GündemManşet

Dedeman Cami İmamı’na tebrik yağıyor

Sarıyer Ferahevler Mahallesi’nde bulunan Dedeman Camisi’nin din görevlisi Abdüssamet Çakır’ın cami girişindeki ayakkabılığı ihtiyaç sahipleri için ücretsiz markete çevirmesi toplumun her kesiminden büyük destek görüyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Gazetesi’nin duyurduğu haberden sonra pek çok ulusal gazete de haberi sayfalarına taşıdı. Haberimizden sonra camiye gelen aralarında TRT’nin de bulunduğu çok sayıda televizyon kanalı imamla röportaj yaparak izleyicileriyle haberi paylaştı.

Öte yandan İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal da sosyal medya hesabından Dedeman Cami İmamı’yla ilgili övgü dolu ifadeler kullandı. Ünal mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sarıyer Ferahevler’deki Dedeman Camii’nin imamı, caminin kapısını hayır işleri için açmış. Caminin girişindeki ayakkabılık köşesini düzenleyip, hayır köşesi haline getirmiş. Durumu iyi olanlar erzak alıp buraya bırakıyor, ihtiyaç sahipleri buradan alıyormuş. Bin yıl önce Anadolu’da gönüller böyle fethedilmişti, fakir fukaranın ihtiyacı giderilir, sorgusuz sualsiz karnı doyurulurdu. Medeniyetimize yakışan budur. Hocamızı yürekten tebrik ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir