GündemManşet

CHP’li Sarıyer Belediyesi’nden Albayrak’a 94 milyon ihale!

CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, partisine en sert muhalefet eden yandaş Yenişafak'ın bağlı bulunduğu Albayrak Grubu'na son 2 yılda tam 94 milyon 582 bin TL'lik ihale verdi. Albayrak'ın yan şirketlerinden Denklem Atık Yönetimi Şirketi son olarak yılbaşından bir gün önce Sarıyer Belediyesi'nden tam 57 milyon 487 bin liralık çöp ihalesi aldı.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL DOSYA

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, Sarıyer’i ve CHP Genel Merkezi’ni sarsacak belgeleri açıklıyor. CHP’li Sarıyer Belediyesi, hükümete yakın yandaş gazetelerden Yenişafak’ın bağlı bulunduğu Albayrak Grubu’na son iki yılda toplam 94 milyon 582 bin liralık “temizlik-çöp” ihalesi verdi. Albayrak’ın yan şirketlerinden Denklem Atık Yönetimi Turizm Taşımacılık İç ve Dış Ticaret A.Ş‘nin aldığı son ihalenin sözleşmesi ise yıl başından sadece bir gün önce 30 Aralık 2019’da imzalandı.

İHALEYE TEK ŞİRKET GİRDİ, 57 MİLYON 487 BİNİ KAPTI

CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin 4 Aralık 2019 tarihinde düzenlediği “evsel atıkların toplanması” ihalesi için 3 şirket teklif verdi ancak sadece bir şirketin teklifi kabul edildi. Böylece AK Partili Albayrak Grubu’nun yan şirketlerinden biri olarak bilinen Denklem Atık Yönetimi Turizm Taşımacılık İç ve Dış Ticaret A.Ş‘nın dışında ihaleye giren olmadı. Merkezi Esenler olan şirket, tek başına girdiği ihaleyi aldı ve yıl başından hemen önce 30 Aralık 2019 tarihinde Sarıyer Belediyesi ile tam 57 milyon 487 bin liralık sessiz sedasız sözleşme imzaladı. İhaleyi kazanan Denklem Atık, 1 Ocak 2020 yılından başlayarak 31 Aralık 2021 yılına kadar yani 2 yıl boyunca Sarıyer’in çöpünü temizleyecek. Böylece bu ihaleyle birlikte Albayrak Grubu’nun CHP’li Sarıyer Belediyesi’nden 2018 yılından beri aldığı çöp ihalelerin toplamı 94 milyon 582 bin lira oldu. Albayrak Grubu’nun daha önceki yıllarda belediyeden aldığı ihalelerin toplamının ise hesaplanamayacak kadar fazla olduğu belirtiliyor.

SON 2 YILDA TOPLAM 94 MİLYON 582 BİN TL KAZANDI

CHP’ye yönelik sert manşetleriyle bilinen Yenişafak’ı bünyesinde bulunduran AK Partili Albayrak Grubu, 2018 yılından beri Sarıyer’den aldığı 5 ayrı ihaleden toplam 94 milyon 582 bin TL kazandı. Grup, merkezi Esenler olan ve farklı isimlerle kurulan şirketler üzerinden ihaleleri topladı. Albayrak’ın belediyeden aldığı 57 milyon 487 bin liralık son ihaleden önce Sarıyer’den 20 milyon 424 bin, 6 milyon 760 bin, 5 milyon 50 bin ve 4 milyon 859 bin liralık ihaleler de aldı. Böylece aynı adrese akan ihalelerde toplam rakam 94 milyon 582 bin lira oldu.

İMAMOĞLU MUSLUKLARI KESTİ, ŞÜKRÜ GENÇ KANAL AÇTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’ye geçmesinin ardından yandaş bazı gazetelere İBB şirketleri üzerinden milyonlarca liralık reklam adı altında ihaleler verildiği ortaya çıkmış, İmamoğlu bu muslukları kesince İstanbul halkının sırtından geçinen yandaş kimi gazete ve basın organları kapanmak zorunda kalmıştı. Ekrem İmamoğlu İBB’de muslukları keserken bu kez de CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin yandaş medya gruplarına adeta yeni kanallar açması kafaları karıştırdı. Şimdi CHP Genel Merkezi’nin Sarıyer Gazetesi’nin belgeleriyle ortaya çıkardığı bu haberden sonra bu duruma nasıl tepki göstereceği merak konusu oldu.

NOT: CHP’li belediyenin ihaleleri neden yandaş şirketlere veriliyor? İhalelerin arkasındaki sır ne? Arada bir denklem mi kuruluyor? Bizi takip edin, çarpıcı gerçekleri sariyergazetesi.com’dan öğrenin!

İŞTE ALBAYRAK’A GİDEN İHALELERİN BELGELERİ

 

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler