GündemManşet

İBB’nin tesislerine etleri 43 milyona NAMET verecek!

TRT'deki Payitaht dizisinde aldığı rolle dikkatleri üzerine çeken NAMET'in sahibi Faruk Kayar'a, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden ihale sürprizi geldi. Büyükşehir'in düzenlediği et ihalesini kazanan Namet, belediyenin 32 sosyal tesisine 6 ay boyunca et verecek. 14 Ocak'ta imzalanan sözleşmeye göre de bu iş için İBB'den tam 43 milyon 477 bin lira alacak.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, 32 ayrı noktadaki sosyal tesislerinde kullanmak üzere açtığı et ihalesini, NAMET kazandı.17 Aralık 2019 tarihinde İBB İşletmeler Müdürlüğü tarafından yapılan ihaleyi, 43 milyon 477 bin 500 liralık teklifi veren Namet kazandı. 42 kalem farklı türde et çeşitlerini içeren ihalede işin süresi 1 Ocak’ta başlıyor ve 30 Haziran 2020’de bitiyor. 2020’nin birinci dönemi alımını kapsayan ihaleye göre, istenen et ürünleri belediyenin tesislerine peyder pey teslim edilecek.

NAMET BELEDİYEDEN 43 MİLYON ALACAK

İhaleyi kazanan Namet Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında 14 Ocak 2020 tarihinde Salı günü sözleşme imzalandı. Sözleşmeye göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi söz konusu hizmet karşılığında Namet’e tam 43 milyon 477 bin 500 lira ödeyecek. Hizmet süresinin bitiminde 6 ay sonra belediye yeniden et ihalesi düzenleyecek.

PAYİTAHT DİZİSİNDE OYNADI ELEŞTİRİLDİ

NAMET’in sahiplerinden Faruk Kayar bir süre önce TRT’nin ünlü dizisi Payitaht Dizisi’nde oynamış, canlandırdığı cömert çiftlik sahibi rolü üzerinden sektöre ve devletin bazı kurumlarına mesaj verdiği eleştirilerine muhatap olmuştu. Aynı dizide Kayar’ın kızı Fatma ve Burak da yine gerçek hayatta olduğu gibi çocukları rolünde oynamıştı. Öte yandan NAMET’in sahipleri, 2016 yılında AK Partili Büyükşehir Belediyesi döneminde Tuzla Tepeören’deki 175 bin metrekarelik arazisine plan değişikliği yaptırmasıyla CHP’li meclis üyelerinin hedefine oturmuştu. Plan değişikliği yapılan arazisinin eski sahipleri Koç Ailesi’ne ise İBB tarafından çeşitli engeller çıkarıldığı iddia edilmişti. Koç’a ait Tat Gıda’nın MARET Markasıyla kullandığı arazinin, NAMET’e satılmasından imar değişikliğine gidildiği iddiaları basına yansımıştı.

BAYRAMPAŞA, TUZLA VE ZEYTİNBURNU’DA ŞİRKETLEŞTİ

1998 yılında 20 milyon sermaye ile Bayrampaşa’da kurulan NAMET Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nde Nurettin Kayar Yönetim Kurulu Başkanı, Özcan Albak ise Başkan Yardımcısı, Haluk Kayar da Yönetim Kurulu üyesi olarak görülüyor. Şirkette Faruk Kayar ile Doğan Atalay Özdoğan da Genel Müdür olarak görevli. Şirketin 30 milyon sermaye ile 2009 yılında kurulan Tuzla ile 60 milyon sermayeyle 2013’te Zeytinburnu’da kurulan iki ayrı noktada da yapılanması bulunuyor.

İŞTE NAMET’İN İBB İLE İMZALADIĞI 43 MİLYONLUK SÖZLEŞME

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler