmalar yapılmıştır. Sayın Binali Yıldırım’ın eski ve olması gereken güzelliğine İstanbul’u kavuşturacağı bilincindeyim.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir