GündemManşet

İdlib’in oyuncaksız çocuklarına müftülükten oyuncak kampanyası

Sarıyer Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesinin organize ettiği ''İdlip Yalnız Kalmasın '' "Yükümüz Kardeşlik" temalı yardım kampanyasına anlamlı bir destek geldi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Ferahevler Mahallesi Dedeman Camii 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri daha önce düzenlenen yardım kampanyalarında olduğu gibi bu kampanyaya da duyarsız kalmayarak kumbaralarında biriktirdikleri ve ailelerinden temin ettikleri çocuklara göre rekor sayılabilecek bir rakamla katkıda bulundu.

Büyüklerin göstermiş olduğu kardeşlik dayanışmasını örnek alan Dedeman Camii 4-6 yaş Kur’an kursunun öğrencileri de kumbaralarında biriktirdikleri 6.725 lirayı Sarıyer Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Merkezinde ziyaret ettikleri ilçe müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na kurs yetkilileri nezaretinde teslim ettiler. Ziyarette dikkat çeken bir ayrıntıda kendileri küçük yürekleri büyük Kur’an Kursu öğrencilerinin en sevdikleri oyuncaklarını yaşamakta olduğumuz bu soğuk kış günlerinde çadırlarının önünde oynayan çocuklara gönderilmek üzere vakıf yetkililerine teslim etmeleriydi.

MİNİKLERDEN DUYGULANDIRAN DAVRANIŞ

Minik kalplerin bu davranışı karşısında duygulanan Müftü Kadıoğlu, hayırsever Sarıyer halkının daha önce olduğu gibi bu kampanyada da tamamen insani duygularla başlatılan ”İdlip yalnız kalmasın, yükümüz kardeşlik,” kampanyasına ayni ve nakdi yardımda bulunmaya davet ederken, Bu anlamlı ve duygusal bağışları için minik yavrularımızı gözlerinden öpüyorum, dünyanın hiç bir yerinde savaşın olmamasını Allah’dan diliyorum, kampanyaya katılımlarından ve desteklerinden dolayı yavrularımızı tebrik ediyorum, her zaman mazlum insanların yanında olan Türk Milletinin yetiştirdiği güzel bir nesil olmanızı diliyorum” dedi.

Suriye’de devam etmekte olan iç savaş nedeniyle yaşadığı yerlerden kaçarak Türkiye sınırına yaklaşmakta olan savaş mağduru mazlum insanlar için Müftülük öncülüğünde düzenlenen yükümüz kardeşlik yolumuz iyilik olsun mottosuyla ayni ve nakdi yardım taleplerinin kabul edildiği yardım kampanyasında acil olarak ihtiyaç duyulan plastik hasır, sünger yatak, kıyafet ve ayakkabı, gıda ürünleri paketi, hijyen ve temizlik ürünleri, çocuk gıda ve bakım ürünleriyle mutfak malzemeleri duyarlı vatandaşlarımız tarafından temin edilmeye devam ediyor. Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlarımız ihtiyaç duyulan ürünleri temin ederek teslim edebileceği gibi 50 TL karşılığında nakdi olarak da kampanyaya katılabilir.

Kampanyaya maddi olarak katılmak isteyen vatandaşlarımız ihtiyaç duyulan her bir ürün için 50 lirayı Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi’nin TR580001500158007309702491 iban hesabına gönderebilecekleri gibi SURİYE yazıp 5601’e SMS göndererek 10 lira bağışta bulunabilir.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler