ManşetSpor

Büyükdere Teşvikiye’yi 3-0 yendi

Sarıyer Mustafa Yener Spor salonunda gerçekleşen voleybol karşılaşmasında milli voleybolcuların oynadığı maçta Büyükdere Teşvikiye’yi 3-0 yendi. Büyükdere kazandı.

SARİYERGAZETESİ.COM – MELİSA SÜME

Katılanlar arasında Büyükdere Çevre Kültür ve güzelleştirme Derneği Başkanı Fikret Yazıcı, Türk sporuna birçok önemli futbolcular yetiştiren Büyükdere spor klübünün Başkanı Mücahit Menekşe,  Büyükdere Muhtar Adayı Hatice Sağlam ve birçok taraftarın coşkuyla izlediği maça katılım yoğun oldu.

Ahmet ŞİMŞİR:

1984 yılında beşiktaşta başladık voleybola. Ondan sonra hem okul hayatı hem üniversite olarak devam etti. 1991 yılından beride halen büyükdere’nin oyuncusuyum. Hem gençler hem ağırlıklı olarak eski milli voleybolculardan oluşan mix bir takımız biz. Ben daha çok Büyükdere de olmayı tercih ettim.  Oyunculuktan daha çok elimden geldiğince takımın işleri, kampları onlarla ilgilenmeye çalışıyorum. Başarı odaklı konuşursak Büyükdereyle ilgili en güzel ve önemli özelliklerinden bir tanesi İstanbul büyük erkekler liginde son 25 senedir 23 şampiyonluğumuz var. Bunun 19 tanesi üst üste hiç ara vermeden gelen şampiyonluklardır. Takımda Ahmet Sulan var, Fenerbahçe’nin kaptanı Fenerbahçe’de uzun yıllar oynadı. Hüseyin Düzceler var, şu anda genç bir takımın antrenörü.

Levent Yuvacı, Özkan Karatekim, Cemal Bostan, Akif Bostan onun dışında gençlerden Orhan var katıldı aramıza çok güzel oldu, bu takımda benimle beraber 3 tane de Ahmet var . Galatasaray’ın eski oyuncusu Erdem Acar var. Ergün Bilmez var kendisi Büyükşehir Belediyesinin uzun yıllar pasörlüğünü yaptı. Galatasaray ve Beşiktaş’ta uzun yıllar oynayan Zafer Akdemir var. Şeref Tekin var kendisi eski milli bir voleybolcu. Sürekli olarak lige çıkıyoruz fakat lig çok kolay bir olay değil yani ekonomik bir boyutu da var bu işin. Ekonomik boyutta da sıkıntılar yaşanıyor elbette.  Sponsorluk müessesesi çok önemli. Türkiye’nin ekonomik şartları gelişen teknoloji o kadar çok etki var ki bunun içinde bir türlü buralara sıra gelmiyor. Yani tabii düşünsenize bir lige katılım paranız var deplasman giderleri var. Artı genç oyuncuların maddi olarak tatmin edilmesi var. Bizlerden gelecek olanların bir beklentisi olmaz ama lige katılacak durumda olmamız lazım onu başaramıyoruz bir türlü. Fakat Voleybolun olduğu her tarafta Büyükdere var.

Büyükdere Spor Klübü’nün Başkanı Mücahit Menekşe:

Maçı alacağımıza kesin bakıyorum çünkü hepsi balkan şampiyonu olmuş milli voleybolcu. 19 defa Türkiye şampiyonu oldular fakat imkanımız yok, çıkamıyoruz. Büyükdere’de tek başıma mücadele ediyorum. Bu sene bu futbol takımını şampiyon yapıp bağrınıza basacağız. Ne isterlerse Elimden geleni yapıyorum. Maçtan sonra yemekler veriyorum. Büyükdere’de bizim şansımızı değerlendiren yok. Arkadan dedikodu yaparak bu işler yürümez. Gururlanmak istemiyorlar. Gururlanın. Karar verdim Büyükdere’yi şampiyon yapacağım ve hepsini mahcup edeceğim sonrada bir balo yapacağım.  Kaptan Erdal, oğullarım Atahan menekşe ve kerem menekşe olmak üzere bir oğlum antrenörlük bir diğer oğlum futbolculuk yapıyor yani 3 tane babasının peşinden gelen menekşe sülalesi var. Atahan, Osman, kerem hepsi benim için babalar gibi mücadele ediyorlar. Biz bu sene  şampiyon olalım diye benim ufak oğlum Atahan tuzla spor ona 250 milyar para vermek istemesine rağmen gitmedi.Ben babamın yanındayım! dedi ve şuanda onu klüpte ikinci başkan yaptım. Ama bu sene büyükderenin gençleri bana yardım ediyorlar. Ve büyükdere gençlerinden destek bekliyorum. Benim  başka bir beklentim yok.

Büyükdere Çevre Kültür ve güzelleştirme Derneği Başkanı Fikret Yazıcı:

Bizim büyükdere fark atar biz bu maçı 3-o alırız çünkü onların hepsi eski Büyükdere Borankaylı voleybolcular. Eskiden Büyükdere Borankaydı sonra Borankay gidince Büyükdere olarak kaldı. Belli bir süre voleybol şubesi kapalı durdu. Bizim abimiz, arkadaşımız Murat KALKAVAN bu şubeyi tekrar açtı ve şuanda da bayağa başarılı.

Büyükdere Muhtar Adayı Hatice Sağlam:

Büyükdere için inşallah güzel bir sonuç bekliyoruz. Her iki takıma da başarılar diliyorum, şeklinde konuştu.

Büyükdere Teşvikiyeyi 3-0 yendi, Büyükdere kazandı.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir