GündemManşet

100. yıl coşkusunda sokaklar boş, evler rengarenk

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı koronavirüs dolayısıyla bu yıl ilk kez törenler olmadan kutlanacak.  Sokaklar boş kalsa da çocuklar başta olmak üzere tüm Sarıyerliler bayram coşkusunun evlerinde yaşayacak.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Koronavirüs salgını önlemleri nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, bu yıl okullarda değil, evlerde yapılacak. Sarıyerli çocuklar, 23 Nisan hazırlıklarını tamamladı. Evlerin pencereleri, sınıf pencereleri gibi bayraklarla ve resimlerle süslendi. Bayram coşkusunu hep birlikte kutlamanın yeri doldurulamaz olsa da Sarıyer Belediyesi 23 Nisan’ın 100.yılı kutlamalarını evlere taşıyacak. Saat 17.00’de Sarıyer Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesaplarında yapılacak etkinlikleri takip etmeyi unutmayın.

BAŞKAN GENÇ, ÇOCUKLARA SESLENECEK

Bayramı evde bayraklarla, alkışlarla kutlayacak çocuklar Şubadap Çocuk Grubu’nun şarkılarla coşup, Kerem Eser’le Evde İllüzyon Atölyesi ile eğlenceli anlar yaşayacak. Sunuculuğunu Fethi Çeviker’in yapacağı programda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, çocuklara seslenecek. Saat 21.00’de ise İstiklal Marşımız hep bir ağızdan camlarda ve balkonlarda söylenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir