GündemManşet

Derbent Mahallesi davasını açtı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Derbent Mahallesi'ne yapılan riskli alan planlarına itiraz eden mahalle sakinlerinin verdiği dilekçelerle 6.İdare Mahkemesi'ne gidilerek dava açıldı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 18 Eylül’de panosunda askıya çıkan Derbent Mahallesi planları için itiraz dilekçeleri 13 Ekim’de teslim edilmişti. 1/1’lik planlara tadilat Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden, cevap verme süresi olan 2 ay boyunca herhangi bir yanıt gelmedi. Bunun üzerine Derbent Mahalle sakinleri geçen bu süreçte hak kaybına uğramamak için dilekçe ve imzalarını toplayarak dava sürecini başlattı. Derbent Mahallesi, muhtarlık, dernek, kooperatif ve mahalleli komşular toplantılarda bir araya gelerek konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundular. Tapu tahsis belgeleriyle Derbent Muhtarlığı’na giden vatandaşlar mahalleyle ilgili bu önemli kararda hak kaybını önlemek için adım attı.

MAHALLE SAKİNLERİ DAVASINI AÇTI

Çamlıtepe Derbent Kooperatifi, mahalleye planlar için keşfe gelen hakimlerin istediği evrakları bölge idare mahkemesine teslim etti. Derbent Mahalle Muhtarı Aydemir Görmez, Derbent Kooperatif Başkanı Rıza Coşkun ve kooperatif yöneticileri 6.İdare Mahkemesi’ne giderek davayı açtılar.

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Derbent’in sevilen mahalle muhtarı Aydemir Görmez konuyla ilgili şunları söyledi; “Derbent Mahallesi’ne yapılan 3. planlarına dernek, kooperatif ve vatandaş olarak davamızı açmış bulunuyoruz. Ben duyarlı komşularımıza teşekkür ederim.”

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler