GündemManşet

Elektrik faturası aileyi perişan etti!

Baltalimanı’nda yaşayan dar gelirli Yılmaz - Zaliha Kul ailesinin kaçak elektrik kullanması nedeniyle kendilerine kesilen 29.500 TL'lik elektrik faturası cezasının kurbanı oldu. Kendi aralarında topladıkları 13.310 TL'nin rakam ikiye katlandığı için yetmediğini ve yardımcı olmadıklarını belirten mahalle sakinleri dar gelirli bu aile için yetkililere seslendi.

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER 

Baltalimanı’nda bir aile dramı yaşanıyor. Yetkin Sokak No:26’da oturan iki çocuklu Yılmaz – Zaliha Kul ailesi maddi imkansızlıklar nedeniyle kaçak elektrik kullanınca fatura çığ gibi büyüdü ve icralarla boğuşmaya başladılar. Zaten zor şartlarda geçim müadelesi veren aileye yardım etmek isteyen mahalle sakinleri kendi aralarında 13.310 TL toplayarak faturayı ödemek istedi. Fakat güncel borcun katlanarak artıp 29.500 TL’ye çıktığını öğrenince mahalleli de yardım eli uzatabilmekte çaresiz kaldı.

KOMŞULAR AİLEYE SES OLDU

Sarıyer Gazetesi’ni arayan vatandaşlar zor şartlarda mücadele veren bu aileye yetkililerin bir an evvel sahip çıkmasını istiyor ve CLK Elektrik’in bu fatura konusunda kolaylık sağlaması talebinde bulunuyor. Yardıma muhtaç ve fatura ödemeye gücü olmayan bu aile adına konuşan vatandaşlar; “Bu iki çocuklu aile gerçekten çok mağdurlar. Ödeyemedikleri kaçak elektrik cezası nedeniyle 2 senedir bu mağduriyeti yaşıyorlar. Biz komşuları olarak aramızda para toplayarak yardım etmek istedik. Ama rakam korkunç! Bizler 13.310 TL topladık ama ödenmesi gereken rakam zamanla katlanmış 29.500 TL olmuş. Buzdolabı, çamaşır makinesi çalışmıyor ayrıca ev sobalı. Bu kadar fatura nasıl gelir? Bir yanlışlık olduğunu da düşünüyoruz” dedi. Mahalle sakinleri devletin bu aileye sahip çıkması gerektiğini ve bu faturanın kapatılmasını istiyor.

ÇARESİZ AİLE YARDIM BEKLİYOR

İki çocuk annesi Zaliha Kul, zor durumda olduklarını belirterek şunları söyledi; “Eşimin sürekli bir geliri yok. Aylardır iş bulamıyor. İşsiz olduğu için kazandığı günlük gelirle evimizin ihtiyaçlarını bile karşılayamıyoruz. Sağolsun komşularımız yardımcı olmaya çalıştılar. Zaten erzak yardımı filan da yapıyorlar. Ama elektrik olmayınca evde ne buzdolabı, ne çamaşır makinesi çalışmıyor. Tüpümü bile komşular verdiler. Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. Bu 29.500 TL’yi ödeme gücümüz yok.”

YETKİLİLERE BU MEKTUPLA SESLENDİLER…

2 yorumlar

  1. Haberin yayınlanmasına vesile olan Bekir Batu bey e çok teşekkür ediyoruz..Inşallah hayırlara vesile olur .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir