Manşet Altı

BÜYÜKDERE’DE 19 MAYIS COŞKUSU

Büyükdere Muhtarlığı'nın girişimleriyle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mahallede tüm çocuklara 1200 tane Türk bayrağı dağıtılacak. 

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu mahallesinde yaşatmak için yarın ekmek satışı yapacak olan fırın arabaları vasıtasıyla Türk bayrakları dağıttıracak.

Yarın Büyükdere Mahallesi’nde sokak sokak dolaşacak olan ekmek fırını arabaları çocuklara Türk bayrakları verecek. Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, “Çocuklar, yarın sokağınıza gelecek fırın arabalarından bayrağınızı istemiyi unutmayın” diyerek şunları söyledi:

“BÜYÜKDERE’DE YARIN 1200 TÜRK BAYRAĞI DAĞITILACAK”

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Sarıyer Belediye’mizden temin ettiğimiz 1200 sayıda ay yıldızlı bayrağımızı 19 Mayıs Salı günü sokaklarda ekmek satışı yapacak olan Büyükdere Yücem Fırını ve Büyükdere Unlu Mamülleri fırınımıza teslim ettik. Sokaklarda ekmek satışı yaparken sağ olsunlar bizim adımıza bayraklarımızı balkonlarından sallamak isteyeceğini düşündüğümüz siz çocuklara ulaştıracaklar. Büyükdere Muhtarlığı olarak gerek 23 Nisan, gerekse 19 Mayıs bu bayramda bayrak isteği ricamızı geri çevirmeyen Sarıyer Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürümüz Hatice Yazlık hanıma geleceğimizin teminatı tüm çocuklarımız adına teşekkür ederiz. Vatan, bayrak ve ulus sevgisini bizlere aşılayan ulu önder Atamızı ve dava arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.”

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER: RUKİYE AY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir