Manşet AltıSpor

Türkiye Şampiyonası sona erdi

Eskrim Türkiye Şampiyonası’nın son gününde ‘U10 Kızlar/ Erkekler Kılıç kategorilerinde oynanan maçlar da sonuçlandı.

SARİYERGAZETESİ.COM – SPOR

4 Eylül Taha Akgül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen mücadele sonucunda kızlarda Manisa ferdi sporcusu Duru Kayalar, erkeklerde ise Pars Eskrim GSK sporcusu Arda Takka altın madalya kazanan isimler oldu.

U10 Kızlar Kılıç kategorisinde ANOKES SK sporcusu İrem Melek Bayrak gümüş madalya kazanırken; Vişnelik TESK sporcusu Duru Ayşe Özgönül ve Bursa ferdi sporcusu Irmak Şenoğlu 3’ncü, İzmir Büyükşehir Bel. GSK sporcusu Mina Yıldız 5’nci, Başkent ESK Zeynep Aytekin 6’ncı, Eskişehir Demirspor Kulübü sporcusu Elif Zeren Eşsiz 7’nci ve İstanbul ferdi sporcusu Selin Seyhan 8’nci sıranın sahibi olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

U10 Erkekler Kılıç’ta ise Parat Ripost sporcusu Tuna Çalışkan gümüş madalya; TED SK sporcusu Yavuz Selim Gezer ve Parat Ripost sporcusu Uluç Eke Güven 3’ncü, ANOKES SK sporcusu Candeniz Berrak 5’nci, İzmir Büyükşehir Bel. GSK sporcusu Alp Deniz Öcek 6’ncı ve Pars Eskrim GSK sporcuları Türker Eymen Püskül ile Mehmet Kayra Siyamoğlu turnuvayı 7 ve 8’nci sırada tamamlayarak bronz madalya kazandı.

Başarılı sporculara madalyalarını Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve Sivas Eskrim İl Temsilcisi Recep Korkmaz verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir