Arşiv

ÇİĞDEM SAKA’YA İBB’DE GÖREV VERİLMESİ PARTİDE TEPKİ ÇEKTİ

CEM TV'de muhasebeci olarak çalışan Çiğdem Saka isimli kişinin CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve Şükrü Genç'in referansı ile İBB iştiraklerinden İSTTELKOM'a atandığı bilgisi partide likayakat tartışması başlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Kayırmacılık yerine liyakat” gibi iddalı sözleri bizzat parti yöneticileri eli ile ayaklar altına alınıyor!

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’ın mahalleden yakın arkadaşı olduğu öğrenilen CEM TV’ de muhasebecilik yapan Çiğdem Saka, iddiaya göre Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de onayı ile İBB iştiraklerinden İSTTELKOM A. Ş’ ye yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

Çiğdem Saka’nın Karadeniz Teknik Üniversitesi muhasebe ön lisans mezunu olduğu, Cem TV’de muhasebe “elemanı” olarak çalıştığı ve buna rağmen İSTTELKOM’a atandığı bilgisi CHP teşkilatı içinde ciddi rahatsızlığa neden olduğu konuşuluyor. Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan kulislere göre bu olay partide, likayakat tartışmasına neden oldu.

SARİYERGAZETESİ.COM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu