GündemManşet

FSM ve Darüşşafaka Muhtarlığı’na yıldırım düştü!

İstanbul'u etkisi altına alan gök gürültülü sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. FSM ve Darüşşafaka Muhtarlıkları'na yıldırım vurdu, muhtarlıklardaki tüm bilgisayarlar ve elektronik cihazlar kullanılamaz hale geldi. Büyük maddi zarar oluşurken muhtarlar o anları Sarıyer Gazetesi'ne anlattı...

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER

Meteoroloji’nin günlerdir uyarıda bulunduğu sağanak yağışlı hava İstanbul’u bir anda etkisi altına aldı. Sabah saatlerindeki güneşli bir hava yaşanırken yerini öğle saatlerinde şiddetli yağışa bıraktı. Sarıyer’in bazı mahallelerinde yağış şiddetli rüzgar ve yıldırım düşmeleriyle daha da şiddetli yaşandı. Birçok ilçede etkili olan gök gürültülü sağanak yağış yağış hayatı bir anda felç etti.

SARIUÇAK “YILDIRIM DÜŞTÜ, ÇOK KORKTUM”

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya konuşan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı ve Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, muhtarlığa yıldırım düştüğünü ve korku dolu anlar yaşadıklarını belirtti. Sarıuçak korku dolu anları şöyle anlattı; “Çok korktum, bu yaştayım daha önce böyle bir şey görmedim. Lavaboda ellerimi yıkıyordum. Yıldırım vurunca muhtarlıkta bir anda her yer aydınlandı. Bir ışık oldu ve bilgisayarlar bir anda kullanılamaz hale geldiler. Tüm bilgisayarların yanı sıra, elektronik cihazlar ve televizyon da kullanılamaz hale geldi. Çok korktum. Sadece maddi zarar yaşadık çok şükür hepimize geçmiş olsun.”

Öte yandan Fatih Sultan Mahallesi Muhtarlığı’na da gök gürültülü sağanak yağış esnasında yıldırım düştüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir