GündemManşet

Emirgan’da baz istasyonu isyanı!

Emirgan Yunusağa Sokak'ta kaldırım alanına kurulan BAZ İstasyonu vatandaşları isyan ettirdi. CİMER, Sarıyer Belediyesi, Boğaziçi İmar Müdürlüğü ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na şikayet yağdıran vatandaşlar, sağlıklarını bozduklarını söyledikleri baz istasyonunun hemen kaldırılmasını istiyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

Sarıyer’in en sakin ve gözde semtlerinden Emirgan’da baz istasyonu isyanı yaşanıyor. Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi yakınındaki Yunus Ağa Sokak‘ta kaldırım yolu üzerine kurulan bir baz istasyonu bölgedeki vatandaşların tepkisini çekiyor. Çevre sakinlerinin haberi olmadan cadde üzerine kurulan baz istasyonu nedeniyle Emirgan sakinleri günlerdir rahatsız.

CİMER’E ŞİKAYET YAĞDI

Sağlıklarına zarar verdiğini belirttikleri baz istasyonunun en kısa sürede kaldırılmasını isteyen vatandaşlar; CİMER, Sarıyer Belediyesi ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na şikayet dilekçeleri yağdırdı. Ancak söz konusu kurumlardan aldıkları cevaplar vatandaşları tatmin etmedi, çünkü ilgili kurumlar baz istasyonunun kaldırılmasına onay vermedi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, baz istasyonunun nüfus yoğunluğunun az olduğu bölgede kurulduğu yönünde açıklama göndermesi ise tepkileri iyice arttı. Zira baz istasyonunun bulunduğu nokta, binlerce öğrencinin okuduğu lisenin yanı başında ve on binlerce kişinin yaşadığı semtin tam merkezinde…

SAĞLIK SORUNLARI YAŞAYANLAR VAR

Çevre sakinlerinden Doç. Dr. İsmail Tezcan Demiröz, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na yaptığı şikayette, eşinin 4 farklı kanser hastalığından dolayı ameliyat geçirdiğini ancak evinin hemen yakınına dikilen baz istasyonu nedeniyle eşinin sağlığının yeniden tehlikeye gireceğini belirtti, sorunun çözülmesini istedi. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya açıklamalarda bulunan mahalle sakinlerinden Şeyma Arsel ise “İlgili tüm kurumlara baz istasyonunun kaldırılması için dilekçeler gönderdik. Ancak bize gönderilen cevaplar bizleri şaşkına çevirdi. Burası mahallenin tam ortası, okulun yanı. Baz istasyonu nedeniyle sağlığımız tehlikede. Yetkililer bize teknik ifadelerle dolu cevap mektupları göndermek yerine sorunu çözmeye çalışmalı. Biz mahalle sakinleri olarak bu baz istasyonunun hemen kaldırılmasını istiyoruz. Sarıyer Belediyesi, Boğaziçi İmar Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu lütfen derhal gerekeni yapsın, bu baz istasyonu kaldırılsın. Mahalle sakinleri olarak hepimiz rahatsızız” diye konuştu.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu