GündemManşet

Gaziosmanpaşa’nın araç ihalesi Platform Turizm’de

AK Partili Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin 30 milyonluk araç kiralama ihalesini, adını İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı 138 milyonluk araç ihalesiyle duyuran Platform Turizm Şirketi aldı. Albayrak Ailesi'ne ait şirket belediyeye 24 ay boyunca 120 adet binek araç kiralayacak. İhaleye bu şirketten başka hiçbir şirketin girmemesi dikkat çekti.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

AK Partili İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin açtığı araç kiralama ihalesini 30 milyon 50 bin 903 lira bedelle Platform Turizm Taşımacılık Şirketi kazandı. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra adı İBB’den aldığı 138 milyon liralık araç ihalesiyle tartışma konusu olan Platform Turizm Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bu kez de Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 24 aylık araç ihalesini almayı başardı.

İHALEYE TEK BAŞINA GİRDİ

Belediye Başkanlığını Hasan Tahsin Usta’nın yaptığı Gaziosmanpaşa Belediyesi, 120 adet şoförlü araç ile 3 adet otobüs için bu şirkete tam 30 milyon 50 bin TL ödeyecek. Gaziosmanpaşa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 23 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen ihaleye Platform Turizm şirketinden başka katılımcı girmemesi dikkat çekti. İhaleyi tek başına girip alan Platform Turizm ile belediye arasında 6 Ocak 2020 tarihinde sözleşme imzalandı. İhale kapsamında 120 adet şoförlü binek araç ile 2 adet 45+1 şehir içi otobüs ve 27+1 şehir içi otobüs kiralandı.

100 MİLYON SERMAYE İLE KURULDU 

Bayrampaşa Yenidoğan Mahallesi’nde 10 Temmuz 2002 yılında 100 milyon sermaye ile kurulan şirketin yönetim kurulu başkanlığını Kazım Albayrak yapıyor. Adem Altunsoy ile Yılmaz Aytaş da şirketin yönetiminde yer alıyor. Altunsoy, Albayraklar Holding Başkan Yardımcısı Nuri Albayrak’ın da damadı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler