GündemManşet

Hakan Akkaya’dan minibüs esnafı için önemli çağrı

Türkiye'de süren koronavirüsle mücadelede esnaf da zor günler geçiriyor. Sarıyer-Beşiktaş Minibüsleri Kooperatifi Başkanı Hakan Akkaya, bu süreçte kimsesiz ve zor durumda kaldıklarını ifade ederek kamuoyuna önemli bir duyuruda bulundu. Akkaya; "Neredeyse bütün araçlarımız 1 aydır çalışmamakta, esnafa maddi desteğin çıkılması gibi husulara el atılmasını bekliyoruz" dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Koronavirüsle mücadele kapsamında değişen ve zorlaşan yaşam şartları esnafı olumsuz etkiledi. Ulaşım alanında vatandaşlara büyük destek veren Sarıyer-Beşiktaş Minibüsleri Kooperatifi de zor günler geçiriyor. Sarıyer-Beşiktaş Kooperatifi Başkanı Hakan Akkaya, minibüs esnafının zor durumda kaldıklarını ve hiçbir kurumdan yardım görmediklerini ifade ederek kamuoyuna önemli bir açıklamada bulundu.

İşte Sarıyer-Beşiktaş Minibüs Esnafı’nın kamuoyuna o önemli duyurusu:

“COVİD-19 virüsü sebebiyle her esnaf grubu zarar görmüş bunların en başında minibüs esnafı yer almaktadır. Sürecin en başından beri Sarıyer Kooperatifi olarak her türlü makama ulaşıp elimizden geldiğince sesimizi duyurmaya çalıştık lakin her esnaf grubunun üstü ve bağlı bulunduğu odalar vardır. Hemen hemen her iş kolunun oda başkanları ellerinden geldiğince ekonomik destek kapsamından yararlanmakta olup biz sahipsiz minibüs esnafının resmi temsilcisi İstanbul Minibüs Esnaf Odası tabiri caizse kepenk kapatmış, esnafı umursamaz bir şekilde nerede oldukları belli değilidir. Son olarak sesi çıkmayan oda yönetimi bizlere mesaj olarak İBB’nin yaptığı erzak kolisi yardımı mesajını bizlere ileterek bardağı taşırmış resmen bizimle dalga geçmektedir. Minibüs esnafı bugüne dek hiç olmadığı kadar zor durumda kalmıştır. Neredeyse bütün araçlarımız 1 aydır çalışmamakta ve daha ne kadar süreceği belli değildir. İvedilikle seçimle işbaşına gelen oda başkanı ve yönetimi esnafın bankalarla olan sorunlarına, örnek illerdeki gibi esnafa maddi desteğin çıkılması gibi husulara el atılmasını sağlaması, erzak kolisi yardımları mesajları yerine devletimizin makamlarıyla istişareye geçerek ekonomik destek paketleri kapsama alanına bizleri de sokarak destek beklemekteyiz.”

 

2 yorumlar

  1. Esnaf için biz koltuk sayısı istiyoruz maskesiz kimse binemeyecek gittiğimiz yol 10 dakika teşekkür ederim selamlar

  2. Öğrenci servisleri yani biz tam rezil olduk 3 aydır cebimizde beş kuruş yok 1000 tl yardım almak istiyoruz adımıza servis aracımız var diye verilmiyor ayrıca önümzde 3 aylık bir yaz tatili var bu süreçte ne yapacağız allah biliyor allah yardmcımız olsun hiç bir firma , kooperatif vb yetkililer hiç kimse ilgilenmiyor herkesin keyfi yerinde belliki bize kim yardımcı olacak..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir