EğitimManşet

Sevcanur Özcan Bağcılar Milli Eğitim Şube Müdürü oldu

31 Mart belediye başkanlığı seçimlerinde MHP'den Sarıyer Belediye Başkan Adaylığı gündeme gelen başarılı ve deneyimli eğitimci Sevcanur Özcan, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Şube Müdürü olarak görevlendirildi.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

Eğitim camiasının tanınan ve başarılı isimlerinden Sevcanur Özcan, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak göreve başladı. Sarıyer’de uzun yıllar farklı okullarda üst düzey yöneticilik yapan ve çok sayıda okulda müdürlük görevlerinde bulunan Özcan, bundan böyle Bağcılar Milli Eğitim Müdürlüğü tepe yönetiminde aktif hizmetlerde bulunacak. Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak çok kritik bir sorumluluk üstlenen Sevcanur Özcan‘a, sevenlerinden ve eğitim camiasından “Hayırlı olsun” ziyaretleri yapılıyor.

SEVCANUR ÖZCAN KİMDİR?

1970 yılında Tunceli Çemişgezek doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Elazığ’da tamamladı. Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. 1993 yılında Adana’da kamu hizmetine başladı. 1996 yılında İstanbul’a yerleşti. Pınar Mahallesi Mehmet Akif İlköğretim Okulu’nda 3 yıl süre öğretmenlik yaptıktan sonra İstinye’de bulunan Şükran Ülgezen Kız Meslek Lisesi’nde çalıştı. Ardından Vehbi koç Vakfı Lisesi’nde bir yıl öğretmenlik yaptıktan sonra 2002 yılında Darüşşafaka Mahallesi’nde olan o zamanki ismiyle Cumhuriyet Lisesi şimdiki ismiyle İstinye Anadolu Lisesi’nde müdür yardımcılığı ve müdür vekilliği görevlerinde bulundu. 2010 yılında MEB’in okul müdürlüğü sınavına girerek Uskumruköy’deki Ali Akkanat Anadolu Lisesi’ne atandı. 8 yıl süren okul müdürlüğü görevinde bulundu. Aynı zamanda kendisi uzman edebiyat öğretmeni. Bir erkek bir kız olmak üzere iki çocuk sahibi. 27 yıldır Ferahevler’de yaşıyor.

SARIYER’DE PEK ÇOK OKULDA YÖNETİCİLİK YAPTI

Ülkücü ve eğitim camiasının sevilen isimlerinden olan Sevcanur Özcan’ın ismi 31 Mart 2019 belediye seçimlerinde MHP’den Sarıyer Belediye Başkan Adaylığı ile gündeme gelmiş, ancak partinin Sarıyer’de; AK Parti ile ortak aday çıkarmasından sonra Cumhur İttifakı’nın adayı Özcan yerine Salih Bayraktar olmuştu.

SARIYER GAZETESİ olarak Sevcanur Özcan’a yeni görevinde başarılar dileriz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu